Купуючи нову ванну, ви повинні мати об’єктивне уявлення про той продукт, який хочете придбати.  Ознайомтеся з інформацією про акриловіванни, дізнайтеся про те, які вона має переваги і недоліки, приціниться і тоді тільки можна правильно зробити висновок.  У даній статті ми докладно розглянемо всі відмінні риси акрилових ван, їх переваги та недоліки.  Докладний огляд характеристик стане в нагоді вам, якщо ви задумалися про придбання акрилової ванни, дотримуючись наших порад ви не помилитеся при покупці.

Виготовлення акрилових ванн

Акрилові ванни – це композитні вироби, що мають шарувату структуру, для виробництва яких використовується кілька матеріалів.  Поверхня, яка має контактувати з рідиною і людською шкірою, виробляється з акрилу, що представляє собою прозорий пластик.  Використовуючи спеціальні порошки, які додаються в рідкий матеріал – поліметилметакрилат (ПММА) перед полімеризацією, можна зробити його кольоровим.

Сантехнічний акрил складається з присадок, які не дають розмножуватися шкідливим бактеріям на поверхні ванни, і інших компонентів, які надають пластику чимало досить цінних якостей.  Акрилові ванни відрізняються своєю:

  1. Пластичністю, завдяки якій матеріал легко формувати, впливаючи на нього високою температурою.
  2. Стійкістю забарвлення – акрилова ванна ніколи не втрачає свій колір.
  3. Гігієнічністю – через те, що у пластику низька пористість, бруд не може затримуватися на його поверхнях.
  4. Ремонтопридатністю – легко і просто відреставрувати виникаючі невеликі дефекти.

Виробляються акрилові ванни з листів матеріалу, які мають різну товщину, різні розміри і не однакову використовувану технологію виробництва.

Матеріалом є «Чистий» акрил.  Цей матеріал виготовляють, заливаючи компаунд в герметичну форму між двома стеклами, а потім проводять полімеризацію в парових печах.  Результат виходить відмінний – у твердого та зносостійкого листового матеріалу відмінну якість.

Завдяки технології виробництва акрилових ванн, вони мають різноманітні форми, які додадуть оригінальності вашій ванній кімнаті

Матеріалом є двошаровий пластик, який ще називається з’екструдіруваним акрилом.  Його виготовляють, одночасно видавлюючи і поєднуючи розплави ПММА і інший полімер – акрилонітрілбутадієнстірол (АБС).  Коли пластикова структура твердне, її поверхня стає глянсовою з одного боку і удароміцною основою, з іншого боку.

Ці компоненти використовуються для виготовлення акрилових ванн, які відрізняються достоїнствами і недоліками, які відрізняються один від одного через відмінності характеристик матеріалів.

«Чистий» акрил йде на виготовлення високоякісних санітарно-технічних приладів.  Якщо їхз такого матеріалу виготовляють ванну, пластиковому полотну доводиться проходити послідовно наступні операції:

  1. Формування. Процес полягає в розігріванні і розтягуванні листа, що має товщину близько 8 мм.  Для цього використовується вакуум під розміри заготовок.
  2. Посилення. Це процес покриття композитним шаром зворотного боку тонкої акрилової шкаралупи (використовується поліефірна смола, змішання зі скловолокном).
  3. Обрізка. Це процес видалення надлишків пластику і свердління необхідних отворів.
  4. Збірка. При якій виробляється встановлення заготовки на силову раму і полірування.

Якщо силова рама не встановлена, акриловій ванні не під силу витримати людську вагу.

Коли для виготовлення ванни використовується двокомпонентний лист, у неї знижується собівартість.  Однак, це негативно впливає на інше – погіршує значення експлуатаційних параметрів.  А саме – твердість покриття знижується, як зменшується і надійність отриманої конструкції.  Тому вироби, виготовлені з двошарового пластику, коштують недорого.

Відмінні гідності акрилових ванн

Акрилові ванни володіють наступними перевагами:

Невеликим вага – акрилова ванна має масу, що не перевищує 40 кг, завдяки чому її легко переносити з місця на місце, а також нею не створюється навантаження на внутрішньобудинкові перекриття.

Досить висока міцність – вироби, які виконуються з дотриманням точної технології лиття, здатні витримувати посилені удари, і при цьому їх пошкодження мінімальні.

Теплоємність – це виражається в тому, що у набраної в ванну води первісна температура зберігається протягом цілої години.

Різноманітність форм – акрилові ванни виробляються різних форм.  Вони можуть бути кутовими і овальними, прямокутними і звивистими.  Завдяки цьому, акрилова ванна легко підійде до будь-якого інтер’єру.

Досить висока звукоізоляція – акрилова ванна, завдяки своїй полімерній структурі, здатна відмінно поглинати шум, який видає вода, що наливається з крану.

Комфортні відчуття – завдяки своїм гладким поверхням, акрилові ванни не слизькі, більш того, тілу приємно торкатися їх.

Різноманіття кольорів і забарвлень – не всі споживачі вважають за краще побачити в своїх ванних кімнатах сантехнічне обладнання бездоганної білизни.  Деяким більше подобається ванна з будь-якими відтінками, придатними під різнокольорову оздоблювальну плитку.  До того ж, забарвлення акрилу ніколи не блякне.

Простота догляду – стіни ванни чистять не спеціальними хімічними засобами, а простим мильним розчином.

