Існує безліч ефективних і не дуже способів позбутися від засмічення. Перерахуємо всі основні способи прочищення каналізації, почнемо з хімії, торкнемося старого доброго вантуза, тросик, розбором і чищенням сифону, а закінчимо оглядом послуг компаній, що займаються порятунком від засмічень і чищенням каналізаційних труб.
Хімічні засоби прочищення труб та усунення засмічень
Хімічні засоби прочищення труб та усунення засмічень
Перший засіб це «Флуп», його слід використовувати для профілактики засмічень і очищення від жиру, з сильним засміттям він не впорається. Випускається «Флуп» у вигляді порошку або рідкому вигляді.
Застосування просте, висипати вміст пакету (80 г) в злив раковини, потім залити літр гарячої води 80 ° С, почекати 5-10 хвилин і включити гарячу воду на кілька хвилин. Засіб досить небезпечний для здоров’я, тому слід виконувати роботу акуратно, в рукавичках, дотримуючись інструкції.
Засіб для прочищення труб «Флуп» випускається в двох формах
Дуже ефектний, але не завжди ефективний засіб, судячи з відгуків споживачів, це «Баги потхан». Своєю цікавою назвою засіб зобов’язаний ізраїльським корінням виробника, коштує він досить недешево. При користуванні їм варто враховувати, що велика кількість засобу може пошкодити пластикові труби, іноді піна від нього виходить назад в раковину, тому додавати в слив його треба строго не більше 100 г. Потім треба залити грам 100 гарячої води і хвилин через п’ять промити трубу великим кількістю гарячої води.
Засіб для видалення засмічень – «Баги Потхан» вимагає особливих заходів обережності
І ще один засіб, який радить більшість користувачів в мережі Інтернет, це засіб «Кріт» вітчизняного виробництва. Коштує воно менше 20 гривень, справляється зі складними засмічення, і тому далеко обійшов за популярністю своїх конкурентів. Випускається він різними виробниками, в рідкому і порошковому вигляді, містить рідкий натр і ефективно розчиняє жир, волосся та інше сміття, які, як правило, і є основними причинами засмічень.
Одне з кращих засобів за ціною і якістю для боротьби з засмічення – «Кріт» вітчизняного виробництва
При використанні, близько 200 г засобу заливають в зливний отвір раковини або труби, залишають його там на дві години і потім промивають великою кількістю гарячої води.
Хімічні засоби прочищення труб та усунення засмічень
Народні способи ліквідації засмічень
Є і народні засоби очищення засмічень в раковині. Нам буде потрібно сода, сіль або оцет. Пам’ятаєте в дитинстві ефект вулкана, який викликало змішування соди з оцтом? Так ось, тут ми скористаємося реакцією гасіння соди укусом, що допоможе прочистити невелике засмічення.
Для цього треба насипати в зливний отвір півсклянки (100 мл) соди, потім влити півсклянки оцту, при цьому треба щільно закрити зливний отвір в раковині ганчіркою або пробкою, це направить реакцію вниз. Через пару хвилин влити ще півсклянки оцту і залишити раковину закритою на півгодини. Після промити великою кількістю гарячої води.
Замість оцту можна використовувати сіль, заздалегідь змішавши її з содою, засипавши суміш в слив раковину, через 20 хвилин залити її літром окропу, після чого промити гарячою водою.
Механічні засоби прочищення засмічень
Якщо ви не проводили профілактику, то хімічні засоби вам можуть не допомогти, тоді доведеться скористатися старим добрим вантузом або тросом. В принципі, багато раніше так і надходили, коли різної хімії в продажу майже не було, вони заливали велику кількість окропу з содою в злив раковини, а якщо не допомагало – брали вантуз, це той самий сантехнічний інструмент, який складається з гумового клапана і ручки .
Усунення засмічення вантузом
Вантуз діє як вакуумний насос, клапаном закривають злив раковини, і здійснюючи поступально – повертальні руху, відкачують назовні бруд і воду з зливу. Якщо у вашої раковини є переливний отвір на стінці, не забудьте закрити його, наприклад пластиром або скотчем.
Якщо ви не боїтеся бруднити руки, можна розібрати злив раковини і прочистити сифон підручними засобами. Зняти сифон дуже просто, для цього треба відкрутити нижнє і верхнє утримуючі кільця, спершу підставивши під нього відро або тазик. Прочищаємо і промиваємо сифон вручну і встановлюємо на місце.
Перед розбиранням сифона, не забудьте підставити під нього відро або тазик
Якщо засмічення сильне, як правило це буває через застряглі в трубі волосся і інше сміття, то слід використовувати сантехнічний трос. Трос буває різних видів, останнім часом з’явилися у продажу очисні троси з приводом від дриля. Найчастіше використовується звичайний трос з ручкою, на іншому кінці якого може бути йоржик або спіраль типу бура.
