Кількість закуповуваних труб і час, що витрачається на виконання їх монтажу безпосередньо залежить від досвідченості фахівця. Якщо ви плануєте виконувати розведення водопроводу самостійно і робите це вперше, то гарантовано отримаєте можливість значно заощадити свій час, сили і засоби. Для цього просто уважно прочитайте ту невелику кількість важливих фактів і нюансів технології, які зібрані, структуровані і в доступній формі викладені в цій статті.

Схема підключення

Монтаж пластикових труб Львів починається з вибору схеми їх підключення. Залежно від місця проведення роботи, слід для початку на окремому аркуші намалювати схематичне зображення розташування труб і точок підключення сантехніки. Якщо в ланцюзі буде водонагрівач, котел або бойлер непрямого нагріву, то обов’язково детально вивчіть схему їх підключення, яка йде в комплекті з устаткуванням.

Схема поделюченія водонагрівача до водопроводу

Виходячи з цієї схеми і розраховується подальший план розташування труб. Якщо ви плануєте заміну старих металевих труб на нові, то проаналізуйте як було укладено труби раніше. Якщо очевидних помилок в схемі ви не знайдете і труби вам не заважають, то складати новий план і не знадобиться – покажіть на папері стару схему з усіма розмірами.

Матеріали та інструмент

Найбільш поширені пластикові труби для розведення водопроводу в будинку або квартирі зроблені з поліпропілену. Їх монтаж вимагає використання спеціального паяльника для таких труб. Якщо його у вас немає, то щоб не купувати паяльник на один раз, зверніться до найближчого прокату електроінструментів – там вам здадуть його в оренду на необхідний для роботи час.

Паяльник для поліпропіленових труб

Також важливо знати, що конструкція поліпропіленових труб відрізняється в залежності від температури води, яку планується по ній пускати. Стінки труби для холодної води в розрізі мають цільну структуру і зроблені з чистого поліпропілену. Труби для гарячої води додатково містять шар скловолокна, який розташований між внутрішнім і зовнішнім шарами поліпропілену.

Вибір пластикової труби

Загальну довжину труб можна дізнатися, зіставивши вашу схему їх прокладки з реальними розмірами приміщень. Перш, ніж йти в магазин будматеріалів, складіть також список і кількість необхідних фітингів (пластикових куточків для кутових з’єднань) і муфт (прямих перехідників для спайки прямих ділянок труб). Рекомендуємо брати матеріал з запасом, особливо якщо ви працюєте вперше.

Технологія монтажу та пайки пластикових труб

Визначившись з проектом розведення труб наступним етапом розбийте його на складові частини. Монтаж пластикових труб Львів має свої особливості, які накладають обмеження на виконання з’єднань. Частина сполук виконується на вже закріплених в стіні ділянках труб, а частина – окремо від стіни, на підлозі або на столі. У першому випадку роботу зробити складніше, тому більшу частину з’єднань проводять вільно, без прив’язки до стіни.

Монтаж пластикових труб водопроводу

Постарайтеся розбити всю конструкцію водопроводу на такі елементи, щоб кількість з’єднань на стіні було мінімальним. Особливо це важливо в місцях підключення сантехніки – тут буде найбільша кількість вигинів, і як наслідок місць спайки труб.

Сам процес пайки з використанням паяльника досить простий. Він виконується в місцях з’єднань шматка труби з фитингом (куточок) або муфтою (пряме з’єднання).

Технологія пайки пластикових труб

Залежно від діаметра труб, в паяльник встановлюються насадки відповідного розміру. Далі паяльник підключається до мережі електроживлення, включається і розігрівається до потрібної температури. Послідовність роботи така: спочатку в розігріту насадку плавно вставляється з одного боку шматок труби так, щоб його зовнішня стінка розплавилася. З іншого надаватися фітінг або муфта так, щоб їх внутрішня стінка розплавилася.

Часу на розплавлення поліпропілену потрібно небагато – з початку надягання труби на насадку до зняття з неї проходить 10-12 секунд. Обидві деталі швидко знімаються з паяльника і втягаються одна в одну на глибину 15 мм.

