Все більшу популярність серед товарів для ванної кімнати набирають душові кабіни. Зручність і функціональність у споживача виходять на перше місце, тому йдуть далеко в минуле великі незручні чавунні ванни стандартних розмірів, також у багатьох новобудовах простір ванної кімнати дуже ограничений. Ось тут душова кабіна виявиться дуже до речі, будь у вас велика чи маленька ванна кімната.

Купівля і встановлення душової кабіни Львів дозволить вам збільшити корисне місце у вашій ванній кімнаті, особливо якщо розміри вашої ванної кімнати невеликі. Ви зможете там легко поставити пральну машину, меблі для ванни і багато іншого.

Вибір і покупка душової кабіни, це всього лише половина справи, вам ще потрібно її зібрати і встановити.

Хочеться сказати, що душова кабіна це такий товар, в якому тривалість служби і її надійність, на відсотків 70 складається з якісної збірки.

Це свого роду конструктор, який ви повинні зібрати правильно, якісно, ​​і тоді вона вам буде служити довгі роки.

Звертаємо вашу увагу на те, що душова кабіна збирається вже в готовому, чистому приміщенні, всі опоряджувальні роботи вже повинні бути завершені.

За допомогою даної інструкції, ви зможете зібрати більшість душових кабін зі скляною задньою стінкою, як розміром 90 на 90 сантиметрів, так і 80 на 80 сантиметрів, так і 100 на 100 сантиметрів.

Також відзначимо, що монтаж душової кабіни Львів з високим піддоном, нічим не відрізняється від складання душової кабіни з низьким піддоном. Різниця буде лише в підготовці місця під душову кабіну.

Збірку душової кабіни найкраще здійснювати удвох, приблизний час збирання становить близько 3 годин.

Для складання душової кабіни вам будуть потрібні наступні інструменти

У комплект поставки з душовою кабіною не входить!

  • Герметик (з пістолетом для нанесення)
  • Шуруповерт
  • Свердло Ø1-3мм
  • Викрутки
  • Олівець
  • Пасатижі або гайкові ключі
  • Рівень

Деякі душові кабіни за заявою виробника збираються без герметика. Але навіть для таких душових кабін вам все одно буде потрібно герметик. Їм необхідно обробити отвір зливу душової кабіни, закріпити водовідсічники і магнітні ущільнювачі, і інші дрібні опції при їх наявності, наприклад обробити отвір під радіо і форсунки.

У всіх інших душових кабінах герметик обов’язковий.

З його допомогою обробляються всі нерухомі елементи. Місця стиків задньої стінки між центральною панеллю і піддоном, місця стиків передньої рами і піддону, кріплення зливу і форсунок, встановлення ущільнювачів і водовідсічників.

Скляні душові кабіни поставляються в розібраному вигляді, в картонних коробках. Кількість коробок на одну душову кабіну від 3 до 5 (залежить від виробника)

Універсальна схема підготовки комунікацій

Така схема зборки підходить майже під всі душові кабіни, наприклад за цією схемою ви зможете зібрати душову кабіну розміром 80 на 80 сантиметрів, 90 на 90 сантиметрів, 100 на 100 сантиметрів.

Етап перший

Насамперед, перед складанням душової кабіни, розпакуйте всі коробки і дістаньте всі складові і комплектуючі.

Розкладіть їх і перевірте, чи всі комплектуючі на місці.

Стандартна душова кабіна зі скляною задньою стінкою складається з наступних складальних одиниць

Піддон (деякі виробники поставляють піддон в зібраному вигляді, якщо у вас піддон не зібраний, то в коробці з піддоном у вас будуть лежати наступні запчастини)

  • Піддон
  • Дах
  • Передній декоративний екран
  • Горизонтальні профілі-2 шт (верхній і нижній)
  • Каркас
  • Комплектуючі для складання каркасу і кріплення декоративної панелі (шпильки, болти, ніжки)

Дуже часто, всі перераховані вище комплектуючі лежать в одній коробці. Це найбільша коробка. Також, всередині може лежати коробочка з усіма комплектуючими, де ви зможете знайти все для збірки душової кабіни.

