Ніхто навіть сперечатися не буде, що при ремонті ванної кімнати основна увага, в першу чергу, повинна приділятися правильному підбору сантехніки. Однак в останні роки все більше значення надається зовнішнім дизайнам санвузлів. На сьогоднішній день до оформлення ванної кімнати підходять не менше грунтовно, ніж, наприклад, спальні або кухні. Природно, якісні і стильні меблі є невід’ємним елементом будь-якої сучасної ванної. Мабуть, найбільш поширеним предметом інтер’єру подібних приміщень є підвісні шафи. У даній статті якраз і розглядаються навісні шафи для ванної кімнати, а саме даються поради по їх вибору, а також рекомендації по встановленню підвісних ящиків.
Навісна шафу у ванну кімнату: види і їх особливості
Вивчивши сучасний ринок меблів для ванної, можна прийти до висновку, що підвісні шафки великою різноманітністю не характеризуються. Звичайно ж, асортимент розмірів, компоновок, забарвлень і інших критеріїв назвати мізерним не можна. Однак мова йде не про забарвлення шафок або розміщенні поличок, а саме зовнішньому вигляді в цілому.
На сьогоднішній день навісні шафи для ванної поділяють на чотири основні категорії.
В першу з них входять так звані стандартні або класичні шафки. По суті, це найбільш звичний варіант, який ідеально впишеться в будь-який інтер’єр і який найбільш зручний з точки зору розміщення в ньому всього необхідного ванного приладдя.
Магазини зазвичай пропонують своїм покупцям величезну різноманітність ящиків, що відносяться до даного виду, починаючи від звичайних білих моделей, закінчуючи більш елегантними варіантами з дзеркальними стулками. До речі, перевага останніх полягає в тому, що вони дозволяють заощадити на покупці дзеркала в ванну кімнату, адже найчастіше такі меблі встановлюється над умивальником – якраз в тому місці, де має розташовуватися дзеркало. Однак це зовсім не означає, що навісну шафу для ванної кімнати може бути зафіксований виключно в цій частині приміщення. Очевидно, що його можна повісити практично де завгодно, в тому числі і над ванною, якщо це буде досить зручно для господарів будинку.
Купуючи стандартну підвісну шафку, радимо приділити особливу увагу її розмірам. Відштовхуватися тут варто, в першу чергу, від передбачуваного місця її встановлення. Плануючи розмістити даний предмет меблів над умивальником, враховуйте, що її ширина повинна приблизно збігатися з шириною самої раковини або тієї поверхні, на якій вона розташовується. Слід зазначити, що тумбовий умивальник взагалі вимагає особливої уваги. Ідеальним рішенням стане його придбання в комплекті з підвісною шафою. Не забувайте, що занадто велика ширина ящика, підвішеного над раковиною, передбачає ряд труднощів, які можуть чітко проявитися при пересуванні по кімнаті.
В окрему групу варто віднести кутові підвісні шафи для ванної кімнати. Кутові предмети інтер’єру завжди вважалися досить нестандартними і функціональними, оскільки за рахунок їх використання можна максимально грамотно використовувати наявний простір, задіявши навіть самі, здавалося б, непотрібні місця приміщення.
Кутовий ящик зручний тим, що з ним виникає найменше проблем в плані розміщення, оскільки його можна встановити в будь-якому вільному кутку кімнати. При цьому слід пам’ятати, що за аналогією з попереднім варіантом кутові шафки найкраще виглядають в наборі з кутовою раковиною.
Як і все інше, кутові шафи для ванної кімнати також мають свої недоліки. Йдеться про її занадто маленькою місткостю, в порівнянні зі стандартними варіантами, незважаючи на всю її ергономічність.
Наступним різновидом підвісних ящиків виступають горизонтальні шафки. Їх головною відмінною рисою можна вважати їх горизонтальну конструкцію. Так, наприклад, висота стандартної або кутової шафи становить близько 800 мм. Що ж стосується горизонтальних моделей, то вони досягають у висоту всього близько 400 мм. Говорячи ж про їх ширину, то вона може бути сама різна, навіть повторювати розміри всієї стіни ванної кімнати.
