Здавалося б, утворилася лише невелика пробка в каналізаційній системі, але саме вона здатна принести безліч проблем. Прибирати засмічення необхідно негайно. Найменше зволікання – важкі наслідки, фінансові та часові втрати. Вирішити проблему в місті Львів допоможе спеціальна служба. Чому варто сюди звертатися, розповімо нижче.

Навіщо потрібна аварійна служба каналізації

Стан, в якому знаходяться каналізаційні міські мережі, залишає бажати кращого. Цілком зрозуміло, чому періодично надходять від користувачів скарги. Причому почастішали випадки засмічень, як в старих будівлях, так і будинках нового зразка. Ризик, що комунікації в один прекрасний момент перестануть функціонувати, збільшується з кожним днем. Він зростає вдвічі, якщо були допущені помилки при проектуванні, будівництві будівель.

Швидко і якісно вирішити проблему допоможе аварійна служба каналізації. Майстри оперативно розберуться з засміченням в каналізаційних мережах, тим самим мінімізувавши загрозу для жителів бути затопленими різноманітними нечистотами.

Для запобігання аварійних ситуацій використовується спеціальне обладнання. На додаток до нього висококваліфікований з великим досвідом персонал. Разом вони впораються з засмічення будь-якого ступеня складності.

Після надходження заявки в аварійну каналізаційну службу, професіонали відразу ж відправляються за вказаною адресою. З собою беруть:

  • обладнання для діагностики,
  • техніку, що допомагає усунути проблему.

Причому гарантується стовідсоткова якість виконання замовлення. Аварійна каналізаційна служба проведе очищення системи, тим самим відновивши пропускну здатність труб. Важливий момент – буде зведена на нуль загроза прориву, потопу. Використання в роботі різноманітних методів дозволяє майстрам повернути в кожен приватний будинок комфорт, затишок.

Які застосовуються методи

На поточний момент існує безліч технологій, що дають можливість справлятися з засміченням, починаючи професійними методиками і закінчуючи домашніми розробками, наприклад, сода, оцет, гаряча вода. Найчастіше використовуються такі:

  • Механічна. Застосовується зі змінними насадками трос. При цьому втручання виходить максимально ефективним і дбайливим, а повертається практично початкова прохідність. Спеціальні додаткові насадки прибирають відкладення в важкодоступних місцях. Фахівцям аварійної каналізаційної служби під силу ліквідувати кристалізований наліт в стиках, навіть, якщо він під прямим кутом.
  • Гідродинамічна. Грунтується на використанні звичайної води, що подається в мережу під тиском. При цьому немає нагнітання тиску в самому трубопроводі, а тільки в тому, через який б’є рідина. Метод може застосовуватися навіть у старих системах.

Перераховані способи дозволяють за лічений час домагатися відмінних результатів, тому ними звикла користуватися аварійна служба каналізації.

Коли потрібно прочищення каналізації

У кожній квартирі є туалет, душ або ванна. Однак коли все працює ми не цінуємо цей комфорт, але як тільки відбувається поломка каналізаційної системи, ми розуміємо всю її важливість. Найчастіше вона ламається через засмічення в трубі, хоча причини можуть бути і інші. Але як показує практика в 95% випадків проблема полягає саме в цьому. На щастя, на сьогоднішній день існує маса ефективних і швидких способів прочищення.

Ми розглянемо в цій статті три основних і популярних способи самостійної чистки каналізації Львів. Але перш ніж перейти до способів усунення даної проблеми, пропонуємо дізнатися про неї трохи більше. Наприклад, через що найчастіше відбувається засмічення в каналізації. В першу чергу дана проблема виникає через недбале ставлення. Труби вимагають постійного догляду, тоді вони будуть в порядку. Потрібно стежити за тим, що потрапляє в злив раковини, унітазу і ванною. Найчастіше причиною засмічення є якісь дрібні побутові частки, які не повинні були потрапляти в каналізацію.

Це можуть бути залишки від їжі, волосся, різні жири і навіть прикраси. Найгірше коли в труби потрапляють волосся і масло. Жири зазвичай скупчуються на стінках труб і потім стають липкими. Через це будь-який, що потрапляє в злив предмет не доходить до каналізації, а прилипає до стінок труб. Поступово на них накопичуються різні предмети, які заважають нормальному протіканню води. В результаті в трубі утворюється засмічення. Щоб цього якось уникнути необхідно використовувати побутові методи профілактики. Одним із способів профілактики є пластикові або алюмінієві сіточки для стоків в раковину або ванну. Коштують такі сіточки копійки, але користі від них дуже багато.

