Перед вами стоїть завдання встановити змішувач своїми силами. Завдання це цілком посильне, але вимагає акуратності і чіткого виконання інструкцій. Необхідно дотримуватися прості і доступні правила монтажу, про які ми зараз і поговоримо.

Ми не будемо торкатися самого процесу вибору змішувача, тема – це окрема, важлива і потрібна і безсумнівно вимагає окремої статті. Ми будемо виходити з того, що у вас вже є змішувач. Також вважаємо, що ви вже маєте в своєму розпорядженні змонтованими в потрібних місцях підлогу дюймовими (1/2) патрубками підведення гарячої і холодної води.

Монтаж змішувача::Інструменти

Приступаючи до будь-якої роботи, треба виходити з того, що ви вже маєте в своєму розпорядженні усі необхідні для її виконання інструментом. У нашому випадку – монтажу змішувача Львів цей перелік буде не таким вже й великим. Що вам швидше за все знадобиться для монтажу:

  • газовий ключ – незамінний інструмент для фіксації, відвернення, загортання будь-яких труб і фітингів як шестигранних, так і будь-яких інших
  • розвідний ключ – другий необхідний інструмент, як професійного сантехніка, так і любителя
  • набір гайкових ключів, серед них обов’язково трубчасті
  • викрутка найчастіше пряма
  • в деяких ситуаціях не зайвим буде і ліхтарик.

Монтаж змішувача::Витратні матеріали

Як правило всі змішувачі комплектуються всіма необхідними для їх монтажу аксесуарами: прокладками, шпильками, шайбами, гайками, а також гнучкими підводками (гайка-різьба). Якщо довжини штатного гнучкого підведення недостатньо, то необхідно купити інший, потрібної довжини. Альтернативою дешевого гнучкого підведення є більш надійні гофроване сильфонне з нержавіючої сталі або жорстке мідне підведення. Подаючі шланги не повинні бути як занадто довгими інакше виникає небезпека непотрібних перегинів, так і занадто короткими – в цьому випадку буде натягнутий внутрішній гумовий шланг.

Монтаж кухонного змішувача

Почнемо з монтажу кухонного змішувача – найчастіше він поставляється в зібраному вигляді. Якщо ж ні, то необхідно акуратно вставити злив (так сантехніки називають пристрій, з якого безпосередньо виробляється подача води), на кінці якого є дві ущільнюючі кільцеподібні гумові прокладки в корпус змішувача і затягнути гайку. При затягуванні гайки особливих зусиль докладати не треба.

Далі необхідно приєднати до змішувача два шланги підведення води. У разі гнучкого підведення вони вже забезпечені однією або двома гумовими прокладками і не потребують герметизації. Потім спочатку вручну, а потім використовуючи гайковий ключ на 10, необхідно ввернути шланги підведення в посадкові отвори на корпусі змішувача. Шланги загортаються помірним зусиллям, інакше в іншому випадку можна деформувати посадкову шестигранную гайку на корпусі підведення або пошкодити гумові прокладки. У третій посадковий отвір, за допомогою прямої викрутки, навертається монтажна шпилька. У деяких випадках застосовується дві монтажних шпильки і відповідно два посадкових отвори. Використання двох шпильок дає більш рівномірний без перекосів притиск змішувача до мийки, що зменшує ймовірність подальшого протікання, при цьому і посадкові отвори під шпильки менше.

Для завершення збирання змішувача встановлюється спеціальна гумова прокладка, що перешкоджає попаданню вологи всередину мийної шафи. Тепер змішувач готовий до встановлення на саму мийку.

 

 

Робиться це так: в розмір отвору мийки просовують подаючі шланги і змішувач встановлюється на основі мийки. Далі ви берете з комплекту, що йде разом зі змішувачем підковоподібну гумову прокладку і поєднуєте її з точно такою ж за формою металевою притискною гайкою. Зверніть увагу на отвір в ній під монтажну шпильку. Потім ви вставляєте притискну гайку через отвір так щоб в неї увійшов нижній кінець шпильки гумовою прокладкою догори, щоб з боку крану і знизу з боку підведення води були гумові прокладки. Закручуючи комплектну гайку, поступово притискуєте підковоподібну притискну гайку до днища мийки, при цьому в кінці доведеться однією рукою тримати корпус змішувача, щоб він не провертався. Для затягування найкраще використовувати трубчасті гайкові ключі, як найзручніші для такого роду робіт.

При встановленні змішувача на мийку з нержавіючої сталі, з огляду на те, що цей матеріал досить тонкий, змішувач може злегка «гуляти». Для запобігання цьому потрібно використовувати спеціальне ребро жорсткості перед нижньою гайкою, яке збільшує площу зіткнення змішувача та мийки, а значить і стійкість. Зазвичай воно йде в комплекті зі змішувачем, якщо ж ні, то потрібно купити його окремо. Також для мийки з нержавійки кріплення з двох шпильок буде більш стійким.

