Унітази підвісного типу виграють у підлогової класики за багатьма параметрами. Вони в рази гігієнічніше, тому що не створюють проблем при митті підлог, володіють оригінальною зовнішністю і зручні в обслуговуванні. І хоча задоволення це не з дешевих, навісним моделям все частіше віддають перевагу при обладнанні санвузла.
Серед обивателів витають чутки про ненадійність підвісних конструкцій через відсутність нижньої точки опори. Однак вони геть позбавлені вагомих підстав, що підтверджується на прикладі моделей, що використовують для інсталяції сталеву раму, яка гарантує запас міцності і здатна витримувати вагу до 800 кг.
Навісний унітаз з інсталяцією
Конструкція рішень подібного роду умовно розділена на 3 основні елементи:
- Високоміцна рама.
- Прихований зливний бачок вузького формфактору.
- Чаша – єдина видима частина унітазу.
Чи можна виробити монтаж підвісного унітазу Львів своїми руками? Якщо у вас немає спеціальної освіти (життєвого досвіду), або вам не допомагає ваш тесть-сантехнік, краще не пробуйте.
Якщо ж ви впевнені, що зможете, або хочете проконтролювати майстра, читайте інструкцію нижче.
Кріплення унітазу за допомогою інсталяції
Встановлення підвісного унітазу на інсталяцію – найвдаліший варіант. Адже, як правило, в комплекті вже є всі необхідні кріплення (які витримають будь-який унітаз разом з «живим вантажем»). А ще перехідники, труби і зливний бачок. Залишається купити чашу, зібрати за схемою і радіти життю.
Як же встановити підвісний унітаз? Етапи робіт:
- Спочатку демонтують старий унітаз.
- Вибирають місце, куди встановити новий. У деяких випадках в стіні роблять виїмку – щоб втопити в неї інсталяцію. Адже так конструкція займе набагато менше місця.
Кріплення унітазу з інсталяцією
Хоча частіше такий маневр не вдається – стіни то в більшості будинків або несучі, або тонкі. Тому монтують на стіну.
- Встановлюють металевий каркас по схемі. Для цього за допомогою спеціальних кріплень його монтують до стіни і підлоги. Закріплюють на ньому бачок. Положення конструкції обов’язково вивіряють рівнем. Адже якщо вона встане криво, то і бачок разом з панеллю, і сам унітаз «прямими» теж не будуть.
На якій висоті розташовують підвісний унітаз? Відстань від підлоги до верхнього краю чаші – 40-42 см, до кнопки зливу – 98-100 см. У інсталяціях, які кріпляться до підлоги, все це передбачено. У настінних ж ви самі визначаєте висоту їх монтажу.
- Роблять підведення води до бачка – так само, як і при монтажі підлогового унітазу. Тільки замість гнучкого шланга встановлюють пластикову трубу – вона довговічніша.
- Закріплюють на бачку трубу, по якій вода буде надходити в чашу унітазу при змиві.
- Гофру для випуску унітазу під’єднують до каналізаційної труби. Зробити це потім не вийде, тому що всі труби будуть заховані за перегородкою.
Залишилося прикріпити унітаз
- Навколо інсталяції роблять перегородку з вологостійкого гіпсокартону 12,5 мм або фанери.
Гіпсокартонні листи кріплять в 1 або 2 шари на металеві профілі саморізами. А профілі в свою чергу закріплюють до стіни за допомогою дюбель-цвяхів.
Не забудьте врізати в гіпсокартон – в місці з’єднання труб – сантехнічні люки. Адже від протікання ніхто не застрахований. А трощити через неї всю перегородку шкода.
Також в перегородці вирізують отвори для труб і кнопки зливу (схема є в інструкції каркасу).
- Перегородку грунтують, а потім укладають на неї плитку, клеять шпалери … Загалом, кому що більше подобається.
- І тільки через 3-5 днів встановлюють унітаз (щоб плитковий або шпалерний клей висох).
Вушка чаші поєднують зі штифтами – спеціальними утримувачами на металевій рамі. А зливний і випускний отвори – з відповідними трубами, що виходять з перегородки.
Злив з двома кнопками
- Залишається підключити кнопку зливу. Для цього спеціальні троси, що виходять з бачка, вставляють в підходящі отвори на кнопці. Потім відкривають кран подачі води, перевіряють роботу кнопкової панелі і закріплюють її на відведене місце. Туалет вашої мрії готовий!
Дешевий спосіб закріпити підвісний унітаз
Звичайно, кріпити підвісний унітаз на інсталяцію зручно. Однак такі системи – недешеве задоволення. І деякі наші співгромадяни вибирають інший шлях: кріплять унітаз до монолітної основиз бетону на стрижні, що проходять через бетонну подушку наскрізь і втоплені в несучій стіні.
Для встановлення вам знадобляться:
- приблизно 40 л бетону марки М 200
- дошки або шматки фанери для опалубки
- 2 різьбових стрижня діаметром 2 см, довжиною 50-80 см
- пластикові труби діаметром 11 см для випуску
- гофрована пластикова труба 4 см для зливу
- силіконовий герметик
- манжети
Монтаж підвісного унітазу здійснюється в наступному порядку:
Кріплення стрижнів для унітазу в несучу стіну
Стрижні закріплюють кількома способами, вибір яких залежить від стійкості стін.