Завдяки їм в труби не будуть потрапляти харчові відходи і інші предмети. До речі, унітаз – це теж не місце для викиду харчових відходів. Якщо уникнути засмічення все-таки не вийшло, значить вас чекає захоплююча чистка каналізації Львів. Почнемо, мабуть, з відомого всім вантуза. Даний інструмент повинен бути у кожного в будинку, навіть якщо ваш унітаз, раковина і ванна працюють ідеально, рано чи пізно щось піде не так і станеться засмічення. У такому випадку вас врятує тільки вантуз. Даний інструмент служить для механічної прочистки каналізації. Крім вантуза вам також можуть знадобитися гумові рукавички.

Перш ніж почати роботу з вантузом очистіть раковину від зайвих предметів, а також приберіть захисне ситечко, якщо воно у вас є. Потім піднесіть вантуз до зливного отвору в раковині і притискаючи його якомога міцніше, натискайте поступальною ходою на вантуз. Це робиться для того, щоб наявні в трубах повітря, вода та інші предмети пересувалися вгору і вниз. Через деякий час засмічення ослабне і почне рухатися з місця. Після цього зазвичай відбувається його руйнування. Відходи, що скупчилися всередині труби, можуть вийти назовні.

Якщо це відбудеться не лякайтеся, просто зберіть їх і викиньте в сміття. Однак найчастіше засмічення розсмоктується і легко проходить далі по каналізації. Якщо вантуз вам допоміг прочистити каналізацію, то обов’язково після цього залийте в зливний отвір літр окропу. Він допоможе прогріти труби і прибрати жирові відкладення,залишилися, зі стінок труб. Якщо вантуз не впорався з засміченням, значить проблема набагато серйозніше. Швидше за все, закупорка труби розтягнулася на кілька десятків сантиметрів. У такому випадку вас зможе врятувати тільки трос. Це ще один вид механічної прочистки каналізації.

Зазвичай такі троси використовують тільки сантехніки, але якщо навчитися ним користуватися правильно, то можна спробувати самостійно прочистити трубу. Найчастіше трос являє себою гнучкий і пружний дріт. Як правило, його виготовляють зі сталі. Трос має на одному кінці ручку, для зручності використання, а на другому кінці невелику спіраль, на яку можна закріплювати різні насадки. Розглянемо кілька найбільш популярних і ефективних моделей. Існує як мінімум 4 насадки для троса, кожна з яких призначена для певного засмічення. Наприклад, насадка яка називається шнек ідеально підходить для очищення стінок труб від нетвердих відкладень.

А насадка у вигляді гака відмінно справляється з зачіпкою тканин і інших м’яких речей. Якщо ваші труби найчастіше страждають через жирові відкладення, то тоді вам не обійтися без насадки скрібка. Він відмінно прибирає жирний наліт зі стінок труб. Правда, скрібок можна застосовувати тільки в широких трубах, а ось для невеликих труб підійде насадка піка. Вона теж усуває жирові пробки. Це найпопулярніші моделі насадок для троса. Їх можна купити в будь-якому побутовому магазині. Дуже важливо правильно підібрати трос і насадки для труб. Якщо ваш трубопровід зроблений з пластмасових виробів, то металевий трос використовувати не можна. Він просто зіпсує вам труби.

Для пластмасового трубопроводу підійде прогумований трос і насадки. До речі, такий вид виробу можна використовувати і для металевих труб. Що стосується розміру виробу, то найпоширеніша довжина побутового троса коливається від 1,5 до 3 метрів. Цією довжини цілком вистачить для усунення будь-якого домашнього засмічення в туалеті, ванній або раковині. Принцип дії даного виробу простий. Необхідно засунути кінець троса в трубу. Після цього почати обертання виробу в одну сторону, а потім в іншу. Слідом за прокруткою можна спробувати проштовхнути засмічення вгору або вниз. Після цих дій все забруднення, що знаходяться в трубі повинні розсмоктатися і пройти далі по каналізації. Хоча бувають випадки, коли засмічення може перебувати досить глибоко. Тоді, звичайно, трос вам не допоможе. Але в інших випадках прочищення каналізації за допомогою тросу ефективне. З механічними способами прочищення каналізації розібралися.

