Щоб система опалення в квартирі могла працювати, її потрібно обладнати опалювальними батареями, що забезпечують віддачу тепла від теплоносія. Якщо батареї вже є, то рано чи пізно їх доведеться міняти, і до цього процесу необхідно ретельно підготуватися. Про те, як правильно встановити батареї опалення Львів в квартирі, і піде мова в цій статті.

Правила монтажу опалювальних батарей

При необхідності внесення змін до конструкції опалювальної системи в приватному будинку будь-яких труднощів не виникає. Вся справа в автономності опалення приватного будинку, при якій немає ніяких ризиків і необхідності синхронізації власних дій з іншими господарями.

Зовсім інакше йде справа, якщо потрібна заміна або встановлення радіаторів опалення в квартирі. Перша складність – це якість монтажу. У тих ділянках, де радіатори були неякісно зістиковані з трубопроводом, через деякий час після встановлення почне протікати теплоносій – а відключити для виправлення помилок всю опалювальну систему без узгодження буде проблематично.

Щоб запобігти можливим неполадки, монтаж радіаторів опалення краще доручити фахівцям відповідного профілю – якщо вони допустять помилку при роботі, то їм і доведеться розбиратися з усіма наслідками. Але тут є інша складність – вартість подібних робіт часто досить висока, і далеко не завжди є можливість витратити необхідну суму на терміновий ремонт.

Рішення проблеми виглядає цілком очевидно – всю роботу доведеться робити самостійно. Зрозуміло, перед тим, як встановити батареї опалення в квартирі, необхідно буде вивчити прикладену до них інструкцію, схеми монтажу і деякі особливості опалювальної системи.

Розбираючись, як правильно виконати монтаж батареї опалення Львів, потрібно вивчити і добре запам’ятати наступні правила:

  • Радіатор повинен розташовуватися не менше ніж в 10 см від підлоги, від стіни – на відстані близько 3-5 см, а мінімальна дистанція до підвіконня становить 5 см;
  • Підбирати опалювальні прилади потрібно так, щоб їх довжина становила від 50 до 75% ширини вікна, під яким вони будуть встановлюватися;
  • Вертикальні центральні лінії вікна і батареї повинні збігатися з допустимим відхиленням в 2 см (дана норма не є суворою, але таке розташування вважається оптимальним);
  • Батареї рекомендується встановлювати в тих місцях, які характеризуються найбільш інтенсивним рухом повітряних мас;
  • При великій необхідності радіатор можна наблизити до стіни на відстань 2,5 см, але в такому випадку вона повинна покриватися фольгированним відображаючим екраном, який запобіжить поглинання тепла стіною.

Вирішуючи, як правильно встановити батареї, необхідно обов’язково врахувати індивідуальні особливості обраного опалювального приладу, зазначені в доданій до нього документації. Наприклад, якщо в якості опалювальних приладів будуть використовуватися алюмінієві або біметалічні вироби, то займатися їх розпакуванням найкраще безпосередньо перед роботою, щоб уникнути випадкових ушкоджень. Для чавунних же батарей, що мають більшу вагу, потрібно збільшена кількість кронштейнів.

У тому випадку, якщо стіна, біля якої планується монтаж батарей опалення Львів, виконана з гіпсокартону, то батарею доведеться вішати не на кронштейни, а на спеціальні покриття для опори. Настінні кронштейни теж потрібні, але вони необхідні лише для утримання опалювальних приладів на своєму місці. З’єднання чавунних батарей з трубами найчастіше здійснюється за допомогою зварювального апарату.

Види систем опалення

Існує три основних види систем опалення:

  1. Однотрубні. Така система передбачає наявність однієї труби, через яку в кожен радіатор послідовно надходить теплоносій. Через цю ж трубу остиглий носій рухається назад в нагрівальний котел. Однотрубна система досить проста і найчастіше використовується в багатоквартирних будинках. У такій конструкції є два суттєвих недоліки: по-перше теплоносій, що проходить через всі радіатори по шляху остигає, і ефективність обігріву знижується, а по-друге, при необхідності заміни одного радіатора доводиться перекривати всю систему.
  2. Двотрубні. В системі двотрубного типу рух розігрітого теплоносія здійснюється по одній трубі, що дозволяє підтримувати однакову температуру на всій протяжності трубопроводу. Назад теплоносій переміщається по окремій трубі. Така система позбавлена ​​недоліків, характерних для однотрубного опалення.
  3. Колекторні. Опалювальні системи даного типу використовуються при облаштуванні котеджів. Збірка колекторного опалення обходиться дуже дорого, тому що до кожного радіатора підводяться окремі труби. З огляду на свою складність подібні системи не підходять для самостійного монтажу.

Схеми підключення радіаторів

Перед тим, як виробляти монтаж батарей опалення Львів, необхідно розібратися в способах їх підключення:

  1. Бічне (одностороннє) підключення. У такій схемі труба, що забезпечує подачу розігрітого теплоносія, з’єднується з верхнім патрубком радіатора, а обратка підключається до нижнього патрубка. За рахунок такого підключення виходить досягти високої тепловіддачі. Іноді напрямок підключаються труб змінюється на протилежний, але в такому випадку ефективність системи істотно знижується. При використанні бічного підключення в однотрубній системі потрібно використовувати перемичку, яка забезпечить роботу опалення.
  2. Діагональне підключення. Така схема підключення передбачає підведення гарячої труби до верхнього патрубка радіатора, а обратка підключається знизу, але з іншого боку опалювального приладу. Найбільш актуальним діагональне підключення є в тому випадку, якщо батарея має багато секцій і велику довжину. При використанні даної схеми вдається досягти максимальної ефективності опалення.
  3. Нижнє підключення ( «ленінградка»). Найчастіше нижній спосіб підключення радіаторів використовується при бажанні запроторити опалювальні труби в стіну або підлогу. Обидві труби підводяться до нижньої частини радіатора, але з різних сторін. Основною перевагою такої конструкції є можливість маскування труб, а недоліком – низька ефективність (рівень теплових втрат може досягати 15%).

