На сьогоднішній день існує безліч технологій і методів для створення тепла в будинку в період холодів. Вибирається найкращий варіант опалення для свого будинку, який забезпечить комфортний мікроклімат в приміщенні і заощадить витрати. Важливо правильно встановити опалювальні системи, щоб під час роботи в подальшому не був потрібен ремонт для забезпечення тривалого терміну служби.

Перед тим, як виробляти монтаж систем опалення Львів, розглянемо їх класифікацію.

Типи систем опалення:

·        Водяне опалення приватного будинку

Гаряча вода в замкнутому контурі використовується в якості теплоносія. Опалення здійснюється за допомогою котла.

– недоліки: великий тиск в системі для циркуляції, велика кількість матеріалів, уповільнена інерція нагріву і охолодження, ускладнює швидку регуляцію температури.

·        Парове опалення

Вода нагрівається до точки кипіння і у вигляді пари надходить в трубу, нагріваючи радіатори, вона повертається у вигляді конденсату.

– недоліки: шум при опаленні, низькі санітарні вимоги, висока температура яку складно регулювати.

·        Повітряне опалення

Така система може бути встановлена ​​тільки в процесі будівництва. Котел нагріває повітря, яке піднімається по тепловим каналам, виштовхує холодне повітря, і нагріває приміщення.

– недоліки: мала накопичувальна здатність, велика площа перетину повітроводів, велика витрата матеріалів для створення повітропроводів, високе зниження температури при проході повітропроводів.

·        Електричний нагрів

Може бути в формі електричних нагрівачів, теплої підлоги, інфрачервоної плівки або електричного котла, який нагріває рідкий теплоносій за допомогою електрики. Вартість використання залежить від тарифу на електроенергію.

– недоліки: Висока вартість використання, велика витрата електричного кабелю для системи опалення, небезпека перевантаження електричної мережі.

Інші системи опалення:

Однотрубна система – це контур, що складається з труби досить великого діаметру, до якої послідовно підключені радіатори опалення.

Двотрубна система – це контур, що складається з труби в якій подача води до радіатора здійснюється по одній трубі, а «повернення» води здійснюється за іншою, проходячи через всю систему. Охолоджена вода повертається в котел для нагрівання. Холодна вода має більшу щільність ніж гаряча, за рахунок цього може здійснюватися циркуляція, насос робить циркуляцію більш інтенсивною.

Система опалення за допомогою колектора полягає в тому, що гаряча вода вводиться в колектор і розподіляється окремо по кожному радіатору.

Вибір методів циркуляції опалення:

Природна циркуляція досягається завдяки фізичним властивостям води, що розвиваються під впливом високої температури. Гаряча вода розширюється і виштовхує холодну воду, потім потрапляє в радіатори опалення.

Примусова циркуляція досягається шляхом подачі нагрітої води в систему за допомогою насосу.

Система опалення, природна циркуляція:

Як уже зазначалося, гідністю такого обігріву буде повна автономність. Все, що потрібно, це джерело води і тип палива, доступного для такого опалення. Безумовно, монтаж систем опалення Львів цього типу вимагає обов’язкового дотримання певних вимог:

  • Котел повинен бути розташований в найнижчій точці системи циркуляції води;

труби опалення повинні бути великого перерізу;

встановлення системи опалення повинне виконуватися з ухилом, тобто труби повинні мати ухил до радіаторів і опалювального котла, щоб охолоджуюча рідина надходила під дією сили тяжіння;

  • Обмежена площа (до ста п’ятдесяти квадратних метрів), яку можна обігрівати аналогічним способом.
Система опалення, примусова циркуляція:

В цьому випадку принципова схема системи опалення включає циркуляційний насос. Завдяки йому немає необхідності дотримуватися вищевказаних вимог, вся система стає більш універсальною і може працювати в будь-яких умовах.

Перевага цього типу нагрівання полягає в тому, що він не має обмежень за розміром площі, що нагрівається. Крім того, ефективність нагріву такої системи опалення набагато вище.

