У наш час ринок послуг рясніє безліччю пропозицій по ремонту та встановленню сантехніки, розводки труб, встановленню побутової техніки (пральних машин) … Все це добре, адже якщо ви захочете щось встановити, у вас не виникне з цим проблем. Хіба що треба буде заплатити.

Треба відзначити, що більшість великих компаній-рітейлерів з продажу побутової електроніки (Ельдорадо, М-Відео, Техносила і т.ін.) надають послуги з підключення техніки, що  купується у них. У більшості випадків в цій сфері працюють досить підготовлені співробітники, і все це виділено в окремі дочірні фірми. В середньому ціна підключення для пральної машинки буде від 500 до 1000 грн. Все залежить від міста і особливостей підключення і встановлення.

Гроші не такі вже й великі, але і не “нічого”, особливо коли ви в них потребуєте. А значить давайте спробуем розібратися, чи можна заощадити на самостійному монтажі пральної машини Львів, щоб заощадити на “походах” в магазин.

Распокування пральної машини для встановлення і підключення

Треба почати з самого простого. З зняття упакування і коробки з пральної машини. Після звільнення від упакування, обов’язково викрутіь болти. Такі болти зазвичай встановлені на задній панелі пральної машинки. Як приклад погляньте на картинку.

Транспортні болти утримують всю підвіску барабану в фіксованому стані, щоб не пошкодити її при транспортуванні. Перед початком встановлення і експлуатації необхідно викрутити болти, за допомогою гайкового ключа, що додається в комплекті до пральної машини.

Тут показаний лише приклад встановлення транспортних болтів. Для кожної з моделей пральної машинки, місце і кількість їх встановлення може бути різним. Для того щоб відкрутити то і там, необхідно заглянути в інструкцію.

Вибір місця для встановлення і підключення пральної машини

Для початку необхідно визначитися з місцем встановлення пральної машини, від цього буде залежати, які пристрої і інструменти нам будуть потрібні. А також те, які роботи необхідно буде провести по підключенню.

В першу чергу звернемо увагу на ерогономічность місця  встановлення машинки. Це означає, що до неї можна буде легко підійти, завантажити білизну, і дістати її з пральної машинки. При цьому і сама машинка не буде стояти в проході, тим самим обмежуючи простір для доступу до раковини, ванни, унітазу і т.ін.

Далі звернемо увагу на поверхню підлоги, де буде встановлюватися пральна машина. Тут важливо буде встановити пральну машинку строго горизонтально. Вся справа в тому, що найпоширеніший клас відтискання “C”, підтримує до 1000 об / хв обертання барабану при віджиманні, що вельми сильно впливає на стійкість машини. У підсумку, чим рівніше поверхня для встановлення машини, тим простіше встановити її за рівнем і забезпечити стійкість.

Якщо у вас поверхня у вигляді цементної стяжки або керамічної плитки вже вирівняна, то вкручуєте ніжки, щоб вони були якомога коротше, і ставите машинку на цю рівну підлогу. Але в більшості випадків необхідно все ж скористатися рівнем. Покладіть рівень на пральну машину по діагоналі, стає зрозумілим з якого боку викрутити (подовжити) ніжку. Після вирівнювання покладіть рівень по другій діагоналі, і викручуйте одну з ніжок до забезпечення стійкого становища і рівного положення по рівню. В результаті рівень буде досягнутий по горизонталі і автоматично по вертикалі пральної машинки. Переконайтеся в наявності вільного простору з боків (по 20 мм) і з заднього боку машини (100 мм).

Машина не повинна торкатися стін або меблів. Забороняється компенсувати нерівності підлоги підставками. Якщо у вас немає рівня для вирівнювання машинки, то можете скористатися тарілкою. Наливши в неї воду, і поставивши на пральну машину. Необхідно відрегулювати все ніжки так, щоб відстань від краю тарілки до води в ній по всьому периметру було однаковою.

Електроживлення при установці і підключенні пральної машини

Так як пральна машинка є електричної побутовою технікою, то для неї само собою потрібно підключення до електричної мережі. Для підключення пральної машини до електромережі використовується однофазна напруга 220-240В, 50Гц. При цьому електропроводка повинна витримати максимальне навантаження 2,2 кВт, з огляду на роботу і інших електроприладів у ванній кімнаті. Мережевий шнур машини має заземлення, але в більшості будинків це заземлення замінюється занулением або зовсім відсутнє. Приблизно до 2000 року багато будинків будувалися без заземлення зовсім, воно там просто було не передбачено за проектом. Виняток становлять будинки з потужними електроплитами (7-15 кВт) і адміністративні будівлі.

