Встановлення автономної каналізації Львів в приватному будинку вимагає ретельної підготовки. Власнику необхідно визначитися як з бюджетом проекту, так і з видом очисної споруди. Важливо розуміти, що краще, якщо процес проектування і облаштування каналізації буде здійснено лише один раз, а оскільки жити в заміському будинку доведеться ще багато років, то і ціна помилки при виборі занадто велика.

Отже, давайте розглянемо, які фактори впливають на вибір каналізаційної системи:

  1. Кількість людей, що проживають в будинку постійно і гостюють в ньому періодично. Від цього в першу чергу залежить частота використання сантехнічних пристроїв, а значить, і обсяг одноразового залпового скиду.
  2. Залповий скид – короткочасне надходження в каналізацію стічних вод з різким збільшенням витрат і / або концентрації забруднюючих речовин, а якщо сказати по-іншому – пікове навантаження на очисну систему. Чим більше сантехніки задіяно одночасно, тим вище буде значення залпового скиду. Конструкція більшості сучасних очисних споруд передбачає наявність декількох функціональних камер, уникнути переповнення яких дозволяє кваліфікований розрахунок обсягу стічних вод.

На замітку

Стічними водами називаються господарські і фекальні води, що відводяться після використання у побутовій та виробничій діяльності людини; поверхневими – зливові і талі води, які утворюються в процесі випадання опадів; грунтовими – підземні води першого від поверхні землі постійного водоносного горизонту; нормативно-очищеними – стічні води, відведення яких після очистки у водні об’єкти не призводить до порушення норм якості води в контрольованому створі або пункті водокористування.

  1. Продуктивність очисної споруди – її пропускна здатність з дотриманням норм очищення, заявлена ​​виробником в технічному паспорті улаштування, зазвичай наводиться в кубічних метрах або в літрах на добу. Продуктивність повинна відповідати гідравлічному навантаженню стічних вод – їх обсягу, що протікає в інтервал часу в розрахунку на одиницю поверхні або обсягу очисної споруди.
  2. Глибина залягання каналізаційної труби. Її доведеться враховувати, якщо каналізаційний випуск вже був виведений з фундаменту будинку. Більшість систем каналізації для дачі або приватного будинку мають обмеження за цим параметром і розрізняються по вартості, яка залежно від висоти підведення приймальні каналізаційної труби.
  3. Матеріал, з якого буде виготовлятися очисна система (поліпропілен, поліетилен, склопластик, бетон, метал та інші). Властивості матеріалу і його якості безпосередньо впливають на конструктивні особливості самої системи, а також на особливості її монтажу, експлуатації та обслуговування.
  4. Можливість забезпечення системи каналізації безперебійним електроживленням. Очисні споруди нового покоління оснащені насосами, компресорами і аераторами, датчиками рівня рідини, електронним блоком управління і системою сигналізації, для яких потрібне покриття установки до мереж електропостачання.
  5. Особливості рельєфу, зокрема, наявність і напрямок ухилів, а також географія місцевості: близькість водойм, потенційних точок скидання (придорожних траншей, дренажних колодязів і таке інше), пунктів водокористування.
  6. Структура і тип ґрунту (глина, чорнозем, торф, пісок) на ділянці, виділеній під прокладку каналізації в приватному будинку. Від цього залежить складність, а отже, і вартість монтажних робіт.
  7. Глибина залягання грунтових вод, що визначає ступінь ризику затоплення ділянки в період весняних паводків і складність встановлення каналізаційної системи в грунт.
  8. Розміри земельного участку, який можна виділити під встановлення споруд для очищення стічних вод.

Зверніть увагу

Вкрай важливо правильно визначити місце встановлення системи каналізації, що включає як траншеї, що підводять і відводять, так і фільтраційні поля, якщо такі передбачені в конструкції обраного виду очисної споруди. За існуючими правилами, поле фільтрації має розташовуватися на відстані не менше 30 метрів від джерела питної води і не менше п’яти метрів від фундаменту будинку або госпбудівель.

Оцінивши всі ці фактори, власник заміської нерухомості може приступати до вибору типу очисної споруди.