Безсумнівною перевагою горизонтальних підвісних шафок є високий ступінь зручності при її експлуатації. Дана властивість пояснюється невеликою висотою конструкції, завдяки чому не виникає необхідності тягнутися за ванними приналежностями, що стоять на верхніх полицях. Не можна не відзначити також наявність у багатьох таких моделей максимально безпечних дверцят, що попереджають отримання будь-яких травм. Справа в тому, що горизонтальні конструкції часто передбачають нестандартні дверцята, а відкидаються вгору і фіксуються в необхідному положенні. Даний ефект досягається за рахунок наявності спеціальних гідравлічних циліндрів. Крім усього іншого, часто такі шафки обладнані особливою ролетною системою, які, в свою чергу, роблять їх експлуатацію ще більш зручною.
Ще одним видом навісних шаф для ванної кімнати виступають дзеркальні моделі. Цікавим є той момент, що і стандартні, і кутові, і горизонтальні підвісні ящики можуть відноситися до даної категорії. Головна їхня перевага полягає в наявності дзеркальних стулок, завдяки яким шафки можуть замінити собою повноцінне дзеркало і допомогти тим самим заощадити площу у ванній, яку, в свою чергу, можна використовувати для інших цілей.
При виборі тієї чи іншої моделі підвісної шафки, будь вона кутовию або стандартною, приділяйте особливу увагу якості меблів, що купуються. Враховуйте, що ванна кімната має на увазі вчинені особливі умови експлуатації. Йдеться, в першу чергу, про підвищений рівень вологості. Враховуйте, що традиційна ДСП не найкращий для таких приміщень варіант. Краще віддавати перевагу моделям з плит МДФ, оскільки вони покриті особливим захисно-декоративним просоченням. Більш того, оглядайте меблі на наявність сколів. Наявність навіть незначних пошкоджень на поверхні шафи повинно відразу навести вас на думку про те, що купувати її не слід.
Як самостійно встановити підвісну шафу у ванній кімнаті
Підвісні шафи досить прості у встановленні, незалежно від того, кутові вони, стандартні, горизонтальні або дзеркальні. Природно, для проведення такого роду робіт буде потрібно ряд інструментів, а саме перфоратор або дриль, рівень, рулетка і викрутка.
В першу чергу, необхідно зробити розмітку. На самому початку важливо визначитися з висотою, на якій буде зафіксовано предмет меблів, і прокреслити на даному рівні горизонтальну лінію. Потім можна приступити до вимірювання ширини шафи, яку потім слід розділити на два, і відзначити на вже зазначеній лінії вертикальну вісь ящика, яка повинна збігатися з віссю розміщення раковини. Виконати таку операцію найзручніше, скориставшись рулеткою, відклавши певну величину від довколишнього кута.
Наступним етапом стане вимірювання довжини між вушками кріплень. Отриману відстань необхідно поділити навпіл і підсумкову величину відкласти в обидві сторони від центральної точки по горизонталі. Крайні точки покажуть вам місця для встановлення кріпильних елементів.
Коли весь цикл підготовчих робіт виконано, можна братися за перфоратор або дриль, за допомогою яких свердлити отвори в стіні. Якщо стіни оброблені плиткою, професіонали радять свердлити її в режимі відключеного удару. Включати цю функцію варто виключно після того, як кахель буде просвердлений. В іншому випадку ви ризикуєте отримати тріщину в плитці і тим самим зіпсувати зовнішній вигляд ванної кімнати. У отримані отвори вставляються пластикові пробки і загортаються гаки, необхідні для фіксації підвісних ящиків.
Варто сказати, що деякі шафки припускають наявність регульованих вушок. Такі моделі зручні тим, що в разі неправильної розмітки у вас є можливість виправити помилку і підняти або приспустити край ящика за рахунок обертання спеціального регулювального гвинта.
Якщо встановлення навісної шафи у ванній кімнаті викликає у вас затруднення, на допомогу прийдуть фахівці нашої компанїї.