Багато хто, переїжджаючи в нову квартиру або плануючи ремонт у ванній кімнаті, стикалися з дилемою щодо старої ванни. Часто буває так, що стара ванна не підлягає реставрації або не влаштовує своїх нових власників, тому приймається рішення замінити старий виріб на новий. Внаслідок цього рішення виникає безліч питань, наприклад: “Як винести чавунну ванну?” або “Як правильно встановити ванну?”.

Коли мова йде про ремонт у ванній кімнаті та заміні старої ванни, виділяється три  дій, на кожній з них хотілося б зупинитися докладніше:

 1. Демонтаж;
 2. Монтаж;
 3. Підключення та обробка.

Як демонтувати стару ванну

Для того щоб зняти і винести стару ванну, необхідно насамперед підготувати приміщення до демонтажу. З ванної кімнати необхідно винести зайві предмети, в тому числі унітаз і раковину, а так само зняти двері з коробкою, якщо того вимагає обсяг і розміри ванної. Потім необхідно відключити ванну від каналізації і звільнити її від бортів і екрану. Від’єднання сантехніки від каналізації може бути пов’язане з деякими труднощами, так як за довгий час використання сифон рідко піддається викручування, ця проблема легко вирішується болгаркою.

Після того як все готово, ванну можна злегка відсунути від стіни і визначитися з вибором її демонтажу. Важливо пам’ятати, що чавунна ванна важить ≈ 400-500 кг, тому заздалегідь необхідно перевірити міцність ніжок і потурбуватися про помічників. Способи демонтажу чавунної ванни Львів:

 • винести ванну через дверний проріз. Через велику вагу виробу, спосіб буде скрутним, особливо якщо виносити ванну доведеться з поверху вище першого. Ліфти в багатоповерхових будинках зазвичай не здатні перевозити такі вантажі.
 • винести ванну по частинах. В цьому випадку ванну або розбивають кувалдою, або розпилюють болгаркою. Для того щоб розбити кувалдою чавунний виріб, його краї необхідно підпиляти, а самі удари наносити по боку ванни. Цей спосіб демонтажу вимагає максимального захисту, так як осколки чавуну, що відлітають, представляють високу небезпеку. Найбільш простим способом буде розпилювання ванни болгаркою, так як результатом стануть рівні шматки чавуну, які легко буде зібрати і винести з приміщення. Пиляти ванну потрібно починати збоку, перевертаючи дном наверх. Спосіб так само вимагає базових засобів захисту, так як велика кількість пилу, що утворюється, може потрапити в дихальні шляхи і нашкодити здоров’ю людини.

У випадку з металевою і акрилової ваннами, в використання пилки, а тим більше кувалди, найчастіше немає необхідності, так як ці вироби істотно менше важать і піддаються транспортуванню в цілому вигляді. У рідкісних випадках, коли ванна не проходить в дверний отвір, її можна розпиляти, так само як і чавунну.

Як встановити ванну

Перед тим як почати монтаж ванни Львів, потрібно підготувати приміщення, а так само основні і додаткові кріпильні системи. При збірці і установці куточка або опорного каркасу необхідно користуватися рівнем, щоб конструкція була встановлена ​​строго горизонтально.

Встановлення сталевої ванни

Сталеві ванни встановлюються на спеціальні опорні конструкції, так як матеріал виробу може деформуватися. Металевий каркас, який дозволить рівномірно розподілити вагу і зберегти форму ванни, іноді входить в комплект при покупці виробу. Якщо ж ванна була куплена без каркасу, то його можна виготовити з металевого профілю, точно зробивши виміри майбутньої конструкції, або придбати готову конструкцію в магазині. Для більшої міцності, в деяких випадках, краї ванни додатково зміцнюють цеглою. У цьому випадку важливо не забути залишити доступ до сифону.

Як встановити чавунну ванну

У комплекті з ванною з чавуну йдуть спеціальні ніжки, які можна відрегулювати по висоті, тому з установкою чавунної ванни проблем виникнути не повинно. Ванна встановлюється на ніжки і регулюється по висоті так, щоб сифон без труднощів підключався до виробу. Для додаткової міцності, виріб можна закріпити до стіни на куточки або зробити цегляну підпірку.

Як встановити акрилову ванну

Монтаж акрилової ванни Львів може проводитися як на металевий каркас, так і на виготовлену підкладку. Незважаючи на те що у виробу найчастіше є ніжки, додаткові опори є необхідною умовою, для того щоб продовжити термін життя ванни. Монтаж ванни не становить труднощів, якщо в комплект входить металевий каркас і інструкція по встановленню.

