Для отримання точної оперативної інформації про стан стічної системи використовується телеінспекція каналізаційних труб Львів. Суть методу полягає в застосуванні спеціального гнучкого і міцного зонда з відеокамерою, яку вводять в досліджувану ділянку трубопроводу. Телеінспекція каналізації – це сучасний спосіб огляду і оцінка стану водостоків і труб із застосуванням високих технологій і роботизованою техніки. Такий метод з’явився відносно недавно і вже набув широкого поширення серед професійних сантехніків.

Кольорове зображення з високою роздільною здатністю виводиться на монітор і дозволяє:

 • виявити будь-яку несправність в стояку каналізації та іншій ділянці мережі;
 • визначити причину неполадок, заходи їх усунення;
 • знизити витрати на технічне обслуговування.

В результаті без демонтажу каналізаційних труб можна дізнатися про їх загальний стан і залишковий ресурс, визначаючи можливі зсуви, якість стиків і цілісність матеріалу. Також можна визначити місце засмічення або пошкоджену ділянку для подальшого локального ремонту.

Крім перерахованого, відеодіагностики застосовують для складання схеми каналізаційної системи, для оцінки якості нової розводки. Телеінспекції можна використовувати, звичайно, не тільки в каналізації, а й в інших областях, наприклад вентиляційні шахти, димоходи й інші важкодоступні місця.

Відеодіагностика не вимагає великогабаритної техніки, а виявлення неполадок не займе багато часу (від 20 до 60 хвилин).

Різновиди і склад обладнання

Відеодіагностика трубопроводів проходить в складних умовах підвищеного забруднення і вологості, тому до приладів пред’являються особливі вимоги. Асортимент пристроїв досить великий, але всі вони мають в своєму складі:

 • основну відеокамеру;
 • проштовхуючий шнур;
 • кабель і пристрій виведення;
 • датчики відстані;
 • світлодіоди для освітлення;
 • рідкокристалічний монітор, на який виводяться результати перевірки.

Крім того, відеодіагностіка каналізаційних труб Львів допомагає попереджати аварійні ситуації: викид стоків, руйнування колекторів, зміщення, розриви. Наша компанія пропонує комерційним організаціям і приватним особам скористатися послугою теледіагностики у Львові. Телеінспекція трубопроводів виконується високоточними приладами німецького виробництва, ціна процедури обговорюється індивідуально, звіт надається замовнику відразу після закінчення робіт.

Камера відсилає на монітор зображення в реальному часі, інформацію про своє місцезнаходження і місце засмічень. За допомогою пульта управління камеру можна повертати, налаштовувати фокусування і рухати в потрібному напрямку (відноситься не до всіх видів).

Залежно від особливостей, конфігурації мережі, поставлених завдань, телеінспекція каналізації виконується різними пристроями. Вони відрізняються характеристиками і поділяються на:

 • ручна камера огляду важкодоступних місць. Являє собою екран і ударо і водостійку камеру на рукояті (пульті управління) форми пістолета. Камеру можна повертати для більш якісного огляду труби. За допомогою такої системи можна створювати відео та фото звіт про стан труб, але вона не призначена для «прогулянок» по водостоку: камера не здатна просуватися вглиб по трубах;
 • проштовхувані – відрізняються наявністю жорсткого кабелю, який направляє і проштовхує камеру, служить передавачем зображення. За допомогою цієї системи можна заглянути вглиб каналізації. Вона так само складається з монітора, пульта управління і камери на гнучкому кабелі, який проштовхується вглиб труби. За допомогою такої камери досліджуються труби діаметром від 25 мм. Довжина гнучкого кабелю може становити 100 м.;
 • самохідні автоматизовані прилади з дистанційним управлінням. Застосовується в каналізаційних системах діаметром від 150 мм. Комплекс являє собою самохідну платформу з камерою, ліхтарями і автономним джерелом живлення. Управляється оператором за допомогою пульта;
 • сателітні системи з декількома камерами – необхідні, коли відеоінспекція труб проводиться в мережі з безліччю відгалужень.

Комплекс з’єднаний з оператором кабелем (він може досягати довжини 500 м), через який платформа управляється і відсилає на екран зображення. Такий робот водонепроникний і стійкий до хімічно-агресивних середовищ.

Вартість робіт, в основному, залежить від діаметра трубопроводу, довжини ділянки і визначається відразу на виїзді нашого фахівця. Сам виїзд і оцінка безкоштовні.

