В ціну монтажу водонагрівача зазвичай включаються роботи з його встановлення і перевірки якості нагріву води. А ось які додаткові послуги варто додати і який нагрівальний прилад вибрати для вашого будинку, ви прочитаєте в цій статті.

Встановлення водонагрівача: загальні правила

Монтаж бойлера Львів дозволяє користуватися гарячою водою протягом усього року і не залежати від планових відключень і аварій в системі централізованого водопостачання. Підключення водонагрівача здійснюється шляхом врізки в систему гарячої та холодної води, а для цього треба мати певні навички і набір інструментів. Саме тому не варто ризикувати і краще замовити монтаж у професіоналів.

Існує кілька типів водонагрівачів, які розрізняються як технічними характеристиками, так і схемою встановлення. Але який би пристрій ви не вибрали, майстер обов’язково повинен слідувати цим загальним правилам:

 • Монтаж водонагрівача здійснюється так, щоб до нього був вільний доступ протягом всього терміну використання.
 • Необхідно правильно вибрати стіну для кріплення, якщо це настінна модель. Так, для водонагрівача вагою 80 кг, поверхня повинна витримувати до 160 кг.
 • Перед початком робіт майстер перевіряє якість електропроводки і її здатність забезпечити безперебійну роботу нагрівача. При необхідності, проводку потрібно замінити.
 • Також майстер визначає стан стояків і труб і може їх замінити новими моделями з високоміцного пластика.

Який водонагрівач вибрати? Поради майстра

Можливо, в процесі монтажу водогрійного елемента фахівець запитає вас: модель якого типу потрібно підключити? Щоб це питання не застало зненацька, давайте розберемося в класифікації і дізнаємося про те, що підходить саме вам. Сьогодні на ринку представлено два основних типи нагрівачів: накопичувальні і проточні.

Накопичувальні водонагрівачі найчастіше виконані у вигляді бака, який наповнюється холодною водою. Усередині нього розташовуються нагрівальні елементи, які доводять температуру води до позначки, встановленої на термостаті. Завдяки повітряному прошарку рідина всередині бака вистигає довгий час. На нагрівання досить великого об’єму рідини в накопичувальній моделі нагрівача може бути витрачено від півгодини і довше. Але зате в резервуарі завжди буде певний запас води потрібної температури. Ще однією перевагою цього типу нагрівача є його низьке енергоспоживання.

Проточні водонагрівачі більш компактні, ніж накопичувальні, а тому підходять навіть для невеликого приміщення ванної кімнати або облаштованоъ бойлерної. При цьому гарячу воду можна отримати одразу після підключення приладу, без очікування її нагрівання. Для моделі цього типу потрібна велика кількість енергії, а значить, її краще не включати занадто часто. Водонагрівач підходить для використання в періоди відключення водопостачання або для підтримання комфортної температури під час купання немовляти.

Сподіваємося, що ви зробите правильний вибір, а ми йдемо далі і поговоримо про те, які операції проводить майстер, щоб підключити водонагрівач і забезпечити будинок гарячою водою.

Роботи по встановленню водонагрівача під вашим контролем

Ще перед початком робіт з монтажу, надайте майстру схему, яка неодмінно повинна бути в комплекті з водонагрівачем. У ній, крім технічних характеристик приладу, вказуються такі параметри:

 • Кількість отворів, які необхідно зробити в стіні.
 • Кількість і тип кріплень.
 • Послідовність приєднання шлангів до приладу.
 • Додаткове обладнання, яке необхідно для установки і оптимальної роботи водонагрівача.

Проведені попередні виміри стіни і оцінка стану проводки дозволяють майстру визначити місце кріплення водонагрівача. Якщо його обсяг не перевищує 200 літрів, то конструкцію можна монтувати до стіни, якщо більше – краще встановити на підлозі. Для економії місця у ванній кімнаті або бойлерній фахівець запропонує вам вибрати модель з плоским дизайном.