Що потрібно для монтажу систем опалення Львів?

Для створення системи опалення необхідно:

Опалювальний котел. Вони можуть бути розраховані на різні види палива (газ, рідина або тверде паливо) і на різні потужності. Необхідна потужність повинна визначатися в залежності від розміру опалювальної площі та можливих втрат тепла. При виборі котла необхідно враховувати використання гарячої води для господарських потреб. Щоб мати таку можливість, ви повинні вибрати двоконтурний котел.

Радіатор. В основному, тип радіаторів (алюміній, чавун, біметал) не має значення. Найкраще, якщо у них є можливість встановити додаткові секції, і вони призначені для з’єднання з діаметром труби, який ви вибрали спочатку.

Труби. На сьогоднішній день вибір з існуючого типу досить великий. Це можуть бути сталеві (застаріла технологія, яка потребує постійного обслуговування і заміни), пластик, мідь і т. ін. Найбільш часто використовуються пластикові і металопластикові, які коштують недорого і не вимагають спеціальних навичок при монтажі.

Змішувачі, фітинги, колектори, фільтри – це все елементи для з’єднання окремих частин в єдину систему, що забезпечують її нормальну роботу і можливість внесення необхідних доробок.

Розширювальний бачок. Під час нагрівання вода розширюється, і, щоб компенсувати це розширення і усунути розрив труб, застосовується розширювальний бачок.

Циркуляційний насос. Опалювальні котли деяких моделей мають вбудований насос, але якщо це не так, насос необхідно підбирати. У циркуляційних насосів буває різна кількість швидкостей, що дозволяє регулювати охолодження води в системі опалення. Також насоси відрізняються за потужністю, чим більше площа системи опалення, тим потужніше потрібен насос.

Коротко про котли:: монтаж систем опалення Львів

Котел вибирається залежно від джерела теплової енергії.

Газовий котел.

Найчастіше такий котел використовується в якості основного джерела опалення. Паливом для такого обладнання є газ пропан або метан, тому його слід встановлювати тільки в тому випадку, якщо поряд знаходиться газова магістраль, до якої можна підключитися. На ринку багато моделей, але вартість опалення в регіоні залежить від ціни на газ.

Переваги: ​​автоматизація роботи. Не залишається продуктів згоряння, висока ефективність, не забруднює екологію.

Недоліки: можлива небезпека відкритого вогню і витоку газу. Потрібно пристрій з димоходом. Потрібна наявність газопроводу.

Твердопаливний котел.

Цей пристрій використовується для основного або додаткового опалення. В якості палива використовуються дрова, вугілля, пелети.

Переваги: ​​простота в експлуатації. Універсальність для різних видів палива. Незалежність від основних комунікацій. Безпека.

Недоліки: великі габарити. Потрібен контроль процесу нагріву. Залишає продукти згоряння. Необхідно періодично чистити.

Електричний котел:

Це обладнання перетворює електричну енергію в теплову енергію. Теплоносій в розширювальному баку нагрівається за допомогою тепла і вводиться в систему опалення.

Переваги: ​​простота встановлення. Компактні розміри. Простота використання. Відпрацьовані гази не залишаються. Низька вартість обладнання.

Недоліки: високе споживання електроенергії. Електричний дріт повинен відповідати вимогам по потужності. Високі експлуатаційні витрати.

Радіатори:: монтаж систем опалення Львів

Наступні типи радіаторів використовуються в якості обігрівачів для опалення приватного будинку:

  • Чавун: вироби з Радянського Союзу, марка МС-140. Непривабливий зовнішній вигляд, використовуються в основному у виробничих приміщеннях. Тепловіддача секції – 160 Вт, робочий тиск – 9 бар. Обсяг води – 1,45 л. Низька вартість, велика вага. Не схильний до корозії, довговічний.