Якщо ви не можете знайти різьбові шпильки для ніжок і каркаса, потрясіть сам каркас, деякі виробники кладуть шпильки всередину каркасу.

Задня стінка

  • Два скла однакового розміру

Вони можуть бути відразу обрамлені алюмінієвими профілями, або просто два скла, якщо задня стінка збирається на куточках.

Відрізняються ці дві стінки одна від одної, наявністю вже просвердлених в них отворів під комплектуючі. Такі як поличка, дзеркало, масаж ніг, ручний душ і інші.

Щоб зрозуміти яке скло праве чи ліве, подивіться на зображення товару на інструкції або в інтернеті. Там ви побачите комплектацію вашої душової кабіни, і з якого боку розташовані опції

Передні скла

  • Нерухомі скла-2 шт
  • Двері-2 шт (зігнуте скло з отворами під ролики і ручки)
  • Горизонтальні профілі-2 шт.
  • П-подібні ущільнювачі (2 або більше штук)
  • Магнітні ущільнювачі на двері-2 шт (можуть вже бути закріплені на дверях)
  • Г-образні відсікачі (2 або 4 шт)

Центральна стійка

Вона може бути з вже прикрученими опціями, наприклад змішувач або підсвічування. Також, дуже часто всередині, зі зворотного боку кладуть прямо в панель різні ущільнювачі та інші дрібні запчастини.

Комплектуючі

Обов’язкові комплектуючі, які є у всіх душових кабін

  • Ролики для дверей
  • Ручки
  • Змішувач
  • Ручний душ
  • Тримач ручного душу
  • Сифон зливу
  • Куточки тримача бічних стекол
  • Кріпильні елементи (саморізи, болтики, шайбочки, хомутки)

Комплектуючі які залежать від комплектації душової кабіни

  • Форсунки
  • Тропічний душ
  • Пульт управління опціями
  • Динамік радіо
  • Лампочки підсвічування
  • Блок живлення
  • Массажер для ніг
  • Парогенератор
  • Сидіння
  • Та інше

Тобто на цьому етапі, ви, знаючи комплектацію своєї душової кабіни, можете візуально перед складанням оглянути і зрозуміти, що куди прикручується, або раптом чогось не вистачає.

Етап другий.

Постеліть перед складанням, що залишилися у вас картонні коробки на підлогу. Таким чином, ви без пошкоджень зберете піддон, і що найголовніше скла.

Ніколи не ставте скла на голу підлогу, особливо кахельну або бетонну.

Взагалі дуже акуратно під час збирання звертайтеся зі склом від душової кабіни. Хоча загартоване безпечне скло, яке використовується в душових кабінах і дуже міцне, але воно має слабкі місця, особливо куточки. Ніколи не ставте скла на куточок. Не просвердлюйте в склі отвори, воно просто розкришиться в дрібні осколки.

Всі необхідні отвори вже є і були зроблені ще на заводі. Якщо на вашу думку, будь то отворів не вистачає, значить це виробничий брак, або була проведена заміна комплектації виробником.

Етап третій

Збираємо піддон

Якщо ваша душова кабіна поставляється вже з зібраним піддоном, то ви можете пропустити цей етап, крім пункту регулювання по рівню.

  1. Перевертаємо піддон догори дном і кладемо його на підлогу, попередньо застелений картоном від упаковки, або постеліть тканину.
  2. Прикручоємо на каркас ніжки, шпильки і приміряємо каркас на піддон.

Каркас приміряємо з урахуванням того, щоб все його отвори для кріплення, як на дні піддона, так і на кутах піддону потрапляли на заставні. (Це ті частини із зворотного боку піддону які випирають і призначені саме для того, щоб там кріпити каркас)

Увага! У деяких виробників каркас може бути без отворів, тоді після примірки каркасу на перевернутому піддоні, ви повинні виконати такі отвори самі. Також, у деяких виробників отвори можуть не збігатися або бути взагалі в іншому місці, в такому випадку, вам необхідно зробити нові отвори виходячи з правильного встановлення каркасу.