Після майстер закріплює болти та інші кріплення до стіни і починає монтаж бойлера Львів. Залежно від типу (накопичувальний або проточний) прилади мають відмінності у встановленні, але і той і інший вимагає підключення до труб водопостачання і електрики. Також майстер обов’язково стежить за герметичністю водонагрівача і дотримується інструкцію по збірці. Мабуть, ці чинники і відрізняють професіонала від новачка, який в разі непередбаченої ситуації просто не знатиме, що робити.

Всі роботи по встановленню водонагрівача займають кілька годин і дозволяють використовувати його в той же день. До речі, перед включенням або тестуванням приладу завжди перевіряйте наявність води в системі, інакше можете вивести нагрівач з ладу.

Монтаж бойлера на  гіпсову перегородку товщиною близько ста міліметрів.

З міцною несучою стіною, зазвичай проблем не виникає, тут підходить стандартний спосіб підвішування на анкерах. Але як бути, якщо стіна не несуча, а гіпсова перегородка?

В такому випадку краще використовувати кріпильні шпильки товщиною 8 мм, які надійно утримають бойлер вагою 100 кг.

Отже, почати потрібно з розмітки. Відзначаємо нижню точку корпусу бойлера маркером на стіні.

Якщо в приміщенні присутні меблі, наприклад, підвісні шафки, то для симетрії, нижню точку краще зробити на їх рівні.

Далі, відміряємо вгору висоту корпусу і відзначаємо верхню точку.

Тепер видно, приблизно на якій висоті буде знаходиться бойлер.

Згідно зі схемою, відміряємо 183 мм від верхньої точки і визначаємо лінію на якій буде знаходиться кріплення.

Коли точка відзначена, прикладаємо рівень і проводимо маркером горизонтальну смугу.

Відомо, що відстань від одного отвору для кріплення до іншого, становить 210 мм. Тому відміряє цю відстань і робимо позначки.

Наступним етапом, буде буріння отворів. Так як використовуються шпильки 8 мм, свердлити слід буром на 10 мм. Робити це потрібно максимально рівно, без зсувів.

Щоб кріплення було якомога міцніше, з протилежного боку стіни, шпильки слід закріпити через металеву пластину. Товщина металу повинна бути не менше 1 мм, а виготовити її слід з нержавіючої сталі. Хоча підійде і звичайна.

Докладаємо пластину до стіни, і просимо когось, зі зворотного боку, тонким маркером зробити позначки. Це буде найточніший метод визначення майбутніх отворів.

Далі підкладаємо брусок дошки і висвердлюємо в пластині отвори діаметром 10 мм.

Знімаємо задирки свердлом більшого діаметра або напилком.

На один кінець шпильки одягаємо широку шайбу і накручуємо дві гайки. Друга служить контргайкою.

Те ж робимо і на другий шпильці. Тепер шпильки протягуємо через пластину і вставляємо в отвори з протилежного боку стіни від бойлера.

Шпильки зі стіни повинні виходити не менше, ніж на 15 мм. Це необхідно для того, щоб на неї можна було надіти широку шайбу і закрутити дві металеві гайки.

Коли все це зроблено, дотискаємо гайки ключем з обох сторін.

Тепер бойлер надійно закріплений і можна не боятися, що при наповненні водою або при подальшій експлуатації він зірветься з гіпсової стіни.

Монтаж водонагрівача: що входить в ціну послуги?

У цьому розділі ми розберемося, що входить в ціну встановлення водонагрівача, і чи за все потрібно платити. Зазвичай робота майстра оплачується, виходячи з витраченого часу. Багато професіоналів кажуть, що провести весь комплекс робіт по встановленню можна за півтори-дві години з подальшою перевіркою працездатності обладнання.

У вартість робіт, які ви оплачуєте за договором, зазвичай вже входить виїзд майстра і перевірка обладнання. Всі процедури з налагодження водонагрівача, підключення його до системи водопостачання та електрики, а також консультації з технічно грамотного використання включені у вартість робіт, якщо в договорі не передбачено інше (зверніть на це увагу при підписанні паперу). Доставка додаткових матеріалів, а також їх закупівля і роботи по електриці оплачуються окремо.

