У ванні можна полежати, почитати книгу, подивитися фільм.  Її роблять з чавуну, кераміки, сталі, але найрозкішніші і оригінальні варіанти виготовлені зі штучного або натурального каменю.  Така ванна виглядає вишукано і багато.  Розповімо про відмінності і подібності ванн зі штучного і натурального каменю, про всі переваги і недоліки.

Стилі дизайну інтер’єру для кам’яних ванн

Камінь в інтер’єрі використовують для створення дизайну в класичному і неокласичному стилі.  Такі стилі називають помпезними.  І мармур – відмінний засіб для створення розкішного інтер’єру.  Можна використовувати замковий стиль – це цікавий варіант застосування каменю в інтер’єрі.  У стилях техно і хай-тек за допомогою каменю дизайну надають незграбні і трохи грубі форми.  У стилі кантрі крім дерева теж використовують камінь.  У стилі лофт камінь вносить елементи брутальності в приміщення.  Модерн і екостиль пропагують звернення до натуральних матеріалів, а значить, камінь ідеально впишеться і в такі простори.

Матеріал для виготовлення ванн

Виготовляючи ванни з натурального каменю, майстри вибирають граніт, мармур, онікс або піщаник.  Вони не містять жодних домішок, при цьому фахівці просто беруть цілісний шматок каменю і за допомогою механічної обробки надають йому потрібну форму.  Потім виріб полірують і іноді покривають лаком.

Основні матеріали в складі штучного каменю – полімерний бетон і кам’яна крихта з граніту, малахіту, мармуру, змійовика, онікса, яшми.  У складі є сполучні синтетичні речовини: кварцовий пісок, поліефірні смоли різних кольорів, каталізатор.

Зовні ванни з натурального і штучного каменю нічим не відрізняються.

Форма кам’яної ванни

Найпоширеніші форми для ванн – прямокутник, овал, коло і кут.  Бувають асиметричні ванни.

Прямокутна з округлими краями ванна вважається традиційною.  Така форма, як і асиметрична, підходить для маленьких кімнат.  Овальна і кругла ванни нагадують перлину і будуть ідеально виглядати в просторих кімнатах.  Таку можна поставити навіть в центрі кімнати, як в модних кіноінтерьерах.

Кутова ванна компактна і зручна.  Її можна обладнати підсвічуванням, гідромасажем, а в кутку повісити полки для косметики і інших потрібних речей.

Прямокутні ванни будуть добре виглядати біля стіни.  Асиметричні ванни, як і прямокутні, встановлюють біля стіни.

Фактури зовнішньої поверхні кам’яних ванн

У кам’яних ванн бувають різні фактури зовнішньої поверхні.  Колота являє собою відколи й нерівності.  Шліфувана фактура виглядає як шорстка поверхня.  Лощена – матова і гладка, з видимим візерунком.  Глянцева блищить, на ній яскраво виділяються відтінки каменю.

Переваги кам’яних ванн

Через високу вартість покупці часто сумніваються, чи варто брати ванну з каменя.  В першу чергу люди звертають увагу на її зовнішні якості.  У використанні така ванна практична і багатофункціональна.

Головна перевага ванни з натурального каменю – висока міцність, вона вважається вічною.

Для отримання кам’яної крихти, яка знаходиться у складі ванн зі штучного каменю, використовують натуральні матеріали.  Тому така ванна екологічна.

Як натуральний, так і штучний камінь мають низьку теплопровідність, тому вода у ванні довго залишається теплою.

Ще один плюс цих ванн в тому, що поверхня не вбирає бруд, на ній не заводиться цвіль, бактерії і мікроби.

Зовні ванни з каменю привабливі, виглядають дуже стильно.  Вироби з каменю поглинають звук, тому вода по такій ванні тече безшумно.

Недоліки кам’яних ванн

З недоліків можна відзначити те, що ванна з натурального каменю важка і дорога.

Виготовляють такі ванни з каменів, які можуть містити радіоактивні речовини.  Виріб зі штучного каменю вимагає постійного полірування.

Ванни з штучного і з натурального каменю легко піддаються фарбуванню, тому в них не можна виливати фарбувальну рідину.  Не можна терти їх металевою щіткою, щоб не пошкодити поверхню.  Якщо з’явилася тріщина, відразу реставрують ванну, інакше потім доведеться ремонтувати її всю.

Як доглядати за ванною з каменю

Жорсткі щітки для чищення такої ванни застосовувати не можна.  З миючих засобів не рекомендується використовувати луги і різні кислоти.  Ідеально підійдуть речовини, що містять хлор.

Камінь швидко фарбується.  Щоб відмити фарбу, використовуйте побутової відбілювач для білизни.  Раз на місяць рекомендується полірувати поверхню каменю рідким воском.

Яку ванну вибрати: зі штучного або з натурального каменю

  1. Ванна з натурального каменю зовні така ж, як і з штучного, але в кілька разів дорожче.
  2. Ванна з штучного каменю дешевше, однак має і менший термін служби.
  3. Ванна з натурального каменю важче.
  4. Натуральний камінь може бути радіоактивним.
  5. Для виготовлення кам’яної крихти використовують верхні шари каменю, тому штучні ванни нешкідливі.
  6. Ванни з штучного каменю легше піддаються обробці, тому можуть бути різних форм і розмірів.

Отже, ванни з натурального каменю, як і зі штучного, мають багато переваг і недоліків.  Однозначної відповіді, яка ванна краще, немає.  Кожен повинен сам зробити вибір, виходячи з власних уподобань і фінансових можливостей.

Купити ванну з натурального або штучного каменю (литого мармуру) у Львові на найвигідніших умовах можна, скориставшись послугами сайту нашої компанії.