Рушникосушка є незамінним елементом обстановки ванної кімнати завдяки створенню умов для просушки тканинних виробів та підтримці в приміщенні мікроклімату, яким забезпечується додатковим обігрівом і усуненням надлишків вологи. Тому при ремонті санвузла або заміні застарілого обладнання встановлення нової рушникосушки значиться в списку обов’язкових справ. Як же підключити прилад правильно, щоб конструкція функціонувала довго і без збоїв?

Монтаж рушникосушки Львів

Рушникосушка

Типи монтажу рушникосушки

Монтаж рушникосушки Львів може здійснюватися за допомогою сантехніка, але будьте готові до витрат з оплати послуг фахівця. Економічний варіант – встановлення рушникосушки власними силами, яке можна здійснити, маючи під рукою необхідний набір інструментів. Щоб правильно прикріпити прилад або контролювати з боку процес монтажу, краще ознайомитися з тонкощами технології підключення рушникосушки.

Вибираємо спосіб підключення

Рушникосушки бувають водяними і електричними відповідно до використовуваного типу теплоносія.

Монтаж рушникосушки Львів

Необхідно правильно вибрати рушникосушку

Крім технологічних відмінностей водяні і електричні моделі передбачають відмінності в технології монтажу. Так як водяні вироби користуються більшою популярністю, розглянемо спочатку особливості їх монтування.

Підключення водяної рушникосушки

Існують два варіанти установки водяних моделей:

  1. До опалення;
  2. До системи подачі гарячої води.

Другий спосіб кращий, так як забезпечує підтримку комфортного мікроклімату у ванній, не залежно від пори року. У той час як з’єднання обладнання для просушування з опалювальною системою дозволяє підігрівати приміщення і позбавлятися від зайвої вологи тільки в опалювальний сезон. Крім цього, в разі заміни старого приладу в зимовий період є проблематичним врізатися в функціонуючу опалювальну магістраль, так як існує небезпека порушити систему опалення по всьому стояку.

Монтаж рушникосушки Львів

Підключення водяної рушникосушки

При заміні зношеного обладнання радянського виробництва потрібно звернути увагу на діаметр конструкції і підбирати нову модель з аналогічними параметрами, що передбачає нижній спосіб підключення. У разі, якщо трубопровід прокладений в ніші стіни і з зовнішнього боку видно лише виходи, можна зупинити вибір і на моделі з бічним варіантом монтажу. Для рушникосушок, утоплених в стіну, потрібно ретельно герметизувати з’єднання елементів.

Демонтаж старого устаткування

Можливі варіанти первинної установки конструкцій, але в більшості підключення здійснюється при заміні старої моделі, тому покроково зупинимося на технології демонтажу:

  1. Перекрити надходження гарячої води в трубу стояка, до якої приєднана стара рушникосушка. Так як даний вентиль в багатоквартирному будинку не можна перекрити самостійно, слід звернутися за допомогою до ЖЕКу або до відповідальної особи;
  2. Після того як вода піде з стояка, приступити до демонтажу старого пристрою. Якщо прилад закріплений різьбовими з’єднаннями їх потрібно розкрутити. У разі зварного з’єднання змійовик зрізається болгаркою. При цьому довжини решти ділянок труби повинно вистачити для нарізки нового різьблення;
  3. Зняття старого обладнання з кріпильних кронштейнів.

Монтаж рушникосушки Львів

Демонтаж сушки для рушників

При знятті виробу потрібно звернути увагу на стан стояка, до якого кріпиться прилад. Якщо він прийшов в непридатність, потрібно повна або часткова заміна в залежності від ступеня зносу. Демонтувати труби можна за допомогою болгарки, зрізавши їх таким чином, щоб в місця з’єднання з новими були видні, а в перекриттях не залишилися зношені ділянки.

Укладання підвідних труб

При заміні старого обладнання на нову модель кріплення здійснюється на вже розмічену область. Однак при покупці варто звернути увагу на параметри відстані між отворами підведення і відведення води у старого приладу, так як інсталяційний розмір повинен збігатися.

Якщо рушникосушка монтується вперше, проводять замір міжосьової відстані для розведення труб. Після цього за допомогою болгарки або штроборіза виконується штробування стіни для подальшого укладання трубопроводу. Далі здійснюється приєднання двох кульових кранів з обов’язковою герметизацією сполучних елементів і виробляється підключення підвідних елементів.

