Кран часто використовується в побутових потребах, і термін його експлуатації падає в рази.  Зношуються деталі і прокладки, які досить легко можна замінити, якщо знати конструкцію і розуміти роботу механізмів.  Найчастіше в крані ламаються вентилі, різні перемикачі, зношується прокладка.  Ремонт або заміна таких частин не займе багато часу.

Заміна прокладки у кранів

Поширена проблема в кранах – це протікання.  Вона виникає через зношування прокладки всередині вентиля.

Прокладку необхідно замінити або вирізати з листа гуми товщиною 4 мм.  Вирізати заготовку необхідно, використовуючи стару прокладку як шаблон з запасом 1 мм, це буде зношувальний шар нової прокладки.  Після цього з боку прилягання прокладки до сідла необхідно вирізати кромку по всьому колу під кутом 45 градусів.  Це потрібно для прилягання прокладки до отвору і усунення специфічного гудіння в крані.

Ремонт напівобертального вентеля

У простому круговому вентилі змінюється тільки прокладка, а в напівобертальному – сальникова набивка.  Проблему можна вирішити, підтягнувши сальник.  Необхідно закрутити до упору гайку з рискою квадратної форми, розташовану на початку кран-букси.  Якщо спосіб не допоміг позбутися причини протікання, необхідно розкрутити кільце сальника, накрутити на шток чепцеве набивання і щільно закрутити кільце.

Якщо кран як і раніше не герметичний, необхідний ремонт вентильного сідла – основи, в яку входить кран-букса.  При частих впливах відбувається знос сідла, який в подальшому і викликає протікання.  Відколи, подряпини потрібно прибрати за допомогою полірування поверхні фрезою.  Необхідно зібрати кран, і, якщо полірування допомогло усунути дефекти, то протікання повинно припинитися.

Як встановити перемикач?

  1. Відключити водопостачання.
  2. Розібрати кран.
  3. Оглянути конічну пробку для змішування води і переконатися, що вона в робочому стані.
  4. Встановити новий перемикач.
  5. Включити водопостачання.

Перемикач змішувача зручний в експлуатації, так як для того, щоб налаштувати температуру води, досить тільки повернути ручку змішувача.  При русі важелем вгору або вниз налаштовується натиск води.  Замість звичайних каналів в ньому встановлюються спеціальні картриджі.  Вони бувають дискового і кульового зразка.  Термін служби такого картриджа вище, ніж у простих прокладок.

Вентилі крану прокручуються на 360°

Причина прокрутки вентиля пов’язана з втратою обмежувача з отвору.  Розібравши змішувач, необхідно поставити обмежувач на колишнє місце.  Для того щоб закріпити обмежувач, необхідно злегка вдарити молотком по його ребру.  Обмежувач на деякий час можна замінити дротом.

Для того щоб продовжити термін служби змішувача, необхідно подбати про якість води, що поступає.  Частинки піску, потрапляючи в канал, завдають шкоди змішувачу.  Для фільтрації використовують механічні фільтри очищення, які встановлюються на початку розвилки водопроводу.  Відкладення з такого фільтру направляються відразу в каналізаційний канал.

Для якісного ремонту і усунення поломок крану краще запросити фахівця нашої компанії.

Поширені запитання

📚 Які причини поломки крану і як їх можна уникнути?

Причини поломки крану можуть бути різними, такими як зношення прокладок, відкладення вапняного нальоту, корозія металевих деталей, пошкодження ручок та інше. Щоб уникнути поломки крану, потрібно регулярно чистити та обслуговувати його, не допускати перевищення допустимого тиску води, не змінювати напрямок води під час роботи крану.

🌎 Які кроки потрібно виконати для ремонту крану?

Для ремонту крану потрібно спочатку визначити причину поломки. Далі слід розібрати кран та перевірити стан всіх деталей. Якщо потрібно замінити деталі, то їх слід придбати та встановити на місце старих. Після збирання крану слід перевірити, чи немає протікань та чи працює кран коректно.