Який вид системи каналізації в приватному будинку вибрати

Традиційним бюджетним рішенням до недавніх пір було спорудження на ділянці звичайної вигрібної ями. Однак все більше і більше дачників визнають, що така конструкція має масу недоліків і просто небезпечна. Тому ми розглянемо більш сучасні види локальних систем автономної каналізації Львів в приватному будинку, в яких використані переважно прогресивні технології.

Одним з таких видів є септик – герметичний резервуар з однією або декількома камерами, призначений для прийому стічних вод, їх відстоювання з анаеробним зброджуванням осадом, а також з можливістю додаткового очищення в залежності від конструкції. Існує два основних типи септиків, про які ви можете прочитати нижче.

Для довідки

Термін «локальна система каналізації» в практичному використанні має кілька синонімів:

  1. Автономна система каналізації.
  2. Децентралізована система каналізації.
  3. Локальна очисна споруда (ЛОС).
  4. Установка очищення стічних вод (УОСВ).
  5. Станція очистки стічних вод.

У ГОСТ, склепіннях правил і технічних паспортах установок від різних виробників вищевказані терміни носять одне і те ж смислове навантаження і мають на увазі незалежність каналізації від центральної системи і її здатність обробляти стічні води.

Автономна каналізація::Накопичувальні пластикові ємності

Конструкція цього типу досить проста і складається з герметичного резервуару, закопаного в землю, і підведених до нього каналізаційних труб з дому. Такий септик відрізняється доступною ціною і енергетичною незалежністю, оскільки для його роботи не потрібно електрообладнання.

Недоліків у такої конструкції досить багато. Основний мінус накопичувальної станції – необхідність постійної відкачування, для здійснення якої доведеться викликати спеціальну техніку. Асенізаторські послуги коштують чимало, і турбуватися вони можуть мало не щотижня – все залежить від обсягу використовуваної ємності і від гідравлічного навантаження стічних вод. Швидка заповнюваність резервуара – друга і не остання проблема накопичувальних септиків. Через рівень грунтових вод і можливу розгерметизацію ємності (через неправильне її встановлення або застосування неякісних матеріалів) надходити в резервуар можуть не тільки стічні, але і поверхневі води. Тому наповнення всього обсягу ємності – це лише питання часу. Варто також відзначити, що накопичувальна система підходить для встановлення не на всіх типах ґрунту.

У підсумку економія на самій конструкції обертається для мешканців постійними витратами на послуги асенізаторів. Крім цього, на ділянці повинно бути відведено місце для проїзду асенізаційної машини.

Автономна каналізація::Септики з грунтовим доочищенням

Автономна каналізація Львів для приватного будинку з доочищенням шляхом грунтової фільтрації включає в свою конструкцію елементи дренажної системи: дрени, відстійники, поля фільтрації. У таких системах стічні води проходять двоетапне очищення:

  • перший етап . По трубопроводу стічні води потрапляють в герметичну ємність, де великі фракції осідають на дно у вигляді осаду, який пізніше піддається витяганню з септика. Цей метод називається флотацією стічних вод. Тут же відбувається бродіння частинок нечистот під впливом анаеробних бактерій, популяцію яких слід підтримувати за допомогою додавання в ємність спеціальних біоактиваторів, що містять концентрат «сплячих» мікроорганізмів. З резервуару рідина виходить освітленою, але не очищеною (ступінь її очищення не перевищує 30-40%). За нормами СанПіН, зливати таку воду в грунт не можна.
  • другий етап . Стічні води, що пройшли в септику первинне очищення, потрапляють на поле фільтрації, площа якого становить приблизно 30 м2, а глибина – 1 м. Для організації фільтраційного поля обрану ділянку звільняють від землі, її покривають шаром щебеню або піску, поверх якого укладають і присипають щебенем перфоровані дренажні труби – дрени. Тут прояснені стічні води фільтруються під механічним впливом і вбираються в грунт. Ступінь очищення вод після завершення другого етапу становить близько 60%.

