Водонагрівач давно став важливим помічником для міської квартири. Який же водонагрівач вибрати для себе? За якими параметрами вибирати, що треба знати, як не помилитися з потужністю? Ці та інші актуальні моменти обговоримо в даній статті.
Типи вододонагревателей
Існує два основних типи бойлерів:
- накопичувальні;
- проточні.
Кожен тип має свої плюси і мінуси в умовах міських квартир.
Принцип роботи накопичувального бойлера полягає в накопиченні води за обсягом бака, підігріву її та витрати у міру потреби. Як тільки гаряча вода закінчиться, треба заново набирати бак і підігрівати її.
Проточний водонагрівач працює за протилежним принципом: вода нагрівається в момент включення приладу. Але вона доступна тільки коли включений бойлер, і відразу ж припиняється в момент відключення приладу.
Накопичувальний водонагрівач
Почнемо наш огляд з накопичувального водонагрівача. Він складається з наступних компонентів:
- бак;
- нагрівальний контур (ТЕН);
- керуючий модуль;
- корпус.
Навіщо це знати? Щоб правильно вибрати водонагрівач. Бак виготовляють з нержавіючої сталі, зсередини він покритий антикорозійним напиленням. Дорожчі моделі оснащені мідними баками. Іноді зустрічаються і пластикові.
Як вибрати накопичувальний водонагрівач?
Перший параметр, який нам стане в нагоді при виборі бойлера, це вага баку. Чим важче, тим, значить, товщі стінки. За рахунок високої товщини метал менше розширюється, поглинаючи тепло. Тому внутрішній антикор прослужить довше. Чим більше «живе» антикорозійне покриття, тим більше термін служби всього приладу.
Другий параметр – витрата води. Тут можна керуватися показаннями СНіП або особистими спостереженнями. За практичного досвіду сім’ї з чотирьох осіб, яка регулярно приймає душ, використовує гарячу воду для миття посуду, потрібно від 80 до 90 літрів гарячої води.
Важливо! Такий обсяг води обчислюється для температури підігріву 550-600 С.
Якщо підігрів знизити, то, відповідно, можливо зменшити обсяг баку водонагрівача, а, значить, заощадити гроші для сімейного бюджету.
Третій параметр – накип, вірніше, як швидко він накопичується на елементах, що нагріваються, і стінках бака. За накип відповідає ТЕН, адже він знаходиться в прямому контакті з водою. У побутових водонагрівачах в основному ставлять трубкові нагрівальні елементи. Це металева спіраль з провідником всередині. За рахунок нагрівання провідника трубка розігрівається і передає тепло воді.
Тренд останніх років – керамічний ТЕН, який укладено в спеціальну колбу. Завдяки такій конструкції відсутній прямий контакт з водою, накип майже не утворюється. Щоб не втомлювати читача технічними подробицями, відзначимо, що потужності 2 кВт цілком вистачить для котла з 1 Теном. Вода буде швидко нагріватися, а для приєднання до електромережі не потрібна окрема проводка.
Четвертий параметр – блок управління. Сучасні бойлери включають в себе електронний блок управління, який змінив традиційну систему включення-відключення ТЕН за допомогою термостата. На думку фахівців і споживачів, нововведення спірне. Так, воно забезпечує користувача такою інформацією, як:
- вивід показника температури на дисплей;
- плавний нагрів води;
- повідомлень про помилку;
- система самодіагностики.
Але, на жаль, тут відсутній такий важливий елемент для вітчизняних реалій, як захист від перепадів напруги і раптового відключення електроенергії. Простіше кажучи, чутлива схема живлення перегорає, а полагодити її буває неможливо. Крім того, сервісні центри не приймають в ремонт плати по гарантії, якщо причина поломки – скачки напруги.
Виходить, класичні БК з ручним керуванням більш стійкі, ніж новітні електроплати. У випадку з електронним БК потрібно додатковий захист від перепадів напруги, наприклад, ДБЖ або резервні акумулятори.
Плюси і мінуси
Плюси накопичувального бойлера: довго зберігається гаряча вода, витрата електроенергії тільки на підігрів, потім БК відключається, здатний забезпечити гарячою водою всю сім’ю міської квартири, різноманітність моделей за обсягом бака, гаряча вода надходить на будь-які потреби: душ, мийка, миття посуду.