При виборі найбільш підходящого способу підключення потрібно ретельно продумати майбутню конструкцію і врахувати всі нюанси. Не буде зайвою консультація у фахівців нашої компанії, а при наявності бюджету найкраще замовити у них і встановлення радіаторів.

Монтаж радіаторів – як правильно встановити

Монтаж батарей опалення Львів в квартирі може здійснюватися в будь-яку пору року. У системах з природною циркуляцією можна встановлювати не більше 12 батарейних секцій, а примусова циркуляція дозволяє збільшити цей показник вдвічі.

Перед тим, як встановити радіатори опалення в квартирі, необхідно підготувати наступний набір матеріалів:

  • пакля або стрічка ущільнювача;
  • герметик;
  • запірна і терморегулююча арматура в необхідних кількостях;
  • кріпильні елементи та втулки, різьблення яких повинні збігатися з розмірами різьблення труб і батарей.

Вартість всіх цих елементів в сукупності досить висока, а якщо ще й найняти професійних сантехніків, то підсумкова сума вийде досить значною. Якщо мова йде про ремонт, для якого потрібно ще і демонтувати старі радіатори, то загальна вартість роботи вийде надто великою.

З метою економії варто виконати демонтажні роботи своїми руками. Насамперед з радіатора, що підлягає заміні, зливається теплоносій. При наявності окремих вентилів на опалювальному приладі демонтаж буде простий, а ось в багатоквартирних будинках доведеться спочатку звернутися до місцевого управління для зупинки системи в усьому будинку. Зрозуміло, в такому випадку монтаж батарей опалення Львів повинен виконуватися як можна швидше, щоб інші мешканці не відчували незручностей через відсутність опалення.

Перед тим, як змонтувати батарею опалення, потрібно приєднати до неї запірно-регулюючу арматуру і кран Маєвського, який дозволить при необхідності стравлювати повітря, що знаходиться в системі. Для фіксації радіатора до стіни кріпляться кронштейни – близько 2-3 штук для верхньої частини радіатора, і 2 кронштейна для нижньої.

Особливості встановлення в квартирі

Точки встановлення кронштейнів потрібно попередньо розмітити і вирівняти по рівню, а на вже змонтовані опори можна вішати батарею. Для нормального функціонування опалювальної системи кожен радіатор повинен встановлюватися з ухилом близько 3 мм на один метр трубопроводу. У самій верхній точці радіатора повинен знаходитися кран Маєвського.

З встановленої батареї викручуються заглушки. В однотрубних системах спочатку монтується байпас з вентилем, а в системах з двома контурами спочатку підключається зганяння, оснащене вентилем. Згони надалі з’єднуються з трубопроводами за допомогою динамометричних ключів.

При затягуванні з’єднань необхідно уникати надмірних зусиль, але недостатньо якісне з’єднання теж небажано – через нього можуть виникати протікання. Щоб запобігти їх виникненню, потрібно герметизувати стики клоччям або ущільнювачем.

Готові з’єднання потрібно обпресувати, для чого все-таки буде потрібно скористатися послугами сантехніка – інструмент для цього процесу коштує дорого, а купувати його для разової роботи просто недоцільно. У будь-якому випадку, коли монтаж батарей опалення Львів в багатоквартирному будинку завершений, систему необхідно протестувати, перевірити на герметичність і усунути всі виявлені дефекти, якщо такі будуть виявлені.

Фахівці нашої компанії виконують повний спектр послуг з монтажу і заміни радіаторів опалення. Ми пропонуємо доступні ціни на послуги. Так, монтаж радіатора опалення коштує від 500 грн. З більш докладними розцінками можна ознайомитися на сторінці «Прайс послуг».

Висновок

В даній статті було розглянуто питання про те, як правильно ставити радіатори опалення. Особливих складнощів ця робота немає – якщо добре підготуватися до монтажу, запастися усіма необхідними матеріалами і інструментами, а потім виконати всі необхідні операції, то зібрана опалювальна система буде нормально працювати протягом усього терміну експлуатації.

Поширені запитання

📚 Які види батарей опалення існують?

Існують різноманітні види батарей опалення, такі як радіатори, конвектори, підлогове опалення, теплові завіси, теплові гратки, інфрачервоні панелі та інші. Кожен з них має свої особливості та властивості, які можуть підібрати під певні умови та потреби.

🌎 Як правильно здійснити монтаж батарей опалення?

Монтаж батарей опалення потрібно починати з вибору правильного місця для їх розташування, враховуючи максимальний ефективний обсяг обігріву приміщення. Далі слід встановити кріплення батареї до стіни або підлоги, підключити до системи опалення та виконати повітроочистку. Важливо також виконати гідроізоляцію, щоб уникнути протікань та зниження ефективності опалення. Якщо монтаж виконується самостійно, слід дотримуватися правил техніки безпеки та виконувати всі рекомендації виробника батарей та системи опалення.