  • Алюміній: виготовляються з алюмінієвого сплаву, званого силуміном або з алюмінію. Складаються з окремих секцій, які можна збільшити або зменшити. Число пластин і ребер однієї секції визначає виробник. Привабливий зовнішній вигляд, мала вага, висока тепловіддача, невисока ціна, малий обсяг води всередині радіатора. Не дозволяє використовувати антифриз. Низька корозійна стійкість, через наявність у воді централізованого опалення різних солей.

  • Біметалічні: вироби виконані з двох металів – сталь і силумін. Зовні не відрізняється від алюмінієвого радіатора. Через різні температурні розширення сердечник з силуміну може лопатися по зварних стиках, ремонту не підлягає. Мала вага. Тепловіддача така ж, як і у алюмінієвого радіатора, вага і ціна – такі ж. Великий термін служби, завдяки застосуванню захисту силумінової частини радіатора. Більш висока ціна ніж у алюмінієвих радіаторів.

  • Сталеві панелі: виготовляються з штампованих сталевих пластин зварених між собою. Між панелями кріпиться конвективне оребрення. Батареї відрізняються між собою за кількістю ребер. Тиск – 10 бар, теплова потужність – 1550 Вт, обсяг вод – 5 л, вага одного – 28 кг. Радіатори бувають трубчасті і панельні. У панельних радіаторів теплова потужність майже не відрізняється від ребристих радіаторів (при такий ж вазі). Низька вартість, висока корозійна стійкість, гарний зовнішній вигляд, дозволяє використовувати антифриз через цільність конструкції. Погано тримає підвищення тиску вище 10 бар.

Коротко про труби:

Мідні труби при монтажі систем опалення Львів вважаються найкращим матеріалом для створення теплої підлоги. Мідь володіє високою теплопровідністю і тепловіддачею. Одним з основних недоліків цих труб є їх ціна. Крім того, без фахівця, оснащеного професійним обладнанням, встановлення мідного підлогового опалення буде неможливе.

Гідна альтернатива мідним трубам – металопластикові. Вони коштують дешевше, тому користуються великим попитом. Завдяки внутрішньому алюмінієвому шару вони мають гарну теплопровідність, а внутрішній і зовнішній шари полімеру роблять ці труби стійкими до пошкоджень і засмічення. З економічної точки зору металопластикові труби є більш привабливим вибором.

Труби з нержавіючої сталі, зроблені у вигляді гофрованої труби, набирають популярність для монтажу теплої підлоги в невеликих приміщеннях. Причина цього – простота монтажу. Цей матеріал має набагато більш високі експлуатаційні характеристики: необмежений термін служби, пластичність і довговічність. Через це монтаж теплих підлог з гофрованих труб нержавіючої сталі є відмінним рішенням для невеликих приміщень. Широко застосовується в новобудовах завдяки можливості заливки труб бетоном.

Поліпропіленові труби для монтажу теплої підлоги зустрічаються порівняно рідко. Хоча вони мають гарну міцність, хорошу доступність, але низьку теплопровідність, ці труби гірше віддають тепло навколишньому середовищу. Найекономічнішим варіантом є використання поліпропіленових труб з поліпропіленовими кульовими кранами.

Труби із зшитого поліетилену (REX-труби) мають досить високу теплопровідність і зносостійкість. Ці труби відрізняються своєю м’якістю, еластичністю і легкою вагою. У той же час їх вартість невисока. При установці таких труб вони повинні бути закріплені на землі.

Як можна виконати монтаж систем опалення Львів?

Розглядаючи завдання монтажу системи опалення Львів, необхідно враховувати, що це можна зробити різними способами. Це може бути як однотрубна, так і двотрубна система опалення.

Однотрубна схема підключення системи опалення призначена для послідовного проходження теплоносія через всі радіатори і його подальшого повернення в котел опалення. У зв’язку з тим, що для реалізації цієї схеми потрібно менше труб, система підключення до опалення, виходить, дешевше. Крім того, з тієї ж причини менше і витрати на встановлення системи опалення.

Технологія двотрубного монтажу системи опалення Львів призначена для подачі і відведення робочого теплоносія до кожної батареї. В цьому випадку для виконання робіт буде потрібно більше труб, а вартість встановлення опалювальної системи буде вище через збільшений обсяг робіт.