Способи внутрішньої телеінспекції

Огляд труб зсередини за допомогою камери не єдиний спосіб оцінити стан системи. Інші часто застосовувані методи:

 • Магнітооптична дефектоскопія. Дозволяє виявити пошкодження в матеріалах з магнітними властивостями за допомогою магнітного потоку;
 • Ультразвукова оцінка з’єднань. Дозволяє виявити видимі дефекти з’єднань труб.

Відеодіагностика каналізації економить кошти і нерви

Як правило, ревізія стічної системи проводиться двічі: перед прочищенням для визначення найбільш ефективного та економічно вигідного методу, і після її завершення для демонстрації якості проведених робіт.

Переваги телевізійного обстеження каналізації у Львові

Багаторазовий огляд. Завдяки обладнанню для телеінспекції – камері з кабелем і з невеликим зовнішнім монітором – можливо записати і відео кілька разів. Так фахівці точно визначать локацію, причини та спосіб усунення аварії.

Кольорове зображення. Відеокамера володіє освітлювальним приладом, а зображення виводиться в кольорі. Це важливо, щоб визначити характер засмічення або відкладень, при попаданні сторонніх предметів і ін.

Економічність. Відеодіагностика каналізації Львів не вимагає великих витрат – ціна визначається тільки об’ємом робіт. За рахунок можливості безтраншейного дослідження, можна заощадити на ремонті, усуваючи поломку, не порушуючи цілісності мережі.

Прочищення труб будь-якого діаметру і довжини. Якщо труба зменшилася в діаметрі через відкладення – мініатюрна камера і кабель пройдуть всередину і допоможуть оцінити ситуацію. Це актуально для трубопроводів з невеликим діаметром або значними засмічення. Роботизовані і проштовхуючі системи справляються з широкими і протяжними трубами.

Точність. Місця корозії або невеликі тріщини складно виявити, не застосовуючи методи телеінспекції. Відеодіагностика допоможе локалізувати місця збою і усунути проблеми.

Запобігання поломок. Відеодіагностика дозволяє побачити деструктивні процеси на початкових етапах.

Універсальність. Підходить для великих магістральних і приватних мереж.

Коли потрібна телеінспекція каналізації у Львові?

 • Коли механічні та хімічні методи очищення не справляються. Відеодіагностика каналізації Львів покаже, де саме сталося засмічення.
 • Якщо система масштабна, телеінспекція допоможе визначити аварійну ділянку. Потрібно буде замінити тільки його.
 • При завершенні будівельних робіт якість каналізаційних мереж швидко і точно визначається за допомогою відеодіагностики.
 • Коли важливо визначити незаконні врізки або неявні розстикування.
 • При врізання магістральних мереж.
 • При створенні проекту інфраструктури забору та подачі води.
 • Для виявлення причини частих засмічень.
 • Якщо давно не проводилися профілактичні роботи.
 • Коли доводиться працювати з трубопроводом з високою щільністю.

Відеообстеження каналізації для приватних будинків, муніципальних будівель, підприємств дозволяє локально усувати несправності, істотно зменшуючи землерийні роботи. Заявка в нашу компанію позбавить вас від відновлення будівлі після аварійних ситуацій з каналізацією. Телефонуйте!

Поширені запитання

📚 Що таке відеодіагностика каналізаційних труб?

Відеодіагностика каналізаційних труб – це спеціальна процедура, під час якої за допомогою відеокамери та інших спеціальних пристроїв проводиться дослідження стану внутрішньої поверхні каналізаційної системи. Під час відеодіагностики можна виявити різноманітні проблеми труб, такі як засмічення, руйнування, тріщини, зміщення, корозію тощо.

🌎 Які переваги має використання відеодіагностики для монтажу та обслуговування каналізаційних систем?

Використання відеодіагностики має декілька переваг. По-перше, вона дозволяє швидко та ефективно виявляти проблеми каналізаційної системи, що дозволяє вчасно реагувати на них та запобігати серйознішим проблемам у майбутньому. По-друге, відеодіагностика дозволяє проводити монтаж та ремонт каналізаційних труб більш точно та точково, зменшуючи кількість розкопок та матеріальних витрат. По-третє, відеодіагностика дозволяє контролювати якість робіт та забезпечувати їх відповідність нормативам та стандартам.