Система опалення – це найважливіший елемент забезпечення життєдіяльності будь-якого будинку. Адже саме від неї залежить те, наскільки комфортно Ви будете себе почувати в морозні зимові вечори.

Щоб опалювальна система працював максимально ефективно і виправдовувала всі витрати, необхідно для початку правильно її підібрати.

Для опалення приватних будинків використовуються три види опалювальних систем:

  1. Електричні котли – самі компактні з усіх, займають самий мінімум місця і не вимагають додаткового приміщення під котельню або під зберігання палива. Однак за потужністю такі котли часто не перевищують 12 кВт, тому для приватного двоповерхового будинку або для будинку з великою квадратурою електрична система опалення може не підійти. А ось для невеликих приміщень стане просто незамінною – адже максимум вільного місця і мінімум шуму в невеликих будинках – це саме те, що потрібно.

Електрична система опалення буває двох видів – з аналоговим управлінням і з мікропроцесорним.

  1. Газові котли – існують двох видів: настінні і підлогові. Перші чудово підійдуть для квартири або невеликого будинку / дачі – вони невеликих розмірів, з легкістю встановлюються на стіні або в підвіконній ніші, мають більш широкий діапазон потужностей, ніж електрокотли і високий ККД. Крім цього є ще один суттєвий плюс настінних газових котлів – встановлення димоходу для них не обов’язкове, оскільки виведення продуктів горіння здійснюється через коаксіальну трубу, яка представляє собою отвір в стіні.

Підлогові ж котли за розмірами більше, ніж настінні, та й під обв’язку вимагають додаткового простору. Але чим вони гарні, так це тим, що серед них існують моделі, потужність яких може досягати 100 кВт, завдяки чому підлогові газові котли з легкістю справляються навіть з обігрівом великих приміщень і двох-трьох поверхових будівель.

Крім потужності, при виборі опалювальної системи важливо також врахувати і матеріал, з якого буде виконаний котел. Існує два види – сталеві котли і чавунні. Сталеві опалювальні прилади прості в обслуговуванні, мають широкий модельний ряд, стійкі до ударів і механічних пошкоджень, а також більш просто ремонтуються.

Чавунні котли, в свою чергу, більш довговічні, оскільки не схильні до утворення корозії, як сталеві аналоги, також чавунним котлам не страшні навіть найвищі температури, вони легко ремонтуються за рахунок своєї збірної конструкції і в разі необхідності, в них можна додати потужність, наростивши кількість секцій до необхідного.

  1. Твердопаливні котли

Твердопаливна опалювальна система – номер один по потужності. Навіть найбільші заводські приміщення або масштабні торговельні майданчики можна без проблем обігріти, маючи в своєму розпорядженні котел на твердому паливі.

Твердопаливні котли – це не тільки тепло і затишок, а й висока тепловіддача, якість і довговічність. Завдяки твердопаливній системі опалення Ви зможете забезпечити себе повністю автономним опаленням, не залежним ні від подачі електрики, ні від безперебійного газопостачання. При бажанні, можна вибрати модель з двома контурами – це дозволить мати не тільки якісну систему опалення, а й постійне гаряче водопостачання. Якщо ж Ви все ж зупинили свій вибір на моделі котла з одним контуром, але при цьому хочете, щоб гаряча вода в будинку була постійно, то Вам необхідно буде окремо встановити бойлер, або газовий пальник.

Твердопаливна система опалення не вибаглива в догляді, досить лише час-від часу прочищати димохід і перевіряти справність автоматичних елементів котла. До речі, щодо автоматизації управління опалювальним пристроєм: тут теж вибір досить великий – Ви можете вибрати модель простіше, без всяких електронних елементів і періодично поглядати за котлом, додавати в нього паливо і стежити за загальним його станом.

Моделі з частковою або практично повною автоматизацією значно простіші у використанні, оскільки завдяки їм можна не стежити за подачею палива тривалий час і прогрівати приміщення до Вашого приїзду, однак, таким котлам необхідний регулярний техогляд, оскільки електронні елементи мають властивість частіше ламатися або виходити з ладу.

На що слід звернути увагу при виборі системи опалення:

  • на розміри приміщення, що опалюється
  • на необхідну Вам потужність. За більш детальними розрахунками Ви можете звернутися до наших фахівців, ми з радістю вам допоможемо;
  • на цілі, для яких необхідний котел: чи то він потрібен виключно в ролі системи опалення, то чи ще і для нагріву води;
  • на рівень автоматизації системи опалення;
  • на матеріал, з якого виготовлений котел;
  • і звичайно ж, на вид найбільш прийнятного палива.

Якщо Ви шукаєте фахівців, які можуть виконати роботи, пов’язані з монтажем системи опалення в приватному будинку наша компанія готова виконати всі необхідні види робіт. Ми допоможемо підібрати якісне і довговічне устаткування, змонтуємо систему опалення, виконаємо запуск і поставимо систему на обслуговування. У будь-який момент Ви зможете звернеться до наших фахівців за допомогою в обслуговуванні Вашої системи опалення.