У разі якщо такого каркаса немає, під ванну необхідно встановлювати підкладку, яка підвищить стійкість і безпеку. Перш ніж встановлювати підкладку, необхідно відзначити місце зливу, щоб пізніше без труднощів встановити сифон.

Суцільна підкладка встановлюється наступним чином:

 • кладка з цегли зводиться протягом усієї опорної частини ванни, минаючи злив, ще 20-30 мм поверх будуть заповнені поліуретановою піною;
 • після чого по периметру кладки розміщуються листи вологостійкої фанери або ОСП, закриваючи цеглу і залишені для піни 20-30 мм;
 • підготовлена ​​частина заповнюється монтажною піною і закривається фанерою або ОСП;
 • далі поверх підкладки встановлюється ванна з закритим наглухо зливом, набирається літр води, і виріб, за допомогою підпірок, вирівнюється строго горизонтально за будівельним рівнем, при цьому вода повинна зібратися у зливного отвору;
 • коли рівень прийшов в положення “0”, ванну необхідно наповнити водою наполовину і залишити в цьому положенні на час повного висихання піни;
 • після того як піна висохне, ванну необхідно зняти і встановити додаткове кріплення на рівні нижнього зрізу, це може бути куточок або оброблений спеціальним просоченням дерев’яний брус;
 • проводиться остаточне встановлення ванни і її кріплення, підкладку закривають фанерою або екраном під ванну.

Існує і інша форма підкладки для акрилової ванни:

 • з цегли викладаються поперечні опори, поверх яких розміщуються цементні подушки, загорнуті в захисну монтажну сітку;
 • зверху встановлюється підкладка з ОСП або фанери;
 • на всю цю конструкцію ставиться ванна.

Підкладку рекомендується встановлювати на бетонну поверхню.

Підключення та обробка

Підключення ванни до каналізації не вимагає багато часу і особливих навичок. Купуючи зливну систему, до неї додається детальна інструкція, як правильно встановити конструкцію. Сифони виконуються з різних матеріалів. Найбільш популярними останнім часом є конструкції з пластику.

Великі труднощі зі встановленням сифону пов’язані з незручністю підключення системи на вже встановлену ванну. Тому набагато зручніше під’єднати сифон до ванни, а після вже всю конструкцію ставити на місце і підключати до каналізації.

Для під’єднання сифону до ванни необхідно притиснути випуск сифону до зворотної сторони отвору зливу, а з іншого боку вставити і закрутити горловину. При цьому для герметичності, в усі стики повинна встановлюватися гумова прокладка. Після чого, конструкція підключається до каналізаційної труби, з урахуванням необхідного перепаду висоти.

Перелив кріпиться до відповідного отвору за подібним принципом, за допомогою трубки, решітки та прокладок. Нижній кінець трубки кріпиться безпосередньо до сифону. Після того як каналізація підключена, потрібно перевірити її герметичність експериментальним способом – відкрити на деякий час воду і перевіряти сантехніку на протікання.

Деякі фахівці радять проливати все стики силіконовим герметиком, проте якщо буде потрібно зняти сифон для прочищення, заміни ванни або по іншим яких-небудь причин, то зробити це буде вже досить важко. Тому місця стиків можна покрити ФУМ-стрічкою або солідолом.

Після того як всі роботи з сантехнікою були проведені, потрібно в обов’язковому порядку перейти до завершальних опоряджувальних робіт, які дозволять зміцнити становище ванни, а також запобігти протікання. До цих робіт відносяться: герметизація всіх стиків і швів, за допомогою спеціальних герметиків; облаштування відкосів за допомогою пластикових панелей або керамічної плитки; встановлення панелі, що захищає каркас від води. Порожнина під ванною закривається спеціальним екраном, який можна виготовити самостійно з різних матеріалів, головне щоб доступ до сантехніки залишався вільним.

Переваги співпраці з нашою компанією:

 1. Дотримання термінів. Демонтаж і монтаж ванни Львів виконується максимально оперативно – більше 50% всіх проектів завершується достроково за рахунок точного розрахунку.
 2. Пунктуальність. Співробітники нашої компанії прибувають за адресою в зазначений час.
 3. Доступність. Завдяки налагодженій схемі роботи, ми можемо контролювати ціни на послуги, що надаються, на користь клієнта без шкоди для якості виконання.
 4. Досвід. Наша компанія надає послуги у Львові вже понад 10 років.
 5. Кваліфіковані сантехніки. Штат співробітників складається з фахівців, тому демонтаж і монтаж ванни Львів здійснюється з дотриманням всіх правил і норм.