Можливість реставрації – ліквідація відколів, подряпин і тріщин не представляє великих труднощів.  Для цього досить використовувати поліроль і ремонтний склад в домашніх умовах.

Широка функціональність – акрилові ванни обладнуються різними додатковими опціями – це може бути гідромасаж, автоматичний перелив і інші.

Більшість з переваг, які перераховані вище, відносяться до акрилових виробів першого сорту – вони мають термін експлуатації до 25 років.  У ванни, що має тонкі стінки з АБС, нетривалий термін експлуатації – всього до 4-х років.

Недоліки властиві акриловим ваннам

Як і у будь-яких інших матеріалів, у акрилу є свої недоліки.  Вони:

Відчутно реагують на спиртовмісні і порошкові засоби

Мити акрилову ванну потрібно з особливою обережністю, уникаючи необдуманих відносин, інакше можна зіпсувати її поверхню, через що неминучий передчасний ремонт.  Очищати акрилову поверхню не можна складами, в яких містяться будь-які кількості агресивних хімічних речовин і абразивних частинок.

Мають механічну крихкість.

Вплив на акрилову ванну важкої ваги змушує її згинатися – це доставляє деякий дискомфортний стан людині, яка в ній миється.  Якщо в ванну впаде з гори важкий предмет, найчастіше утворюються тріщини або навіть пробоїни.  Дуже складно реставрувати пошкодження, якщо вони великі – частіше ванну доводиться замінювати.

Володіють недостатньою опірністю впливу високих температур

Температура плавлення пластику – 160 ° C.  Якщо на нього впливає сильно гаряча рідина, акрил розм’якшується і може деформуватися.  Тому необхідно спочатку наливати в ванну холодну воду, і лише потім розбавляти її гарячою водою.

Високою вартістю.

Сантехніка, виготовлена ​​з акрилу, дорожче сталевої або чавунної.  А якщо врахувати те, що у акрилових ванн обмежений термін експлуатації, купувати таку ванну – це невиправдані фінансові вкладення.

Як вибрати якісну акрилову ванну

  1. Спочатку необхідно визначити, які габарити є у вільному просторі у вашій ванній кімнаті.
  2. Купувати акрилову ванну краще з ліхтариком, який допоможе виявляти тонкі місця на борту ванни.
  3. При натисканні на поверхню ванни можна відчути, наскільки надійна конструкція.
  4. На зрізі виробу знайдіть подвійний шар: акрилу і смоли.
  5. Якщо ви відчуєте при проведенні рукою по поверхні ванни шорсткість – якість її має бажати кращого.
  6. Від форми ванни залежить її міцність – складна конфігурація зменшує міцність виробу.
  7. Запитайте у продавця-консультанта про технічні характеристики ванни, яка вам сподобалася.

Не забувайте про те, що існує пряма залежність вартості акрилової ванни від того, якої товщини її стінки.  Дорогі і якісні моделі мають товщину бортів 4-6 мм, а у бюджетних і низькосортних виробів товщина всього 2-4 мм.

Вартість простий акрилової ванни приблизно 2,4-4 тисячі гривень (фірми-виробники – Bach, Eago, Victoria). Якщо в комплект ванни входить додаткове обладнання – ціна збільшується до 8 тисяч гривень і більше.  А якщо акрилова ванна коштує понад 24 тисяч гривень, значить вона є розкішним виробом, має антибактеріальне покриття, потовщені стінки і хромовані поручні європейських виробників – Teuco, Villeroy & Boch, Jacob Delafon.

Індивідуальним питанням є те, чи істотні це недоліки, перелічені вище негативні якості акрилової ванни, або їх можна вважати простими особливостями, які не варто приймати близько до серця, насолоджуючись множинними достоїнствами акрилових ванн.

Де купити акрилові ванни у Львові?

Якщо ви не довіряєте інтернет магазинам, то не поспішайте бігти в мегамаркет сантехніки, адже купити акрилову ванну у Львові там ви зможете в будь-який момент, але так і не дізнаєтеся, що ви можете втратити, купуючи ванну там.  Як правило, в таких магазинах є великий асортимент товарів, але якщо взяти за основу, що магазини не безмежні, то найчастіше там може не вистачати кілька брендів або виробів.  Це один з мінусів, який вам доведеться проковтнути з покупкою, щоб цього не сталося, вам потрібно довіритися, і все ж зробити покупку в інтернет магазині нашої компанії.

Найчастіше продаж акрилових ванн в мережі відбувається за дуже простим принципом, покупець заходить в інтернет магазин сантехніки, де він має доступ до величезного асортименту сантехніки, завдяки продуманим фільтрам покупець за хвилини вже може визначитися з покупкою.  Через кілька хвилин після замовлення, менеджер інтернет магазину зв’язується з покупцем і уточнює ціну, наявність і питання, пов’язані з доставкою.  У свою чергу покупець не виходить з дому, і не витрачає час і гроші на поїздку в магазин.

Купівля в інтернет магазині має ще один значний плюс, і цим плюсом є картки товарів, які відображають не тільки візуальний вигляд, але і детальну інформацію разом з технічними показниками виробу.  Для людини, яка живе в наш час, розібратися у всьому цьому не важко.

Варто відзначити ще те, що в онлайн магазинах сантехніки ціни набагато нижче, ніж в звичайних магазинах, навіть з урахуванням доставки.  Наявність зазвичай повністю збігається з повним каталогом продукції.