Після того, як каркас у вас буде приміряний, закріпіть його до піддону саморізами.

Увага! Обов’язково перевірте довжину саморізів, щоб випадково не вкрутити саморізи більшої довжини. Інакше вони вилізуть назовні всередині піддону і зашкодять піддон!

  1. Прикручуємо сифон зливу

Обов’язково промажте місця кріплення зливу до піддону за допомогою силіконового герметика.

  1. Встановлюємо передню декоративну панель

Найчастіше така панель кріпитися за допомогою саморізів і закривається декоративними заглушками.

  1. Зніміть захисну плівку з піддону і передньої декоративної панелі
  2. Підсуньте піддон на місце встановлення і за допомогою ніжок і рівня налаштуйте в правильне положення. Затягніть всі гайки ключем, і ще раз перевірте рівень.
Етап четвертий

Збираємо центральну панель

Якщо ваша панель вже зібрана, то ви можете пропустити цей розділ.

Прикручуємо до центральної панелі змішувач.

А також пульт управління, декоративне підсвічування, форсунки (якщо вони входять в вашу комплектацію)

Бажано помазати герметиком місця зіткнення опцій і центральної панелі.

Етап п’ятий

Збірка задньої стінки

Цей етап краще робити удвох з помічником.

Уважно дивимося, де у нас права і ліва стінки.

Варіант складання задніх стінок обрамлених профілями

Ставимо скла і центральну панель на піддон, і за допомогою саморізів, або болтів (залежить від виробника) скріплюємо між собою бічні стінки з центральною панеллю.

Промажте місце стику центральної панелі з бічними стінками за допомогою силіконового герметика.

Варіант складання задніх стінок на куточках

  1. Розташуйте праве і ліве скло на піддоні і закріпіть його саморізами, встановивши бічні куточки зверху і знизу
  2. Встановіть центральну стійку між задніми стінками
  3. За напрямних отворів з боків задніх стінок, з’єднайте центральну стійку зі стінками саморізами, закріплюючи бічні куточки зверху і знизу.

Етап шостий

Збірка передньої рами

  1. З’єднайте поперечні (дугоподібні) і поздовжні (прямі) алюмінієві профілі за допомогою шурупів
  2. Встановіть передні бічні нерухомі скла в паз поздовжнього профілю, попередньо вдягнувши на скло силіконовий П-подібний гумовий ущільнювач.

Якщо скло з труднощами вставляється, не намагайтеся по ньому стукати, не треба забивати його. Спробуйте намазати трохи силіконового герметика на П-подібний ущільнювач і акуратно з натиском, не згинаючи і не деформуючи скла, пробуйте вставити його в паз.

  1. Притисніть вільний край скла куточками кріплення передніх стінок, використовуючи саморізи.
Етап сьомий
  1. Помістіть передню раму на піддон
  2. З’єднайте між собою передню раму і задню стінку за допомогою саморізів або болтів (залежить від виробника) . Попередньо перевірте щоб вони стояли рівно і нікуди не виступали.
  3. Закрепіть задню стінку до піддону за допомогою саморізів або болтів. (Залежить від виробника).

Увага! Якщо у вас немає отворів для болтів, то їх необхідно робити самим за допомогою свердла, якого може і не виявитися в комплекті.