Добре якщо під час ремонту ви будете знати де буде встановлена ​​пральна машинка. У підсумку, ви зможете провести приховану проводку до неї від силового щита.

Розетку краще встановити поблизу від пральної машинки. При цьому необхідно забезпечити легкий доступ до неї, щоб при необхідності швидко витягти вилку з розетки. Вибирати розетку краще з “нутрощами” з кераміки, розраховану на навантаження від 16А і з кришкою, тобто з підвищеним класом по пило і волого захищеності IP65. Якщо ви використовуєте подовжувачі або перехідники, то клас захисту приладу знижується і підключення стає пожежонебезпечним. Після прання слід вимикати вилку з розетки або відключати напругу на ній. Не забувайте, що такі приміщення як ванна кімната за небезпекою ураження електричним струмом, класифікується як особливо небезпечні. Тому краще обмежувати напруга на подводящу розетку додатковим підключенням електромережі пральної машинки поза ванною кімнатою (вимикачем – автоматом) і виводити розетку за її площу.

Також не зайвим буде застосування ПЗВ, що станете ще одним автоматичним бар’єром захисту від ураження електричним струмом.

А в цілому, необхідно сказати, що мотаж пральної машини Львів у ванній кімнаті вважається небажаним з точки зору правил електробезпеки, а краще встановлювати її на кухні, або в спеціально відведеному під прання і прасування приміщенні. Але це вже ідеальний випадок, який можуть дозволити собі не всі.

Сантехнічні підключення при установці пральної машини

Тепер про сантехничне підключення пральної машинки. Тут підключення можна розділити на кілька груп. Це система живлення водою пральної машинки і її скидання (група 1 на зображенні). Каналізація використовувана для води після прання і підключення до неї скидання з машинки (група 4 на малюнку). Вхід гарячої прання (група 3 на малюнку).

Давайте тепер по порядку будемо розглядати кожне з цих підключень.

Підключення пральному машинки до стояка з холодною водою

Раніше, за радянських часів, машинки автомат використовували холодну і гарячу воду для прання білизни. Гарячу для основного процесу, холодну для полоскання. Через це з’єднання машинки з стояками ускладнювалися в два рази. Сьогодні ж все машинки – автомат підключаються лише до холодної води, так як мають вбудований ТЕН. Саме за допомогою ТЕНу вони і нагрівають воду для прання.

Для підключення живлячого шлангу пральної машинки до стояка з холодною водою використовується запірна арматура. Зазвичай це кутовий клапан або клапан – трійник. Якщо це випадок, коли підключення здійснюється в уже існуючу лінію, то це буде клапан – трійник. По суті він має прохідність на пряму без регулювання, і відведення з встановленим в ньому клапаном.

Ми б хотіли акцентувати вашу увагу на наявність такого клапана, запірної арматури. Не дивлячись на те, що в самій машинці вбудований електромагнітний клапан, що обмежує подачу води в її бак, тим не менш використання додаткової аварійної арматури, ще до входу в пральну машинку, буде виправдано.

Такий клапан варто закривати під час простою машинки, також як і відключати електроживлення, про що ми говорили вище.

Клапан – трійник після установки і підключення шлангу буде виглядати приблизно так (вгорі). В даному випадку використана труба під раковиною, що йде на змішувач.

Також пральна машинка може бути підключена і до окремого відведення від стояка, якщо він був передбачений для неї заздалегідь.

Ще одним варіантом підключення шлангу пральної машинки до стояка з холодною водою, буде можливість скористатися технологією врізки в трубопровід.

Але це вже в крайньому випадку. Краще скористатися варіантами, які ми розглянули вище. Сам шланг від пральної машини має накидну гайку і закручується від руки. Існтрументи необхідні будуть лише для встановлення кутника або трійника.

Перед підключенням пральної машини до нового водопроводу або до труб, які давно не використовувалися, злийте достатню кількість води, щоб не допустити потрапляння забруднень в машину. Перевірте щільність з’єднань шлангу, відкривши кран подачі води до межі і простеживши за витоками. У разі використання води з домішками (пісок, глина та інше), має сенс використовувати фільтр. Фільтр може бути встановлений у вигляді сіточки в шлангу, або в корпусі пральної машинки.