Вибираючи труби для підведення гарячого водопостачання до виробу, фахівці рекомендують зупинитися на варіанті PP-r труб, оснащених армуючим шаром алюмінію. Даний тип пристроїв характеризується низьким коефіцієнтом теплового розширення, що робить їх максимально схожими на конструкції з металу.

Крім цього, будуть потрібні наступні матеріали:

  • PP-r коліно (різьба внутрішня);
  • Комбінована муфта (різьба внутрішня);
  • Стандартне коліно PP-r в кількості дванадцяти штук;
  • Американка ¾ – дві штуки.
Встановлення байпасу

Важливим етапом монтажу водяних рушникосушок Львів є кріплення байпасу – перемички, яка розташовується на стояку і дозволяє при необхідності перекривати надходження води. Даний відрізок встановлюється перед агрегатом і передбачає наявність спеціальних фітингових елементів.

Монтаж рушникосушки Львів

Встановлення байпасу

Підключення байпасу вимагає наявності трьох вентилів, один з яких перекриває рух води в приладі, а решта розташовуються в місцях кріплення пристрою до трубопроводу. При цьому потрібно звернути увагу на те, що в якості підвідних труб можна використовувати тільки агрегати, виконані з нержавіючої сталі.

Монтаж байпасу дозволяє не турбуватися про перекриття водопостачання для всього будинку в разі проведення ремонтних робіт, даючи можливість обмежити надходження води на рушникосушку. На перемичці може бути встановлений кран Маєвського, який забезпечує видалення повітряних пробок для вільної циркуляції води в устаткуванні і загальній системі водопостачання.

Підключення рушникосушки

Монтаж рушникосушки Львів

Підключення рушникосушки

Роботи з монтування нового виробу передбачають кілька етапів:

  1. Розміщення кріпильних кронштейнів, що забезпечують фіксоване становище приладу на стіні. Для цього попередньо проводитися розмітка місць для встановлення кронштейнів і вирівнювання конструкції за допомогою рівня;
  2. Свердління отворів для фіксуючих елементів;
  3. У отримані отвори вкручуються дюбелі, далі ще раз приміряється обладнання та перевіряється стан відносно горизонтальної площини;
  4. За допомогою шуруповерта фіксуються кронштейни, на які навішується прилад. При підключенні пристрою необхідно ставити мінімальний ухил труби 5-10 мм, дотримуватися відстань від виробу і облицювальної поверхні;
  5. Зафіксований прилад з’єднується зі стояком за допомогою фітингів з герметичною обробкою сполучних елементів. Вода в конструкції рухається зверху, тому до верхнього входу монтується труба подачі води. Щоб запобігти повітряні пробки в байпас попередньо вкручується кран Маєвського;
  6. Останній етап – перевірка з’єднань на герметичність, на якому потрібно переконатися, що конструкція не тече, а після відкривати вентиль і запускати обладнання в роботу.

Встановлення електричних рушникосушок

Монтаж рушникосушки Львів

Підключення електричної рушникосушки

Як і в розглянутих вище водяних моделях, монтаж електричної рушникосушки Львів починається з проведення демонтажу старого виробу, який здійснюється аналогічно за допомогою болгарки або розкручування різьбових з’єднань.

Важливим етапом монтування електричних агрегатів є правильний вибір місця розміщення і організація коректного підключення приладу до електромережі, щоб уникнути випадків короткого замикання або пожежонебезпечних ситуацій.

Розміщуються моделі електричного типу в місцях, захищених від попадання бризок, поруч з вентиляційною сіткою або витяжкою для запобігання осідання зайвої вологи.

Кріплення приладу

Монтаж рушникосушки Львів

Кріплення рушникосушки

Фіксація агрегату здійснюється на кронштейнах по аналогії з водяними моделями. Для цього проводиться розмітка місць установки кріпильних пластин з вирівнюванням положення пристрою за рівнем. Після в отвори вкручуються дюбелі з подальшим монтуванням підвісних кронштейнів і навішуванням основної конструкції.

Підключаємо живлення і заземлення

До етапів монтажу електричних моделей відноситься:

  1. Облаштування заземлення;
  2. Монтаж автоматичного вимикача.

Монтаж рушникосушки Львів

Заземлення рушникосушки

Місце для кріплення заземлюючого проводу, передбачається виробником, тому буде потрібно змонтувати розетку із заземленням. Для цього потрібно підключити до неї трижильний провід і підвести його до щитової. Якщо розетка для електричного агрегату буде розташовуватися у ванній кімнаті, обов’язковою умовою є наявність у неї вологозахисного корпусу. Краще обаднати лінію живлення рушникосушки пристроєм захисного відключення. Перед запуском електричного обладнання потрібно уважно перевірити цілісність підведеної проводки.