Мінуси: значна питома вага і габарити, неможливість вбудовування в компактних квартирах, електронний блок управління може вийти з ладу через перепади напруги, з часом збирається накип, який рекомендовано чистити раз в 2 роки.
Проточний водонагрівач
Крім відмінності в принципі роботи, проточні водонагрівачі забезпечуються більш потужними ТЕНами, іноді до 30-35 кВт. Ця особливість вимагає консультації електрика перед встановленням, так як звичайні електромережі можуть не витримати перенапруги.
Як вибрати проточний водонагрівач?
Перший параметр при виборі такого бойлера – пропускна здатність гарячої води за хвилину. За нормами СНіП від 1985 року швидкість проходження гарячої води в мережі багатоквартирного будинку повинна бути 5,4 л в хвилину.
Другий параметр – температура води на вході. Оскільки проточний бойлер ставиться зазвичай на холодну воду, то значення температур істотно відрізняються влітку і взимку. Наприклад, вода зі свердловини заміського будинку складе 5 ° С. Для міських умов треба дивитися БНіП. Для миття на одну точку досить водонагрівача потужністю 5-7 кВт.
Плюси і мінуси
Плюси – безперервний нагрів води, компактні розміри, доступність для монтажу в будь-яку нішу, на стіну, не виробляє накипу.
Мінуси – вимагають підготовки комунальних електромереж, ставляться тільки на одну точку (мийку), коли вимкнені, то не нагрівають, споживають багато електроенергії, дорогі в експлуатації.
Як можна заощадити на водонагрівачі при комплексному ремонті?
Оскільки побутові нагрівачі вимагають монтажу фахівцями, при комплексному ремонті ця проблема вирішується набагато ефективніше, ніж вручну. При співпраці з компанією фахівці зроблять оцінку, аналіз систем водопостачання і електроживлення. Завдяки цьому вони порадять встановити водонагрівач, що підходить за параметрами саме даній квартирі.
Сам процес монтажу більш безпечний, ніж своїми руками, оскільки бойлери будуть встановлюватися в комплексі з іншими побутовими приладами: посудомийними, пральними машинами, сушарками, духовими шафами і т.ін. Це дозволить прорахувати робоче навантаження на електромережу та водопостачання при одночасному включенні.
Крім того, в компанії можуть порадити надійну торгову марку, продукцію якої неодноразово встановлювали і перевіряли в експлуатації на інших об’єктах.
Не забуваємо і про естетичну сторону питання. При комплексних ремонтах громіздкий водонагрівач можна приховати за декоративними панелями, коробами, ширмами або передбачити для нього окреме місце.
Важливо! Місце під водонагрівач відводиться на стадії проекту ремонту, не вимагаючи додаткових переробок
Резюме
Розглянуто два типи побутових водонагрівачів: накопичувальний і проточний, показано пристрій приладів, плюси і мінуси, особливості експлуатації. Сподіваємося, що стаття виявиться корисною перед покупкою бойлера.
Купити бойлер у Львові – як правильно вибрати бойлер
Перше, нВ що потрібно звернути увагу, якщо ви вирішили придбати електричний водонагрівач накопичувальний – це бак, точніший об’єм баку.
Все залежить від того, для яких цілей ви вирішили вибирати бойлер:
- для кухні досить буде невеликого обсягу – 5-15 літрів;
- на одного користувача (людини) підходить бойлер від 30 до 50 л .;
об’єм 50-80 літрів досить для двох людей;
- на сім’ї з 3-х і більше людей, найкращі бойлериі – від 80 до 150 літрів.
Інтернет-магазин нашої компанії у Львові пропонує купити електричний накопичувальний водонагрівач з офіційною гарантією в будь-якому районі міста.
Наші менеджери можуть допомогти визначити, який водонагрівач краще купити, а також проконсультувати за цікавими Вашими питаннями.
Купити бойлер, ціна на який залежить від обсягу баку, так і від типу нагрівального елемента, матеріалу, з якого виробляється бак.