Організація автономної каналізації Львів цього типу в приватному будинку можлива при наявності великої присадибної ділянки і тільки в тому випадку, якщо грунтові води знаходяться на рівні не вище трьох метрів від поверхні. До недоліків споруди можна віднести її низьку продуктивність, досить високу вартість монтажних робіт і можливість встановлення не на всіх типах ґрунту. Ще один мінус – необхідність кожні п’ять років змінювати змулений шар щебеню і повторно споруджувати фільтраційне поле.

Основні переваги: ​​простота конструкції, низька вартість самих матеріалів і енергонезалежність.

Автономна каналізація::Установки глибокого біологічного очищення (УОСВ)

Найсучаснішим і технологічним типом каналізацій для приватних будинків вважаються станції біологічної очистки, які представляють собою герметичні вертикально орієнтовані очисні споруди з поліпропілену, що мають декілька функціональних камер. Головною перевагою таких установок є багатоступінчастий метод очищення стічних вод, заснований на принципі взаємодії органічних забруднень і аеробних бактерій в середовищі, що активно насичується киснем з повітря за допомогою аерації.

Наявність декількох камер обумовлено поділом їх завдань в процесі очищення стічних вод:

  • в першій, найбільший, секції стічні води, що надходять, поділяються на фракції, при цьому великі і важкі частинки забруднень осідають на дно;
  • в другу камеру, яка називається аеротенком, стічні води подаються з приймача за допомогою струминного насоса, або ерліфта, збагачуючись киснем в результаті дріднопузирчастій аерації (230 Вт / мК). Активна фаза розкладання органіки за участю аеробних мікроорганізмів і мінералізація стічних вод відбуваються саме тут – це і є серце системи біологічної очистки стічних вод;
  • в третій камері (відстійнику), яка також називається пірамідою, в процесі вторинного очищення відбувається осідання переробленого активного мулу і уловлювання легких фракцій забруднень у вигляді жиру, які повертаються назад в аеротенк для подальшої переробки;
  • в четвертій секції очищена вода без кольору і запаху, що надійшла з вторинного відстійника, остаточно виводиться зі станції під тиском за допомогою дренажного насоса або самопливом через переливну трубу – це вже залежить від моделі очисної споруди.

Таким чином, вдається домогтися ступеня очищення стічних вод до 98-100%. Завдяки екологічності і компактності такі конструкції можуть встановлюватися в будь-якій частині присадибної ділянки.

До безперечних достоїнств систем глибокого біологічного очищення можна віднести простоту монтажу, високу продуктивність, автономність роботи, можливість встановлення в грунт будь-якого типу і з будь-яким рівнем грунтових вод, а також широкий модельний ряд (який включає конструкції, розраховані на забезпечення потреб 100 чоловік і більше). При правильній експлуатації ці очисні споруди практично не виходять з ладу. Єдиними замінними елементами є мембрани компресорів, термін служби яких становить до трьох років, а вартість дуже невисока, і аераційні елементи, заміна яких проводиться раз в десять років.

Отже, всі системи автономної каналізації Львів мають свої плюси і мінуси, вони розраховані на будь-який рівень доходу користувачів, на різну площу і гідрогеологічні особливості земельної ділянки, кількість мешканців, мають різну продуктивність. Але, об’єктивно розглядаючи перспективу тривалого проживання з комфортом в заміському будинку, можна зробити висновок, що найбільш «невибагливим» і екологічно безпечним способом облаштування каналізації приватного будинку з кількома мешканцями слід вважати установку станції глибокого біологічного очищення. Інші варіанти спочатку можуть здатися дешевше, але вони серйозно програють в порівнянні з УОСВ через необхідні фінансові витрати і витрати часу на обслуговування при експлуатації (асенізація відходів, перекладання дренажних труб, закупівля бактерій для засипки).

Вартість монтажу автономної каналізації під ключ в приватному будинку

Ціна каналізації для приватного будинку залежить від багатьох факторів, тому досить складно назвати точну суму, яку доведеться витратити замовнику на встановлення септика. Єдиний універсальний спосіб визначити вартість – викликати на ділянку фахівця інжинірингової компанії для складання докладного кошторису.

Вартість монтажу автономної каналізації Львів в приватному будинку розраховується з урахуванням:

  • типу очисної споруди: ємність, септик, УОСВ;
  • обсягу проведених земляних робіт і витраченого матеріалу;
  • особливостей ґрунту і параметрів земельної ділянки;
  • конкретної моделі очисної споруди.

