Тепло – це те, з чим асоціюється поняття «житло» перш за все.  Звичайно, можна обійтися піччю або каміном для обігріву кімнат заміського котеджу або дачі.  Але куди ефективніше буде монтаж водяного опалення Львів в приватному будинку.

Водяне опалення – система опалення, в якій нагрів приміщення здійснюється за допомогою циркулюючої від котла і назад через радіатори або теплу підлогу рідини (води або антифризу).

Водяне опалення – найпопулярніший спосіб опалення, що має значні переваги в порівнянні з електричним або паровим. Основна перевага водяного опалення перед паровим полягає в безпеці системи (рідина не нагрівається вище 85 градусів).

Водяне опалення дозволяє максимально рівномірно прогрівати всі приміщення будинку, централізовано регулювати роботу всієї опалювальної системи за допомогою налаштування котла. Вода (або рідина) швидко нагрівається від котла і добре віддає отримане тепло для прогріву будинку. Навіть при виключенні котла рідина дозволяє ще деякий час підтримувати тепло, що вигідно відрізняє водяне опалення від електричного.

Головними елементами водяного опалення є: котел, труби, радіатори опалення або система теплої підлоги. Для того, щоб рідина добре циркулювала по всій системі, встановлення водяного опалення супроводжується встановкленням насосу. Оскільки рідина при нагріванні має властивість розширюватися, в систему водяного топлення додатково встановлюються розширювальні баки, які будуть вбирати в себе той об’єм рідини, на який вона збільшується при нагріванні. Підбір розширювального баку здійснюється при розрахунку всієї системи водяного опалення в цілому, з урахуванням загального обсягу рідини-теплоносія. При виборі колекторного типу розводки (його також називають променевим) водяне опалення доповнюють колектором.

В якості котла в системі водяного опалення може виступати опалювальне обладнання, що використовує для нагріву теплоносія будь-який ресурс – газові котли (працюють як на зрідженому, так і на природному газі), електричні котли, твердопаливні та дизельні.

Регулювати температуру приміщення при використанні водяного опалення можна як за допомогою управління котлом, так і за допомогою зміни кількісті теплоносія, що проходить через радіатори (за допомогою ручних кранів або автоматичних термостатів, систем “розумної” автоматики).

Всі системи водяного опалення, що встановлюються, в обов’язковому порядку проходять суворі випробування на герметичність і піддаються процедурі опресування. Висока якість монтажу водяного опалення Львів і кваліфікація наших інженерів дозволяє нам гарантувати відсутність протікання в системі опалення.

Використання рідкого теплоносія при всіх перевагах водяного опалення має кілька нюансів. Головний – система водяного опалення вимагає регулярного сервісного обслуговування (для прочищення, заміни теплоносія і профілактики протікання). Також з увагою слід підійти до вибору теплоносія. Вода, на відміну від незамерзаючої рідини, перетворюється на лід при мінусовій температурі, розширюючись і приводячи до фізичних поломок труб опалення, насосів та інших елементів системи водяного опалення. Тому, якщо Ви плануєте залишати будинок без опалення в зимовий сезон, рекомендується використовувати рідину, що не є в якості теплоносія.

Переваги та недоліки водяного опалення

Даний спосіб постачання будівлі теплом має ряд переваг:

 • Висока теплоємність теплоносія.
 • Економічність.
 • Можливість використання в якості нагрівача будь-який вид палива або ж електроенергію.
 • Естетичність (можливість прихованої прокладки труб)

Недоліки монтажу водяного опалення Львів такі:

 • Висока трудомісткість робіт.
 • Необхідність регулярно контролювати рівень води в системі і стан нагрівача.
 • Труднощі експлуатації.

Особливості

Подібна операція має на увазі обов’язкове встановлення нагрівача – електричного котла чи іншого агрегату, що працює від твердого або рідкого палива.

Щоб забезпечити пересування води в системі, в деяких випадках може застосовуватися циркуляційний насос.

Важливий нюанс: при водяному опаленні тепло в будинку ще якийсь час підтримується при відключеному нагрівачі.

З чого складається водяна опалювальна система

Улаштування опалення є важливим етапом при зведенні будь-якого житлового будинку.  Дані роботи вимагають складання грамотного проекту, коректного проведення розрахунків і правильного здійснення монтажу.

У тому числі слід вирахувати необхідний обсяг матеріалів.  Провести обчислення не можна, не знаючи, з чого складається система.

Переглядаючи монтаж водяного опалення Львів, можна зробити висновок про наявність чотирьох основних складових:

 • опалювального котла;
 • труб;
 • батарей;
 • розширювального бака.