Для установки водонагрівача потрібні матеріали, список і приблизну вартість яких майстер обов’язково вам вкаже. Найчастіше це автоматичні вимикачі електрики, дроти, розетки, крани і провідники різної конструкції. Також спецалістів рекомендують встановлювати фільтри для очищення вхідної води, що значно подовжує термін служби водогрійного приладу.

Замовте монтаж бойлера Львів у професіонала, щоб не сталося таких ситуацій!

Встановлення бойлера – 5 основних помилок

Правильне встановлення побутового водонагрівача є гарантією його тривалої експлуатації і запорукою зручності вашої родини. Тому до встановлення цього пристрою потрібно ставитися дуже серйозно і уважно. Це дозволить уникнути найбільш типових помилок, які ми розглянемо далі.

Men hand regulate the power of hot water in Gas water heater
Нехтування ізоляцією труб

Згідно актуальним вимогам, труби гарячої води підлягають ізоляції. Зазвичай для цього використовуються матеріали різного рівня теплопровідності (матеріали мінімальної товщини). Досить поширеною помилкою є застосування занадто тонких ізоляційних матеріалів, які сприяють втраті тепла. Адже в погано ізольованих трубах охолодження води відбувається значно швидше, через що нагрівання води до необхідного рівня забирає набагато більше часу.

Економія на розширювальному бачку

Такий бачок необхідний для запобігання високого тиску при нагріванні води. Навіть, незважаючи на оснащеність бойлерів спеціальними клапанами, останні іноді слабшають, що призводить до витоку води і збитку майна. Чим більше обсяг водонагрівача, тим більша потреба в такому бачку. Його обсяг зазвичай становить 10% ємності бойлера.

Економія на якості супутніх елементів

Належний монтаж бойлера Львів має на увазі застосування матеріалів відповідної якості, стійких до забруднення води і виникнення іржі. Це стосується застосування труб зі сталі в умовах особливо жорсткої води. Використання фітингів і труб, які вироблені з пластика, дозволяє обійти цю проблему. Ще більш надійними є труби і фітинги з поліпропілену.

Нехтування захистом від бактерій

Як відомо, максимально відповідною температурою для життя бактерій є діапазон від 37 до 43 градусів за Цельсієм. Щоб уникнути їх розмноження потрібно підтримувати температуру води на рівні понад 50 градусів. Однак вода все одно має властивість остигати, через що необхідно періодично включати бойлер і систему циркуляції води. Такі дії є хорошою термічної дезінфекцією системи. Правда, це вимагає додаткових енерговитрат, тому антибактеріальний захист виглядає більш вигідним рішенням.

Неякісний циркуляційний контур

Споживання води в малоквартирних будинках зазвичай відбувається зі значними перервами. У зв’язку з цим важливо використовувати циркуляційні системи водопостачання. При цьому від рівня ізоляції труб залежить рівень витрат енергії на підтримання необхідної температури води, так як саме контур циркуляції є найбільш вразливим з позицій втрати енергії.

Варто зазначити, якщо ви будете дотримуватися вищеописаних порад та усуните всі зазначені помилки, то зможете більш продуктивно і економічно використовувати свій водонагрівач.

Чому варто звернутися саме до нас

Монтаж бойлерів Львів з допомогою нашої компанії має масу переваг:

 • Навіть найскладніший варіант установки вам обійдеться зовсім недорого, це доступна послуга.
 • Ми даємо гарантію на будь-які роботи виконані фахівцями нашої компанії.
 • Здійснювати монтаж будуть професіонали, крім того у нас є для цього все необхідне обладнання і комплектуючі, а значить монтаж буде дійсно якісний.
 • Ми надаємо сервіс найвищого рівня, наші фахівці готові вам допомогти у вирішенні будь-якого питання, дати консультацію.
 • Ми працюємо гранично відкрито без націнок, комісій і так далі.
 • Ми часто проводимо акції і дисконтні заходи, отже, ви зможете додатково заощадити.