Етап восьмий

Збирання дверей

  1. Закріпіть верхні і нижні ролики на дверях, коліщатками назовні
  2. Закріпіть ручки на дверях в отворах з боків дверей.
  3. З допомогою герметика встановіть відсікачі і магнітні ущільнювачі на двері
  4. Встановіть обмежувачі дверей на верхній і нижній поперечні профілі
  5. Повісьте двері на верхні ролики, уклавши коліщатка в паз поперечного профілю.
  6. Зафіксуйте нижні ролики в пазу нижнього ролика, опустивши коліщатко.
  7. Отрегулюйте ролики, щоб двері душової кабіни щільно закривалися і без зусиль рухалися по напрямних.
Етап дев’ятий

Збіраннядаху

Видаліть з даху захисну плівку і закріпіть на даху динамік, витяжку підсвічування, тропічний душ (якщо вони входять в комплектацію)

Закріпіть дах на душовій кабіні за допомогою саморізів або болтів (залежить від виробника)

Дах зазвичай кріпитися тільки до задньої стінки

Етап десятий

Встановлення комплектуючих

Встановіть і закріпіть дзеркало, поличку і інші комплектуючі, які йдуть в комплекті з вашою душовою кабіною

Місця кріплення можна обробити силіконовим герметиком.

Етап одинадцятий

Підключення до комунікацій

  1. З’єднайте між собою шланги, що йдуть від змішувача на ручний душ, тропічний душ і на форсунки (при наявності їх)
  2. При наявності електрики з’єднайте між собою дроти, що йдуть на підсвічування, витяжку, радіо.
Етап дванадцятий

Посуньте кабіну на місце встановлення, підключіть зливний шланг до каналізації і підключіть кабіну до електрики.

Користуватися душовою кабіною можна через 24 години після повного висихання герметика.

Ось так ось просто, збирається практично будь-яка душова кутова кабіна зі скляними задніми стінками. Деякі етапи можна міняти місцями. Наприклад, спочатку зібрати передню раму, а потім задню стінку. Тут все індивідуально і залежить від багатьох обставин, наприклад від розмірів ванної кімнати, наявності помічника та іншого.

Начебто нічого складного, але багато хто не може сам впоратися зі складанням. Щоб самостійно зібрати душову кабіну, ми рекомендуємо вам прочитати нашу інструкцію, і зрозуміти чи по плечу вам збірка. У збірці нічого складного немає.

Найголовніше, що ви повинні усвідомити це те, що монтаж душової кабіни Львів від будь-якого виробника душових кабін, будь то Китайська, або дорога Італійська, це не просто механічна робота з інструментом, а перш за все робота головою. Таких душових кабін, де б всі отвори і комплектуючі ідеально підходили один до одного немає і, напевно, не було ніколи. Тут треба просвердлити, там підмазати та інше.

Тому спирайтеся на нашу інструкцію як на загальну схему збірки, яку можна трохи поміняти в послідовності, або трохи доопрацювати з урахуванням ваших обставин.

Але якщо все ж вам здається, що ви не зможете провести монтуж душову кабіну Львів самостійно, або сумніваєтеся в своїх силах, то краще зверніться відразу до фахівців нашої компанії, які зберуть вам вашу кабіну швидко якісно, але за гроші. Благо, що зараз таких організацій безліч, і ви зможете вибрати тих збирачів, які вам до душі і гаманцю!

Давайте ж розглянемо, у скільки вам обійдуться послуги зі складання та встановлення душової кабіни в квартирі або приватному будинку.

Поширені запитання

📚 Як правильно встановити душову кабіну в ванну кімнату?

Для правильного монтажу душової кабіни потрібно виконати кілька етапів: підготувати місце для монтажу, встановити базову плиту, встановити бокові стінки та задню стінку, змонтувати каркас кабіни та прикріпити до нього двері. Після цього необхідно підключити сантехніку та перевірити її на витік. Важливо дотримуватись всіх інструкцій та правил монтажу, щоб уникнути помилок та проблем.

🌎 Які матеріали можна використовувати для виготовлення душових кабін та які переваги вони мають?

Душові кабіни можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як скло, пластик, кераміка та акрил. Кожен матеріал має свої переваги та недоліки. Скляні кабіни мають високу міцність та зносостійкість, пластикові кабіни легкі та економічні, керамічні кабіни мають високу стійкість до вологи та корозії, а акрилові кабіни мають легку вагу та привабливий зовнішній вигляд. Важливо вибрати матеріал, який відповідає вашим потребам та вимогам.