План проведення робіт

Послідовність монтажу системи опалення враховує виконання таких робіт:

  1. Проектування, розрахунок і підбір необхідного обладнання.
  2. Встановлення опалювального котла.
  3. Встановлення радіатора, встановлення шлангів та додаткового обладнання.
  4. Контроль і тестування системи.

Як проводити монтаж системи опалення Львів?

Автономне опалення являє собою досить складну систему, і при її створенні необхідно враховувати велику кількість факторів, про багатьох з яких іноді нічого не відомо. Проектування і правильне встановлення системи опалення гарантуються, якщо вони доручені організаціям і компаніям, що професійно працюють в цій сфері. Таким чином буде забезпечений монтаж системи опалення Львів під ключ.

У багатьох випадках ці організації здійснюють підбір і закупівлю необхідного обладнання, а не тільки його встановлення. Залишається тільки підписати акт встановлення для системи опалення після завершення всіх робіт, і ви можете очікувати, що все буде зроблено з урахуванням вимог СНіП. Як правило, все узгоджується при укладанні договору, з кошторисами на встановлення опалювальної системи та інші необхідні роботи.

Можливий також варіант самостійного проведення монтажних робіт. Існує безліч навчальних матеріалів і курсів, які дозволяють Вам виконати таку роботу. В цьому випадку вартість всієї системи буде визначатися виключно вартістю закупівлі матеріалів і обладнання.

Встановлення  систем опалення від нашої компанії

Встановлення опалення з нашою компанією  – це сучасні технології та якісний монтаж. На відміну від шабашників, які виконують монтажні роботи за принципом “нехай тільки працює”, ми твердо знаємо, чому воно працює, що дозволяє створювати правильне опалення.

Прайс-лист на монтаж систем опалення

В основі кожного розрахунку ціни за монтаж опалення лежить обсяг опалювального приміщення, кількість радіаторів, складність котла і матеріал труб опалення. Для наочності і зручності розрахунку кошторису і ціни, ми пропонуємо Вам наступну таблицю:

Встановлення радіаторів опалення в приватному будинку від 3 шт.   –  Від 40 $

Встановлення радіаторів опалення в квартирі, від центрального опалення, від 3 шт.  –  Від 50 $

Встановлення радіаторів опалення до сталевій трубі, від 3 шт.   –  Від 70 $

Монтаж коллектора   –  Від 50 $

Проектування   –  10% від вартості робіт

Запуск системи опалення   – Від 20 $

Встановлення котла   –  Від 200 $

Пресовка системи (до 10 радіаторів)   –  Від 50 $

Укомплектування радіаторів   –  Від 15 $

Монтаж труби опалення п / м   –  Від 1,5 $

Фахівці нашої компанії проконсультують з основних питань, пов’язаних з вибором системи опалення, опалювального обладнання, проведуть монтаж.

Поширені запитання

📚 Які матеріали можуть бути використані для монтажу систем опалення?

Для монтажу систем опалення можуть використовуватися різноманітні матеріали, такі як металопластикові труби, сталеві труби, мідні труби, а також пластикові труби. Вибір матеріалу залежить від конкретних умов монтажу, а також від вимог до надійності, довговічності та ефективності системи опалення.

🌎 Які кроки необхідно виконати для монтажу системи опалення?

Монтаж системи опалення включає кілька етапів. Починаючи з проектування та розрахунку необхідного обсягу обігріву приміщення, продовжуючи з вибором оптимального типу опалювального обладнання та матеріалів для монтажу трубопроводів, закінчуючи з монтажу радіаторів та підключення системи до джерела тепла. Важливо правильно виконати всі кроки монтажу, забезпечити правильне кріплення та герметичність системи опалення, щоб забезпечити її ефективну та безперебійну роботу. Також необхідно враховувати вимоги техніки безпеки та дотримуватися нормативів будівельних норм та правил.