Сварка труби з муфтою

Час, за який розплавлений шар пластику застигає – 6 секунд. Тому діяти потрібно оперативно, але без поспіху. Елементи з’єднуються, вирівнюються один щодо одного і щільно дотримуються в цьому положенні 5-6 секунд.

Рекомендації фахівців щодо монтажу пластикових труб

Наступні практичні поради допоможуть вам уникнути найбільш поширених помилок і зробити все швидко:

 • Перш ніж починати паяти, встановіть в стінах кріпильні елементи для труб і складіть весь водопровід без спайки, як конструктор.
 • Обрізаючи трубу пам’ятайте, що розраховуючи її необхідну довжину завжди потрібно враховувати відстань для впайкі труби в з’єднувальний елемент, вона дорівнює 15 мм.
 • Встановивши всю конструкцію в кріплення на стіни, ще до етапу пайки проведіть олівцем прямі лінії на місцях з’єднань труби з кріпильним елементом. Це потрібно, щоб після розбирання конструкції на складові частини, при роботі з паяльником було видно як повинні бути розташовані труба і фітінг один щодо одного. З огляду на те, що час на вирівнювання їх розташування дорівнює 4 секунди, краще мати для цього заздалегідь проставлені точні мітки. Також, заздалегідь відзначте відстань 15 мм з кінця труби, необхідну для впаювання її в початковий елемент.
 • Працюючи паяльником на закріпленій в стіні частини водопроводу, обов’язково вийміть її з найближчих кріплень і підкладіть щось під неї, щоб при тиску паяльником вся конструкція не зламалася.
 • Використовуйте сполучні патрубки (невеликий шматок труби 10-15 см) і муфти в важкодоступних місцях стін. Якщо необхідно провести кутову спайку з довгим шматком труби в важкодоступному місці, то замість довгого шматка труби впаяти туди маленький відрізок труби (патрубок) з заздалегідь напаяною сполучною муфтою на кінці. Ця конструкція дозволить вивести місце спайки довгої труби з важкодоступного в більш зручне для роботи на стіні місце. Виведену у вільний простір муфту можна легко спаяти з довгим шматком водопроводу.

Для монтажу сантехніки, підключення водонагрівачів або бойлерів, роблять виступаючий з площини стіни патрубок, на кінець якого напаюэться спеціальна комбінована муфта. На її зовнішній стороні розташоване металеве кріплення, яке в подальшому служить для приєднання сантехніки.

Якщо водопровід по проекту буде зашитий стіною з гіпсокартону, то перш ніж це зробити, обов’язково перевірте його герметичність. Для цього після закінчення всіх робіт і підключення всіх необхідних вузлів, відкривається вентиль подачі води і проводиться спостереження цілісності всієї системи. На цьому етапі також будьте уважні: тиск в деяких системах водопостачання може досягати семи атмосфер.

Переваги використання труб з пластику

 • Металеві труби при експлуатації, як правило, піддаються корозії, яка здатна за короткий термін створити передумови для виникнення аварійної ситуації з подальшим дорогим ремонтом. Ця проблема вирішується монтажем пластикових труб Львів для водопроводу. Пластикові труби не піддаються корозії ні під впливом вологи, ні під впливом хімічних речовин (наприклад, хлор).
 • Крім того, пластикові труби немає необхідності захищати від блукаючих струмів, що призводять до електрохімічної корозії труб зі сталі. В результаті системи водопостачання, зроблені з пластикових труб, володіють довговічністю, яка в два рази більше довговічності труб зі сталі і становить п’ятдесят або більше років. Розрахунок довговічності проводиться з урахуванням гарантійного терміну служби труб з пластику. А розрахункові терміни експлуатації труб з пластику можуть становити до трьохсот років. Крім цього, аварійність трубопроводів із пластику має виключно низький рівень.
 • Водопровідні пластикові труби володіють значно меншою вартістю в порівнянні зі сталевими трубами для водопровідних систем. Легкі пластикові труби значно простіше транспортувати і монтувати, не використовуючи при цьому важку спецтехніку під час всього процесу прокладки трубопроводу. Відсутність необхідності витрат на роботу подібної техніки призводить до суттєвої економії коштів.
 • Водопровідні пластикові труби можуть монтуватися і методом зварювання, і за допомогою фітингів. Такий монтаж не є особливо складним, для нього не потрібно використовувати дороге зварювальне обладнання, а також застосовувати кваліфіковану робочу силу. Сварка пластикових водопровідних труб виконується при використанні значно меншої кількості електроенергії, ніж зварювання труб зі сталі. У цьому плані особливо зручно користуватися довгомірними трубами із пластику, для монтажу яких не потрібно робити велику кількість з’єднань.
 • Економічність використання труб з пластику для водопроводу полягає також у тому, що експлуатація такого трубопроводу практично не вимагає витрат, оскільки, як правило, в ремонті немає необхідності.