І нарешті завершальний етап монтажу змішувача Львів – під’єднання шлангів підводки води до патрубків подачі гарячої та холодної води основного водогону. При цьому різьба патрубків обмотується ФУМ стрічкою і потім затягується накидною гайкою шлангів підводки води. Затягування проводиться двома ключами – газовим затискається сам патрубок і розвідним робиться безпосередньо затягування самої накидної гайки. Необхідно враховувати наступне – з лівого боку підводиться холодна вода, з правого – гаряча. При монтажі слід звертати увагу на те, щоб з накидною гайки гнучкої підводки не випала ущільнююча прокладка. На цьому встановлення змішувача закінчене. Далі залишилося тільки перевірити герметичність зібраної системи. Для цього поступово відкриваємо  перекривні кульові крани подачі води, спостерігаючи при цьому наявність течі. Якщо такі все ж є, то повільно і плавно затягуємо відповідне з’єднання, домагаючись припинення подтіканія води. Якщо помірне затягування не дає результату і з’єднання все одно продовжує підтікати, то затяжку необхідно припинити, а дане з’єднання розібрати і в разі необхідності поміняти пошкоджену прокладку або додати додаткові витки ФУМ стрічки.

Монтаж змішувача для ванної кімнати

Почнемо з того, що монтаж змішувача Львів на раковину ванної кімнати нічим не відрізняється від монтажу кухонного змішувача. Тому відразу перейдемо до монтажу настінного змішувача, як і в першому випадку залишивши за дужками сам вибір такого змішувача і демонтаж старого. Змішувач для ванни як правило йде в комплекті з душовим шлангом і відповідно перемикачем подачі води кран-душ. Тому при складанні змішувача треба підключити кран (принцип кріплення такий ж як і для кухонного крана) і душовий шланг. На відміну від кухонного змішувача, кран і шланг для душа іноді зручніше змонтувати вже після монтажу корпусу змішувача.

Змішувачі для ванної кріпляться до патрубків, що подають воду, найчастіше за допомогою спеціальних фітингів, званих ексцентриками. Ця деталь має ламану форму з зовнішньою різьбою на обох кінцях, причому одна з них півдюймова, що відповідає діаметру труби для стандартного підведення води. Ексцентрики дозволяють скорегувати відстань між осями подавальних трубопроводів і підігнати його до необхідного для змішувача.

Якщо у вас не новобудова, то після демонтажу старого змішувача, ви маєте замуровані в стіну патрубки, що подають воду, на кінці яких змонтовані фітинги «кут» з внутрішнім різьбленням 1/2. Монтаж ексцентриків здійснюється безпосередньо в ці фітинги, встановлені на патрубки, що подають холодну і гарячу воду. Закручування ексцентриків проводиться газовим ключем з тонкими губами або ж розвідним ключем. Слід розуміти, що в цьому випадку для герметизації краще використовувати сантехнічний льон зі спеціальною пастою. При тому необхідно, щоб міжосьова відстань між вихідними ексцентриками точно відповідала міжосьовий відстані відповідних виходів змішувача, яка становить 150 мм. При цьому обидва ексцентрики виставляються строго по горизонтальному рівні. Якщо ж у вас новобудова і патрубки просто виведені в ванну кімнату і закінчуються зовнішнім півдюймовим різьбленням, вам знадобиться муфта із внутрішнім півдюймовим різьбленням, яка з’єднає ексцентрик з подаючим патрубком.

                       

Після установки ексцентриків, необхідно ввернути на них декоративні відбивачі. Відбивачі ввертаються якнайдалі, щоб не заважати подальшому монтажу змішувача.

Далі на змонтовані ексцентрики монтується вже сам змішувач. Монтаж здійснюється за допомогою накидних гайок, необхідно уважно стежити, щоб з гайок не випали ущільнювальні прокладки. Інші ущільнюючі матеріали при цьому не використовуються. Накидні гайки накручуються руками, а потім підтягуються розвідним ключем. Не забудьте обернути їх ізоляційною стрічкою або іншим захисним матеріалом, щоб не подряпати. Затягування гайок, слід проводити рівномірно, не допускаючи перекосів. Після монтажу змішувача слід провести перевірку на герметичність з’єднань, як це було вже описано для кухонного змішувача.

Висновок

Монтаж змішувача Львів цілком доступний будь-якій людині і не являє із себе якихось особливих труднощів і великої кількості часу. Ми розраховуємо, що цей посібник буде для вас корисним і дозволить уникнути помилок. Сподіваємося, що змонтований вашими руками змішувач буде служити вам вірою і правдою довгий час. І головне пам’ятайте: якщо Ви не впевнені в можливості встановити змішувач самостійно – зверніться до майстрів нашої компанії, це заощадить Ваші нерви і час! Вдалого ремонту і тривалої експлуатації сантехніки!