Якщо уважно ознайомитися з тонкощами монтажу рушникосушок Львів, встановлення обладнання буде простим і не займе багато часу, а підключений агрегат буде працювати довгий час.

Наші послуги з монтажу рушникосушки у Львові

Довговічність рушникосушки залежить від її характеристики, а також технології монтажу. Важливе значення відводиться моделі приладу, умов його експлуатації. Наша компанія спеціалізується на встановленні наступних видів рушникосушки:

  • стандартні – мають просту форму у вигляді зігнутої труби, нагадують букву «М» або «П». Вони, як правило, мають низьку ефективність і короткий термін служби.
  • модернізовані – оновлена ​​версія стандартної моделі.
  • елегантні – мають різну форму і високу тепловіддачу до 2,1 кВт;
  • комплексні – складаються з нержавіючої сталі, мають хорошу циркуляцію і високу тепловіддачу.

Фахівці нашої компанії проведуть монтаж або демонтаж будь-якої рушникосушки на високому рівні у зручний для замовника час. Ми використовуємо тільки професійне обладнання та якісні витратні матеріали. Ціни на встановлення рушникосушки у Львові залежать від виду сушки, а також розміщення «змійовика» у ванній кімнаті і складності роботи. Досвідчений співробітник зможе на місці оцінити обсяг роботи, проведе діагностику комунікацій, зорієнтує в ціні на встановлення рушникосушки.

Монтаж рушникосушки Львів

Часті питання про рушникосушки

Багато охочих придбати, або замінити рушникосушку (особливо при самостійному монтажі) стикаються з низкою запитань, що стосуються особливостей втановлення, і експлуатації. Відповіді можуть бути як однозначними, так і припускати кілька варіантів вирішення виникаючих проблем.

Чи потрібно заземлювати рушникосушку

Заземлення рушникосушок з металу – обов’язкове, як і для будь-яких металевих труб в будинку. При самостійному встановленні виробу заземлити можна на трубу стояка, так як він сам обов’язково заземлюється або через контур заземлення, або через систему зрівнювання потенціалів.

Чи потрібно заземлювати водяну рушникосушку

Заземлення виробу необхідне якщо стояк у ванній виготовлений із пластику або рушникосушка підключається до системи опалення за допомогою металопластикової підводки.

Чи потрібно ставити крани на рушникосушку

Крани можна поставити для забезпечення контролю подачі води, якщо в будинку постійно виникають проблеми зі стрибками тиску або тиск скаче при будь-якому іншому, ізольованому теплоносії.

Чи потрібно ставити рушникосушку якщо є бойлер

ВВстановлення рушникосушки при наявності бойлера залишається на розсуд власників житла. Але при цьому потрібно пам’ятати, що якщо і водопостачання буде йти від бойлера – рушникосушка буде остигати при відключенні бойлера. Фактично рушникосушка буде виконувати свої функції тільки при відкритій гарячій воді, що є неекономічним варіантом.

Чи потрібно для електричної рушникосушки заземлення

Як правило, всі сучасні електричні рушникосушки оснащуються виделкою, яка вже має заземлення, але якщо є ймовірність, що не заземлена розетка – заземлити виріб можна на стояк.

Чи потрібно заземлювати рушникосушку якщо труби пластикові

При пластикових трубах на рушникосушку поширюються блукаючі струми, так як заземлення від системи водопостачання через розрив в ланцюзі немає, тому при пластикових трубах заземлення обов’язкове.

Чи потрібно перекривати рушникосушку на літо

Така можливість є, якщо рушникосушка встановлена в приватному будинку, і влітку при їх відсутності в будинку більше нікого немає. Якщо перекривати рушникосушку в багатоквартирному будинку – це призведе до того, що вода у сусідів в трубах ГВП буде постійно остигати, і щоб вона знову набула нормальну температуру – доведеться її довго спускати.

Чи потрібно міняти труби при встановленні рушникосушки

Це залежить від того, чи планувалася спочатку заміна труб подачі води або стояка. Якщо вони в хорошому стані – необхідності в замінах немає.

Чи потрібно кріпити рушникосушку до стіни

Кріплення до стіни виконується в обов’язковому порядку. Зробити це можна за допомогою кріпильних кронштейнів різних видів (запобіжне кільце, «ніжка», кріпильна полку).

