Замислювалися про проведення сантехнічних робіт?

Тоді ця стаття для вас.  Сьогодні ми розповімо про сантехнічні інструменти і витратні матеріали, які можуть знадобитися.

Спочатку варто сказати, що деякі сантехнічні інструменти ви будете використовувати всього 1 раз.  Їх має сенс позичити у друзів і знайомих.  А ось більшу частину інструментів варто все-таки придбати, так як вони ще можуть стати в нагоді вам в майбутньому.

Для початку знайдіть в будинку або купіть в будівельному магазині наступне: молоток, викрутку, ножівку, зубило, рівень, напилки, електродриль або перфоратор.  Найголовніше, не забудьте купити спеціальні сантехнічні ключі, вони обов’язкові для застосування і не можуть бути замінені іншими.

Окрема група сантехнічних інструментів – це трубний і розвідний ключі.  Трубний (газовий) ключ потрібен для роботи з водопровідними і опалювальними трубами.  Його використовують, коли потрібно закрутити або відкрутити деталі округлої форми.  Трубні ключі випускають під різними номерами (1-5) і кожен з номерів позначає певні діаметри труб.  Наприклад, ключ 1 призначений для труб діаметром 10-36 мм.  Найчастіше використовують ключі 2 і 3 (20-50 мм, 20-63 мм), але непогано б мати в запасі і ключі побільше.

Розвідний ключ більш звичний для звичайної людини.  Його нумерація відповідає трубним ключам.  Діаметр розвідного ключа можна міняти за допомогою спеціального коліщатка, що крутиться, так що такий ключ підійде для різних болтів.  Також він підійде для роботи з шестигранними гайками.

Популярний у використанні газовий ключ Стіллсона.  Він необхідний для встановлення і ремонту раковин і сифонів.  Такий ключ належить до групи трубних ключів, він дуже зручний для роботи у важкодоступних місцях.  Правда володіє недоліком – підходить виключно під строго певний діаметр труб.  Це означає одне – таких ключів потрібно купувати кілька відразу.

Також для роботи з трубами знадобляться:

  • Трубний притиск (пристосування для надійної фіксації труби під час нарізання різьби);
  • Клупп (пристосування для нарізування на металевих виробах зовнішньої різьби вручну);
  • Труборіз (електрична або механічна пила для нарізки труб);
  • Обтискні кліщі (інструмент для з’єднання прес-фітингів);
  • Трубогиб (пристосування для досягнення потрібного вигину труби в діапазоні до 180 °).

Важливо пам’ятати, що необхідно заздалегідь спланувати перелік сантехнічних робіт.  Тоді вибір сантехнічних інструментів буде простіше і ви не купите зайвого і непотрібного.  Завжди тримайте інструменти під рукою, не ховайте їх далеко в ящики.  Тоді ремонт буде просуватися швидше.  Не соромтеся запитувати інструменти у сусідів і знайомих.  Деякі з інструментів вам нема чого купувати, вони тільки на один раз.

Тепер перейдемо до витратних матеріалів.  Витратні матеріали для сантехніки умовно ділять на дві групи.  До першої групи належать герметики і ущільнювачі.  На ринку сантехніки популярні:

  • Льон і сурик. Це лляні пасма і біла фарба, її ще називають свинцевим суриком або суріковими білилами).  Вони використовуються в такий спосіб: льон намотується на місце, для якого необхідно ущільнення, а зверху його намазують суриком.  Найчастіше застосовується для сталевих труб;
  • ФУМ-стрічка. Це стрічка білого кольору.  ФУМ-стрічка згладжує недоробки поганого різьблення, робить навертання муфти більш легким і еластичним.  Її намотують на різьбове з’єднання труби, яке готове до монтажу з фитингом;
  • Гума. Застосовується для ущільнення трубопроводів і змішувачів в місцях з’єднань.  Для труб систем опалення або гарячого водопостачання краще використовувати теплостійку гуму, а для розтрубних з’єднань каналізації найкраще підійде кислощелочна гума марки;
  • Пароніт. Пресована суміш гуми.  Випускається в листовому вигляді, а з самого листа роблять герметизируючі прокладки.  Володіє термостійкістю і опірністю лужним кислотам;
  • Цементна або азбестоцементна суміш. Використовується для того, щоб закладати розтруби каналізації і закріплювати сантехнічне обладнання;
  • Силіконовий герметик. Їм замазують щілини між ванною / душем і стінами, прикріплюють кахельні стіни, сантехнічні прилади і т.ін .;
  • Праймер (грунтовка). Спеціальний матеріал для того, щоб покривати поверхню перед нанесенням шару герметика.

Друга група витратних матеріалів – це кріпильні матеріали та елементи.  Найчастіше для ремонту сантехніки необхідні:

  • Кронштейни. Щоб розмістити предмети на стіні;
  • Дюбелі. Щоб закріпити сантехнічні прилади до стіни;
  • Фітинги. Щоб прикріплювати трубопроводи і з’єднувати труби одну з одною, створювати вигин або поворот труби, а також для розгалуження, приєднання до сантехніки і т.ін.

Сантехнічні роботи вимагають різноманітної кількості сантехнічних інструментів і витратних матеріалів.  Для початку купіть найосновніші, а додаткові зможете придбати вже потім.  Для придбання інструментів та матеріалів сміливо звертайтеся в нашу компанію.  Вас чекає широкий асортимент будівельних інструментів в наявності і під замовлення.  Наші фахівці зможуть проконсультувати вас по всіх виниклих питанняхі дати рекомендацію щодо купівлі будь-якого товару.

Щоб купити сантехнічні інструменти та витратні матеріали в нашій компанії у Львові, телефонуйте або замовляйте на сайті.

Поширені запитання

📚 Які інструменти необхідні для проведення ремонту сантехніки?

Для проведення ремонту сантехніки можуть знадобитись різні інструменти, такі як ключі для гайок, насоси для відкачування води, вимірювальні прилади, паяльники та інші інструменти, які допоможуть виконати потрібну роботу. Важливо мати необхідний інструментарій та знати, як ним користуватись.

🌎 Які витратні матеріали використовуються в сантехніці та як правильно вибрати потрібний матеріал?

У сантехніці використовуються різноманітні витратні матеріали, такі як труби, гумові прокладки, з’єднувальні елементи та інші. Важливо вибрати матеріал, який відповідає потребам та вимогам ремонту або монтажу. Для цього можна звернутися до професійних сантехніків, які допоможуть вибрати та придбати потрібний матеріал, враховуючи всі необхідні параметри та вимоги.