У виняткових ситуаціях доречно використання насоса, як уже було зазначено вище.

Існують дві схеми монтажу водяного опалення:

 • однотрубна;
 • двотрубна.

Вибирати варіант слід, виходячи з габаритів приватного будинку і ваших навичок.

Принцип дії системи за однотрубною схемою такий: нагрівач гріє воду, яка потім проходить через всі радіатори і повертається до нагрівача.

Плюс – простота виконання.  Мінус – при великій кількості батарей значна різниця температур в приміщеннях.

Якщо попереднє рішення у вашому випадку недоречно, то слід застосувати двотрубну схему опалення.

Тут прокладання труб, що і подають, і віддають тепло здійснюється по периметру кімнати, тим самим забезпечується рівномірність прогрівання всіх батарей і повністю виключається температурна різниця.

Цей варіант вважається кращим, оскільки дозволяє окремо контролювати кожен радіатор і створити комфортний мікроклімат в будинку.

Тонкощі, на які слід звернути увагу при монтажі

Вам обов’язково знадобляться витратні матеріали – кронштейни, латексні прокладки, перехідники тощо.  Їх придбанням бажано потурбуватися заздалегідь.

Є ще цілий список правил:

 • оптимальне розташування радіаторів – місце під підвіконною дошкою;
 • відстань від підлоги до поверхні батареї повинно бути мінімум 100 мм;
 • необхідно забезпечити розміщення всіх батарей в будинку на одному рівні;
 • ребра радіаторів повинні бути перпендикулярними підлозі;
 • обов’язково улаштування зливного крана в нижній точки системи для зливу води.

Після завершення монтажу опалювальної системи, її потрібно заповнити теплоносієм і зробити пробний запуск.

Через якийсь час слід перевірити всі елементи на предмет протікання.  Всі знайдені дефекти треба в терміновому порядку усунути.  З цією метою необхідно знову спустити воду.

На закінчення відзначимо, що самостійно змонтувати водяне опалення під силу і новачкові, який не має за плечима відповідного досвіду.

Головне в цій справі – правильність попередніх розрахунків і точність проходження проекту на кожному етапі робіт.

Однак якщо ви сумніваєтеся в своїх силах – довіртеся фахівцям нашої компанії.  Хоча ціна на монтаж водяного опалення немаленька, професійні послуги того варті.

Перевірка водяного опалення на герметичність

Важливий етап установки водяного опалення – перевірка системи на герметичність перед здійсненням запуску. Для того, щоб переконається в тому, що всі труби і елементи з’єднані надійно і виключити ймовірність протікання при експлуатації, наші фахівці заповнюють опалювальну систему водою і піднімають в ній тиск. Після набору тиску вся система піддається ретельному огляду на предмет можливих протікань і появи крапель рідини.

Пусконалагоджувальні роботи водяного опалення

На фінальному етапі монтажу система водяного опалення заповнюється теплоносієм (водою або незамерзаючою рідиною), проводиться спуск повітря через спеціальні воздуховідводчики. Далі здійснюється включення опалювального котла, потім слідує ретельне регулювання радіаторів або конвекторів опалення.

Тепла підлога в системі водяного опалення

Водяну теплу підлогу можна використовувати як основне джерело тепла в приватному будинку, так і поєднувати її з радіаторами, вибираючи для різних приміщень теплу підлогу або радіатори опалення. У водяній теплій підлозі по укладених спеціальним чином трубах циркулює нагрітий котлом теплоносій. За правильно спроектованою схемою теплої підлоги і грамотному її монтажі водяне опалення теплою підлогою забезпечить рівномірний прогрів приміщення і створює комфортний мікроклімат.

Чому не варто монтувати водяне опалення самостійно?

При відсутності досвіду самостійно практично неможливо грамотно спланувати розводку опалення та здійснити монтаж. У кращому випадку, це призведе до того, що водяне опалення буде працювати неефективно з точки зору споживання палива і нагрівання приміщення, в гіршому – опалення не буде працювати або в системі з’являться протікання, що виводять систему з ладу і призводять до псування обробки. Також слід враховувати необхідність придбання вузькоспеціального інструменту, необхідного для монтажу опалення.

Звертайтеся в нашу компанію, ми гарантуємо підбір і встановлення ефективної і надійної системи водяного опалення. Ціна водяного опалення «під ключ» від нащої компанії порівнянна за витратами на самостійний монтаж (з урахуванням покупки або оренди інструментів, витраченого на монтаж часу).

Вартість системи опалення складається з безлічі факторів, тому на нашому сайті ви не знайдете прайс на монтаж опалення. Кожну систему ми розраховуємо індивідуально.