Важливо брати до уваги і подальші експлуатаційні витрати. Придбання накопичувального септика в приватному будинку обійдеться в залежності від обсягу ємності в суму від 5 200 до 66 800 гривень, його монтаж буде додатково коштувати від 8 800 гривень, організація поля фільтрації (якщо цього вимагає обраний тип очисної споруди) – від 20 000 гривень, прокладка каналізаційних труб – від 320 гривень за погонний метр.

Вартість монтажу установки очищення стічних вод (УОСВ) під ключ, що включає весь комплекс робіт по встановленню, послуги із закупівлі матеріалів і проведення земляних робіт, складе 10 000-12 000 гривень.

Якщо прорахувати усереднену вартість встановлення і експлуатації очисних споруд, розрахованих на потреби від трьох до п’яти людей, то можна дізнатися, якими будуть загальні витрати протягом п’яти років.

Переваги автономної каналізації

Сьогодні жителі селищ і дач все частіше і частіше замовляють виготовлення автономної каналізації Львів. А, як відомо, попит народжує пропозицію. Тому багато фірм пропонують послуги з розробки проекту, виготовлення каналізаційних систем (особливу популярність завоювали системи Барс), налагодження та обслуговування встановленого обладнання.С допомогою автономної каналізації обслуговується окрема дача або заміський будинок, які не підключені до інженерних комунікацій. У таких системах використовується спеціалізоване обладнання з очищення відходів, в результаті роботи якого отримують очищену рідину. Така вода підходить для поливу або ж може використовуватися іншим способом. Вона не приносить шкоди навколишньому середовищу.

Достоінства використання автономної каналізації

  • Незалежність – цей вид каналізації не потребує підключення до інженерних комунікацій;
  • Естетична привабливість – септик розташовують під землею, а завдяки його герметичності на поверхню не виходять неприємні запахи;
  • Легкість обслуговування – після улаштування автономної каналізації для її роботи не потрібно зовнішня участь, до того ж система потребує очищення раз в декілька років;
  • Автономна каналізація Львів має високу герметизацію, кожен її елемент виготовлений з матеріалів, стійких до корозійних процесів, температурних змін і зносу.
  • Забезпечивши необхідний догляд каналізаційній системі, ви забезпечите їх роботу на десятілетія.

Основні етапи облаштування автономної каналізаціі

Для облаштування автономної каналізації потрібно відносно небагато часу. Професійний підхід зажадає всього кілька днів, причому роботи можуть проводитися в зимову пору року і при великих морозах. На самому початку виривається котлован для монтажу септика, після чого в яму опускають обладнання. Його монтаж може зажадати участі спецтехніки або виконуватися вручну.

На наступному етапі для труб вириваються траншеї, далі облаштовується трубопровід. В кінці обладнання підключається до електроживлення, виконується пуско-наладка, а система тестується на роботоспроможність.

Розглянувши переваги автономної каналізації Львів, ви зможете визначити потребу в ній, а також прийняти усвідомлене рішення про облаштування системи. При бажанні ви зможете самостійно виконати монтажні роботи або скористатися допомогою кваліфікованих фахівців нашої компанії.

Поширені запитання

📚 Які переваги автономної каналізації порівняно з централізованою системою?

Автономна каналізація має декілька переваг порівняно з централізованою системою, зокрема: незалежність від централізованої системи, можливість встановлювати систему в будь-якому місці, зменшення витрат на експлуатацію та збереження екології.

🌎 Які типи автономної каналізації існують та який тип краще вибрати?

Існує декілька типів автономної каналізації, зокрема: міські та придомові очисні споруди, інфільтраційні полі, біопаливні станції. Вибір типу автономної каналізації залежить від різних факторів, таких як розмір ділянки, властивості грунту, кількість користувачів тощо. Краще вибрати той тип, який найбільше відповідає вимогам вашої ділянки та відповідає всім нормам та вимогам здоров’я та екології. Для цього краще звернутися до фахівців, які допоможуть з вибором та встановленням оптимального типу автономної каналізації.