Кріплення унітазу через стіну
- З’єднання пластикової труби з сифоном
- Встановлення труби для випуску унітазу
Вихідна труба йде від каналізації вгору (якщо вона розташовується низько) до того рівня, на якому ви хочете встановити унітаз. Збирають її, як правило, з декількох елементів: труби і коліна, двох колін – які з’єднують з вихідним отвором каналізаційної труби і між собою манжетами.
У підсумку виходить конструкція, схожа на перископ в підводному човні. Тобто вихідним отвором труба «визирає» прямо на майбутній унітаз.
Стики між елементами промащують силіконовим герметиком. А на вихідний отвір труби одягають поліетиленову плівку – щоб в нього не потрапив бетон.
Монтаж опалубки
Опалубка потрібна, щоб згодом залити її бетоном, який прийме її форму. Як роблять опалубку?
Опалубка для заливки потовщення, до якого буде кріпитися унітаз
- Вирізують 3 щитка з фанери такої висоти, щоб вони йшли від підлоги і були на 10-20 см вище стрижнів. Точну висоту розраховують залежно від того, яка відстань до верхнього краю чаші.
- Один з щитків закріплюють на стрижні впритул до отвору випускної труби. І щоб міцно зафіксувати щиток, закручують з його зовнішнього боку гайки на стрижні. Вертикальність цього і наступних щитків перевіряють рівнем.
- Інші 2 щитки кріплять з боків, фіксуючи саморізами до центрального. А також до стіни – за допомогою дерев’яних підкладок або клинів, які забивають в стіну поряд з листами. А витягують, коли розбирають опалубку.
Усередині опалубки до центрального щитка закріплюють клеєм шматок пінопласту. Так, в бетонній основі вийде поглиблення, куди потім піде зливна труба від бачка.
- Заливка бетону в «форму»
Заливка опалубки бетоном
- Місце для кріплення унітазу після зняття опалубки
Місце для кріплення унітазу після зняття опалубки
- Підключення унітазу
Вішають бачок і підключають унітаз, як зазвичай. З тією лише різницею, що тут спочатку під’єднують гофровану пластикову трубу до унітазу, по якій буде надходити вода з бачка. А потім встановлюють унітаз.
Унітаз після монтажу
Його одягають спеціальними вушками на стрижні, і зістиковують випуск з отвором труби в бетонній основі. Стик зазвичай ущільнюється манжетою. На різьбу стрижнів одягають шайби, і закручують гайки.
Далі діють по накатаній. А саме: вішають бачок, споруджують перегородку, за якою ховають його і інші комунікації, кладуть плитку. Унітаз при цьому можна на час від’єднати. Або акуратно класти плитку «в обхід».
Зважуємо за і проти
Головний козир в рукаві у моделей підвісного типу – витончений дизайн, оскільки чаша, що не торкається підлоги виглядає дуже естетично. До того ж під стать інтер’єру можна підібрати чашу практично будь-якої форми: від напівкруглої до декількох прямокутних варіацій. Другий важливий плюс стосується простоти догляду за підлоговою плиткою. Пустка над поверхнею підлоги унітаз – запорука гігієни санвузла.
Санвузол з підвісним унітазом на чолі набагато простіше утримувати в блискучій чистоті.
Аргументами «проти» встановлення підвісних рішень стають купа сил, часу і фінансових вливань на етапі монтажу, а також утруднений доступ до елементів конструкції на випадок необхідності проведення ремонтних робіт. Самим спірним моментом, який складно зарахувати до розряду плюсів чи мінусів, є уявна економія вільного місця в санвузлі. З одного боку, візуально створюється враження про компактні розміри підвісного унітазу, а з іншого – що інсталяція, що бетонна основа забирають відчутну частину вільного простору поблизу задньої стінки.
У що обійдеться унітаз з інсталяцією?
Ціна унітазу з інсталяцією в нашій компанії. Ціна рамкової системи інсталяції (з кріпленням і бачком) починається від 2 тис. гривень. Можна заощадити, купивши відносно дорогу систему інсталяції дуже хорошої якості, сам же унітаз може бути іншого бренду і дешевше, так як всі кріплення унітазів для систем інсталяції універсальні. Найдешевший унітаз при такому розкладі може коштувати від 750 гривень. Вартість робіт з монтажу підвісного унітазу Львів становить від 1,3 тис.
Поширені запитання
📚 Які переваги має підвісний унітаз порівняно зі звичайним?
Підвісний унітаз має декілька переваг порівняно зі звичайним, зокрема: забезпечує зручніше та ергономічніше користування, займає менше місця в приміщенні, легший для чищення та забезпечує більшу гігієну.
🌎 Як правильно встановити підвісний унітаз та що потрібно врахувати при його монтажі?
Підвісний унітаз повинен бути правильно встановлений для забезпечення його надійності та безпеки користування. Перед монтажем необхідно врахувати деякі фактори, такі як висота підвісного унітазу, відстань до каналізаційної труби, наявність необхідних інструментів та матеріалів. Краще звернутися до професійних сантехніків для монтажу підвісного унітазу, які врахують всі вимоги та норми безпеки та якості роботи.