Хімічні засоби

Тепер розглянемо хімічні засоби для боротьби з засміченням. З реклами ми часто чуємо, що досить налити якесь чудо засіб в труби і через 10 хвилин все запрацює. Але чи так це насправді? На сьогоднішній день існує широкий асортимент хімічних засобів. Часи коли люди власноруч готували суміші для чистки каналізації Львів давно пройшли, тепер такий засіб можна легко знайти і придбати в магазині. Але перш ніж купити який-небудь засіб, необхідно з’ясувати в яких випадках його можна використовувати? Найчастіше ці засоби допомагають позбутися від невеликих засмічень, наприклад від сміття, відкладень на стінках труб і інших предметів.

У всіх інших випадках проблема буде усунена на час. Якщо в ваш унітаз засмоктало ганчірку, то за допомогою хімічного засобу данезасмічення не усунути. Тут на допомогу прийде тільки трос. Хімічні засоби, як правило, гарні для профілактики труб. Раз в тиждень або місяць корисно їх застосовувати для усунення жирових відкладень зі стінок труб, а також іншого нальоту. Дані засоби здатні розчинити волосся, жир і інші дрібні частинки. Всі існуючі хімічні засоби можна поділити на два види: тверді і рідкі. Другий варіант в народі вважався найкращим і ефективним.

Рідкі засоби для прочищення труб з’явилися ще за радянських часів і з тих пір вони стали народними улюбленцями. До сих пір на прилавках магазину можна знайти один з перших рідких засобів по боротьбі з засмічення, яке називалося Крот. Його ціна, як і раніше, одна з найнижчих, тому даний засіб успішно конкурує з більш дорогими аналогами. Дуже важливо при виборі будь-якої рідини для прочищення труб звертати увагу на дозування. Чим менше засобу потрібно додати, тим більш агресивний у нього склад. Це, звичайно, добре, але такий засіб підійде не для всіх труб. Наприклад, якщо ваш трубопровід з пластмаси або полімеру, то краще в нього не заливати хімію, оскільки це може привести до серйозних пошкоджень труб. Найбільше рідкі хімічні засоби підходять для старих, чавунних труб. Як же працює рідка хімія?

Після того як ви залили будь-який засіб для чистки каналізації Львів він ідеально проходить по всіх вигинах труб, в’їдаючись в наліт, який зібрався на стінках. Через кілька хвилин весь наліт і засмічення розсмоктується. Сухі засоби не гірше рідких, вони також прості в застосуванні і зберіганні. До речі, сухі засоби поділяються на порошки і гранули. Порошок вважаються більш нешкідливим, а гранули – це агресивна хімія. Тому, якщо ви вибирайте для прочищення каналізації гранули будьте з ними обережні. Обов’язково дотримуйтеся зазначеного на упаковці дозування і не порушуйте правила зберігання. Порошок або гранули відмінно підходять для будь-яких труб, старих і нових, чавунних і пластмасових. Засобів для усунення засмічення безліч. Через це складно вибрати найефективніший і безпечний склад.

Тому ми не радимо вам експериментувати з невідомими марками, а пропонуємо скористатися або старим добрим кротом, або іншим не менш популярним засобом. Якщо жоден з перерахованих вище способів вам не допоміг, значить проблема набагато серйозніше, ніж просте засмічення труби. В даному випадку вам не обійтися без допомоги фахівців. Прочищення каналізації справа неабияка, тому не зволікайте з нею. Зверніться до справжніх професіоналів з нашої компанії, які за кілька годин впораються навіть з найсильнішим засміченням. Повірте, в остаточному підсумку це допоможе вам заощадити.

Поширені запитання

📚 Які методи чи засоби використовуються для чистки каналізаційних труб?

Для чистки каналізаційних труб можуть використовуватися різні методи та засоби, такі як механічна чистка з використанням спеціальних пристроїв, хімічні засоби, водоструйна чистка, пневматична чистка та інші. Вибір методу залежить від типу труб, ступеня забруднення та доступності до труб.

🌎 Які наслідки можуть виникнути при забрудненні каналізаційних труб?

Забруднені каналізаційні труби можуть призвести до засмічення системи каналізації, зупинки водопостачання, затоплення приміщень та інших проблем. Крім того, забруднення каналізації може призвести до розвитку неприємних запахів, пошкодження труб та інших проблем з системою каналізації. Регулярна чистка труб допоможе уникнути цих проблем.