Сантехнічний трос з приводом від дрилі
Для прочищення засмічення тросом, слід засунути один його кінець в зливну трубу і просовувати до тих пір, поки не з’явиться опір засмічення, коли відчуєте перешкоду, слід пробити його рухами взад – вперед. Діяти при цьому слід дуже акуратно, щоб не зламати трубу.
При використанні троса з приводом від дрилі, сил доведеться затратити набагато менше, досить лише натискати на кнопку дрилі (при натиснутому курку на пристрої троса). Існують також пружинні і канатні троси.
Після прочищення тросом промийте і приберіть трос, промийте каналізацію, і постарайтеся надалі уважніше стежити за тим, що змиваєте в раковину і періодично проводити профілактику за допомогою хімічних засобів.
Народні способи механічної прочистки засмічення
Для любителів майструвати, є спосіб виготовлення саморобної подібності сантехнічного троса з пластмасової пляшки об’ємом 1,5 або 2 літри.
Сантехнічний трос з пластикової пляшки
Для цього треба зняти етикетку з пляшки і намалювати спіраль на поверхні пляшки зверху вниз, потім вирізати її, при цьому роблячи на краях зарубки, щоб зачіпалося сміття. Для зручності можна зробити на одному кінці петлю, щоб зручніше було користуватися нею.
Професійні методи усунення засмічень і прочищення каналізації
Якщо ви не наважуєтеся братися за очищення каналізації самостійно або бачите, що своїми силами усунути засмічення малоймовірно, можете викликати сантехніка з нашої компанії. Вартість його роботи буде формуватися з вартості виклику і складності засмічення, а також довжини труби, якщо причина засмічення знаходиться десь далеко.
В середньому усунення складного засмічення коштувати від 1200 грн., якщо засмічення в каналізації, то треба буде заплатити зверху за кожен метр по 80 гривень. Також вам можуть запропонувати додаткові послуги на зразок хімічного і термічного промивання каналізації, за ціною від 80 грн. за метр.
Професійні методи усунення засмічень і прочищення каналізації
Розглянемо професійні способи очищення каналізаційної системи, що використовують спеціальне обладнання.
Перший метод – гідравлічне очищення. Даний метод має на увазі, що для очищення каналізації використовується гідродинамічна машина – апарат, що подає під великим тиском (до 190 МПа), воду всередину труби. Потужний струмінь води видаляє засмічення і відкладення на стінках труби досить швидко.
Даний метод використовується з минулого століття, в основному при прочищення зовнішніх комунікацій, для чого використовується великогабаритна апаратура. Для гідродинамічної машини випускаються різні насадки, що відрізняються призначенням.
Типи насадок гідродинамічних машин
В основному застосовуються такі насадки:
- квіткова карусель – призначені для видалення застряглих предметів;
- донного типу – очищають від мулу і піску;
- роторні – для видалення жирових відкладень;
- пробивні – для очищення застарілих засмічень.
Також випускають універсальні насадки для різних типів засмічень. В даний час всім доступно портативне обладнання для очищення внутрішніх труб, з таким завданням цілком впораються деякі моделі мийок від Karcher за допомогою спеціального комплекту, що включає довгий шланг і комплект насадок.
Усунення засмічень за допомогою спеціального комплекту для Karcher
Порядок дій при очищенні каналізації, використовуючи гідродинамічну машину наступний. Спершу закріплюється потрібна насадка на соплі агрегату, вводиться шланг з насадкою в трубу на глибину близько метра, під тиском води насадка почне рух вперед, пристрій сам зруйнує засмічення, після чого слід ще раз повністю промити трубу.
При використанні гідродинамічного методу допускається використання нагрітої до кипіння води, якщо це дозволяють труби, даний спосіб застосовується, в разі якщо потрібно розморозити трубу або очистити її від сильних жирових відкладень. Також в воду можуть додаватися промислові хімічні засоби, при цьому вони запінюються на спеціальному обладнанні.
Другий метод – пневмогідроімпульсний вплив. Це найсучасніший спосіб прочищення каналізації, в його основі лежать ударні хвилі – імпульси, що руйнують відкладення в трубах. Імпульси викликають бурління води і появу бульбашок, при їх схлопуванні виникають ударні хвилі, які викликають завихрення води, що відривають зі стінок труби бруд і наліт. При цьому швидкість імпульсів може досягати півтора кілометрів в секунду! Після руйнування відкладень вода з брудом висмоктується спеціальним обладнанням – и
Пневмогідроімпульсная промивка труб і радіаторів опалення
Щоб уникнути необхідності застосування спеціального устаткування для очищення каналізації, досить кілька разів на рік промивати труби доступними хімічними засобами, описаними на початку статті. Сподіваємося, цей огляд засобів і способів для боротьби з засмічення буде вам корисний.