Як забезпечити свій будинок водопостачанням.  Ця нагальна думка, яка хвилює всіх заміських жителів, особливо тих хто будує свій будинок.  Виходів з цього положення небагато.  Можна при наявності поруч розташованої магістралі центрального водопостачання зробити легальну врізку в трубопровід, підвести воду до будинку і зробити внутрішнє розведення води.  Другий спосіб викопати колодязь і обладнати систему колодязним насосом або насосною станцією, ну і третій спосіб про який сьогодні піде мова це буріння свердловин і обв’язка їх по воді.  Бурінням ми звичайно не займаємося, а ось монтажем свердловинного устаткування – так.

Приклади монтажу свердловинного обладнання.

Улаштування індивідуальної системи холодного водопостачання заміського будинку складається з двох найважливіших етапів:

  • Це буріння самої свердловини.
  • І облаштування свердловинного обладнання.

Слід не забувати що монтаж свердловинного обладнання, інакше кажучи обв’язка свердловини є дуже важким і відповідальним видом роботи.  Його можна виконати відразу після буріння або в будь-який зручний для Вас час.  Оскільки будь-який господар заміського будинку пробурюючи у себе на ділянці свердловину передбачає забезпечити водою не тільки свій будинок, але і поливанням свій сад і город, а так само можливість підключення додаткових господарських будівель у вигляді бань, теплиць і гаражів, тому важливість таких робіт як облаштування свердловини  по воді стає явно очевидною.

Для облаштування свердловини знадобитися придбати необхідне обладнання, таке як:

  • кесон
  • насос
  • гідроакумулятор
  • автоматику, реле і блок управління насосом
  • труби, фітинги і комплектуючі
  • фільтри

Щоб у Вас в будинку була завжди вода і подавалася вона безперебійно мало опустити насос в свердловину, щоб облаштувати всесезонний і капітальний водопровід потрібно змонтувати повноцінну автоматичну систему водопостачання.  Завдання не з легких, включає в себе багато важких робіт.  Першим і головним етапом починається з установки кесону.  Що таке кесон, кесон це металева коробка, яка захищає свердловину від морозу і поверхневих вод.  Багато хто набувають вже готові металеві круглі кесони і встановлюють їх у землю на свердловину, Кесон можна обладнати люком.  Отримуємо невелике технічне приміщення для захисту свердловини від холоду і сторонньої води.  Можна встановлювати в кесон технологічне обладнання, таке як гідроакумулятор, при малих глибинах свердловин можна встановлювати насосні станції всередині кесону.  Багато хто облаштовують кесон з колодязних кілець, але такий метод підходить тільки тоді коли грунтові води знаходяться дуже глибоко.

Встановлення кесону не рахується строго обов’язковим, однак багато професіоналів рекомендують мати кесон, і ви зрозумієте, чому.  Розміри кесонів приблизно однакові всього 2 метри у висоту і 1 метр в діаметрі.

Другим і таким же важливим етапом можна назвати – монтаж свердловинного насосу.  До його підбору потрібно серйозно ставитися, хороший насос відомих брендів коштує не дешево.  Вибирати насос потрібно виходячи з умов експлуатації.  А це :

  • діаметр труби свердловини
  • висота підйому води
  • запланована витрата води

При правильному підборі насоса і грамотному монтажі системи водопостачання можна отримати ефективно і безперебійно працюючу систему.  При встановленні насосу в свердловину потрібно обов’язково встановити дублюючий зворотний клапан, бажано латунний, трубу для підключення до насосу можна використовувати пнд або поліпропілен, сам насос страхується нержавіючим тросом.  Провід від насосу нарощується проводом і з’єднання ізолюється спеціальною термомуфтою.  Наступним етапом буде підбір гідроакумулятора.  Накопичувальний бак також ще називають гідроакумулятором, який служить для зберігання запасу води і вирівнювання тиску всередині системи, так само для плавної витрати води при розборі і зменшенні включення насосу.  Чим більше накопичувальний бак тим рідше відбувається включення насосу, а так само не відбувається різкого падіння тиску в трубах.  Вони бувають від 10 до 1000 літрів в об’ємі.  Фахівці завжди радять ставити бак на 200 літрів, запас води в такому баку близько 100 літрів – цього цілком вистачає для користування водою сім’ї з 3, 4 чоловік.

Гидроаккумулятор можна встановити в кесон або в будинку на заздалегідь підготовлений подіум.  Реле тиску можна встановити прямо на гідроакумулятор і з’єднати його з насосом.  При падінні тиску в системі до нижнього порогу реле насосу буде включене на забір води та навпаки при досягненні верхнього порогу реле насос буде відключений.  Трубопровід для підключення насосу краще використовувати діаметром в 25 або 32 мм, від скважних до будинку потрібно укладати в землю нижче за рівень промерзання грунту і бажано трубу ізолювати будь-якими теплоізоляційними матеріалами.  Після обв’язки свердловинного обладнання залишиться розвести по будинку саме розведення води по точкам водорозбору.  Навіть з настільки короткого опису робіт по обв’язці свердловини можна судити про складність проведення всіх монтажних етапів.  Робота не з простих і під силу тільки високоспеціалізованим сантехнікам нашої компанії.

Поширені запитання

📚 Які переваги має встановлення свердловинного устаткування?

Встановлення свердловинного устаткування має декілька переваг. По-перше, воно дозволяє отримувати воду з достатньої глибини, що зменшує ризик її забруднення та забезпечує більш стабільний доступ до води впродовж року. По-друге, встановлення свердловинного устаткування дозволяє економити витрати на покупку та доставку води, що робить його вигідним для використання у промислових, комерційних та житлових будівлях.

🌎 Які кроки потрібно виконати для монтажу свердловинного устаткування?

Монтаж свердловинного устаткування включає кілька етапів. Спочатку потрібно провести розвідку місцевості та визначити оптимальну глибину свердловини. Далі необхідно викопати отвір та підготувати його до встановлення насоса. Після цього слід встановити свердловинний насос та під’єднати його до водопроводу. Останнім етапом є проведення тестування насоса та налаштування його роботи відповідно до потреб користувача. Важливо виконувати всі кроки монтажу правильно та з урахуванням вимог безпеки та водопостачання, щоб забезпечити ефективну та безпечну роботу свердловинного устаткування.