Чи потрібно наливати воду в електричні рушникосушки

В електричні рушникосушки обов’язково потрібно заливати теплоносій, яким може бути як вода, так і масло і пропіленгліколевий розчин. Але обов’язково слід уточнювати у продавця або в інструкції, який саме теплоносій можна використовувати і чи може це бути вода.

Чи потрібно відключати електричну рушникосушку

Електричні рушникосушки користувач може відключати на свій розсуд, при цьому не обов’язково використовувати вимикач або висмикувати його з розетки. Багато моделей обладнані таймером, який можна налаштовувати (наприклад – для відключення на ніч з метою економії електрики).

Куди встановити рушникосушку

Підключити рушникосушку можна або до труби гарячої води, або системи центрального опалення. Це залежить від того, яке джерело ближче до передбачуваного місця установки вироби.

Куди краще повісити рушникосушку

Є вдалі і невдалі варіанти місць розташування рушникосушки. До хороших варіантів відносяться стіни навпроти ванни. Невдалими вважаються розташування над ванною, раковиною і унітазом.

Чи можна врізати рушникосушку в загальну вентшахту

При врізки в вентшахту існує ймовірність того, що через отвори будуть просочуватися запахи, тому якщо залишається тільки варіант такого розташування – місця кріплень необхідно добре герметизувати.

Чи можна замість рушникосушки поставити батарею

Вода з системи гарячого водопостачання може бути сильно насичена киснем або якими-небудь домішками – в таких випадках радіатор буде швидко піддаватися корозії, так як матеріали, з яких вони виготовляються, досить дешеві і не володіють відповідними захисними характеристиками.

Чи можна перенести рушникосушку на іншу стіну

Якщо рушникосушка електрична – перенести її в будь-яке інше місце не складе труднощів. Головне – щоб поруч була розетка, до якої дістає вилка. Водний варіант доставить набагато більше проблем, так як можливо доведеться нарощувати труби водопостачання або радикально міняти всю систему комунікацій.

Чи можна рушникосушку врізати через трійники

Підключення виробу через трійниковий перехідник можливо, але при цьому потрібно дотримуватися відстані від трійника до рушникосушки не більше 2 метрів. В іншому випадку в неї з-за гідравлічного опору вода буде надходити гірше.

Чи можна з водяної рушникосушки зробити електричну

Це можна зробити шляхом підключення до водяної рушникосушки трубчастого нагрівального елементу (ТЕН).

Чи можна запаяти рушникосушку з нержавіючої сталі

Якщо рушникосушка починає підтікати через пошкодження, її можна запаювати високотемпературними та низькотемпературними припоями (у другому випадку в припої не повинен бути присутнім свинець). Пайка може здійснюватися і з застосуванням аргону.

Чи можна вішати електричну рушникосушку над ванною

Для сучасних рушникосушок, у яких в інструкції вказано клас захисту IP54 або IP55, таке розташування допускається. Але сама розетка повинна перебувати на видаленні від ванни.

Чи можна підключити рушникосушку гнучким шлангом

Підключати рушникосушки гнучкими шлангами незручно через особливості улаштування ділянок з’єднання. Кращим варіантом в даному випадку буде використання армованого поліпропілену.

Чи можна зробити рушникосушку з поліпропіленових труб

Зробити таку конструкцію можна, але при цьому важливо дотримуватися герметизацію стиків і місць спайки. Якщо все зробити за наявності досвіду – пристрій працюватиме так само ефективно, як і заводський, а його собівартість вийде в кілька разів дешевше.

Поширені запитання

📚 Як встановити рушникосушку на стіну?

Для встановлення рушникосушки на стіну необхідно знайти правильне місце для кріплення, звичайно в ванній кімнаті біля раковини або ванної. Потім необхідно відрізати кілька трубок на необхідну довжину, з’єднати їх та закріпити на кронштейнах. Далі необхідно встановити термостатичний клапан та підключити рушникосушку до водопроводу.

🌎 Як обрати правильну рушникосушку для своєї ванної кімнати?

При виборі рушникосушки для ванної кімнати необхідно враховувати її розмір, форму та матеріал, з якого вона виготовлена. Розмір рушникосушки повинен відповідати розміру ванної кімнати та кількості рушників, які необхідно сушити. Форма рушникосушки може бути різною – від прямокутної до круглої, в залежності від дизайну ванної кімнати. Матеріал виготовлення може бути хромованим металом, нержавіючою сталлю, латунню або скло. Важливо також враховувати наявність термостатичного клапана для регулювання температури та витрати енергії.