 • У водопровідних труб зі сталі з плином часу значно знижується пропускна здатність, що зовсім не характерно для пластикових труб. Крім того, з плином часу пропускна здатність пластикових труб здатна збільшуватися, оскільки багато видів пластику володіють «повзучістю», що приводить до збільшення діаметрів цих труб. Дані труби мають таку внутрішню поверхню, яка з часом здатна ставати все більш гладкою, що призводить до зменшення опору потоку рідини. Такі труби стійкі до гідравлічних ударів. Відмінною рисою пластикових труб багатьох видів є значна гнучкість, що дозволяє обходитися без застосування відводів.
 • Труби із пластику для водопроводу виробляються в повній відповідності з діючими санітарно-гігієнічними вимогами. Дані труби можуть бути використані при влаштуванні водопроводів для питної води. Коли вода проходить по пластиковим водопровідним трубаи її смакові якості не змінюються. При замерзанні в трубах води такі труби не руйнуються, що також є перевагою даних труб і виключає можливість виникнення аварій на таких трубопроводах в результаті зниження температури повітря.
 • Труби із пластику різних видів для водопровідних систем можуть використовуватися для будівництва нових будинків. Нові побудовані будівлі, як правило, ще років п’ять можуть давати усадку, здатну викликати пошкодження сталевих труб. Така усадка не є небезпечною для труб з пластику, оскільки вони здатні розтягуватися.

Системи водопостачання, зроблені з пластикових труб, більш надійні, ефективні і довговічні в порівнянні з подібними системами зі сталевих труб.

Не витрачайте час на посередників – зверніться до професіоналів

Надаємо послуги «заміна водопроводу» у Львові і передмісті. Професійний якісний монтаж з доставкою матеріалів на об’єкт. Працюємо в одному напрямку – заміна труб, ремонт водопроводу, опалення, водопідготовка, водовідведення. Маємо як теоретичні, так і практичні навички у напрямку «заміна водопроводу» з 2010 року.

Гарантія по заміні труб 5 років (ми не посередники з гарантією 1 рік)

Гарантійний паспорт від нашої компанії, складаємо гарантійний договір.

Вартість роботи по заміні водопроводу можна переглянути в розділі «Ціни на послуги. Але, кожен випадок індивідуальний, і ціна буде формуватися індивідуально з середньостатистичних розцінок по Львову.

Поширені запитання

📚 Які переваги мають пластикові труби у порівнянні з металевими трубами?

Пластикові труби мають кілька переваг у порівнянні з металевими трубами. Перш за все, вони легкі, гнучкі та прості у встановленні, що зменшує витрати на працю та матеріали. Крім того, вони не кородують та не утворюють відкладень, що забезпечує довговічність та надійність системи водопостачання. Також пластикові труби є екологічно безпечними, а відсутність відкритих з’єднань зменшує ризик витоків та забруднення води.

🌎 Які типи пластикових труб використовують для водопроводу та опалення?

Для водопроводу та опалення зазвичай використовують два типи пластикових труб: поліетиленові та поліпропіленові. Поліетиленові труби використовуються для водопостачання та водовідведення, а поліпропіленові труби – для систем опалення та гарячого водопостачання. Крім того, для зовнішніх мереж використовуються ущільнені поліетиленові труби, які відповідають вимогам до міцності та тривалості експлуатації.