Якщо його немає ні там ні там, то фільтр в обов’язковому порядку повинен стояти перед лічильниками.

При необхідності подовження шлангу з подачею води використовуємо другий шланг і муфту- перехідник.

Отже, після забезпечення подачі холодної води, необхідно підключити пральну машинку і до зливу в каналізацію.

Підключення пральному машинки до каналізації (зливу)

Багато хто з виробників в своїх інструкціях по експлуатації розглядають варіант підключення скидання води, коли шланг просто виведений в раковину або ванну. Ми б вас застерегли від цього. Пояснити це дуже легко. По-перше, нечистоти змиватимуться в вашу чисту ванну або раковину, а значить вам прийдеться її регулярно відмивати додатково.

По-друге, готуйтесь до того, що амбре буде стояти навколо цього шланга ще те. Що саме по собі не дуже приємно.

Отже, як ви зрозумів треба робити закритий злив в каналізаційний стояк. Тут як і в випадку підведення з води можливо два варіанти. Коли під злив буде зроблений свій відвід, і коли злив буде підключений під раковиною. Якщо це злив зі своїм відводом, то необхідно буде проштробити стіну, встановити окремі фітинги, і вивести їх назовні біля самої пральної машинки. Потім заштукатурити стіну, покласти плитку.

Якщо це підключення під раковиною, то вам необхідно буде купити спеціалізований сифон, з можливістю підключення зливу від пральної машинки.

Можна підключити злив не до сифону, а прямо до стояка під ним, що теж цілком актуальний варіант.

(Підключення зливу від пральної машинки внизу)

Залежно від вашого вибору варіанту підключення, необхідно буде придбати відповідні фітинги. Тут важливо забезпечити щільність з’єднань, щоб нечистоти не проливались на ваш підлогу, а аромати не досягали вашого носа.

Якщо шланг для зливу води, що постачається з пральною машини, не дотягується до відведення, можна взяти додатковий, не забудьте про перехідник для з’єднання. Додаткове з’єднання обжимаємо хомутами.

Тепер ми підключили і злив, і каналізацію. Можна приступити до перевірки всіх з’єднань і безпосередньої експлуатації.

Підключена і встановлена ​​пральна машинка

Як ви вже зрозуміли, монтаж пральної машинки Львів справа не складна, але процес цей може затягнутися, оскільки чинників тут багато. Це означає, що всі підключення і з’єднання зажадають початкового і регулярного контролю за забезпеченням контактів, герметичності, обмеження живлення водою і напругою.

Після всіх підключень, спробуйте провести пробне прання. При цьому не допускаються протікання, перегрів електричних вилок і розеток. Простежте за цим.

Також в процесі експлуатації, щоб не виникло несправностей, пов’язаних зі зливом і з подачею, необхідно регулярно стежити за прохідністю шлангів і за чистотою фільтрів. Тепер ви володієте базовою інформацією по встановленню пральної машинки своїми руками, а значить можете цілком спробувати встановити її самі.

Якщо ж щось піде не так, вам завжди на допомогу прийдуть фахівці нашої компанії. Ціна за установку пральної машини ВСЬОГО 450 грн. Це найкраща ціна у Львові! Ми приймаємо дзвінки без вихідних, до 21.00 вечора! Телефонуйте і замовляйте ВИКЛИК майстри прямо зараз!

Ми давно працюємо з побутовою технікою і точно знаємо, як потрібно встановити “пралку” так, щоб вона працювала довго, тихо і без проблем. Наші майстри – професіонали своєї справи, вони завжди ввічливі і охайні. А саме головне! Вони швидко і якісно встановлять пральну машину. Телефонуйте нам прямо зараз, і ми встановимо пральну машину навіть на балконі!

Поширені запитання

📚 Які основні етапи монтажу пральної машини?

Основні етапи монтажу пральної машини включають встановлення труб для подачі та відведення води, підключення шлангів для підводу води, підключення електропостачання та заземлення пральної машини, а також налаштування рівня та стабільності пральної машини.

🌎 Чи можна самостійно встановити пральну машину, чи краще звернутися до професіоналів?

Якщо ви маєте досвід у сантехнічних роботах та електромонтажі, то можна спробувати встановити пральну машину самостійно. Проте, краще звернутися до професіоналів, які мають відповідний досвід та знання у сфері монтажу техніки. Встановлення пральної машини некваліфікованими людьми може призвести до нестабільної роботи машини, пошкодження сантехніки та ризику виникнення аварійних ситуацій.