Водяні насоси. Типові помилки монтажу і використання

Водяні насоси.  Типові помилки

Як це не дивно, але є досить багато типових помилок, що допускаються при монтажі та експлуатації водяних насосів, що вистачило на цілу статтю.  Поломка водяного насоса здатна повністю розладнати заміське життя.  Носити воду відрами?  Ні вже, вибачте!  Краще повернутися в задушливе і запорошене місто.  Адже ремонт насосної техніки та супутні роботи часом тривають не один тиждень.  Разом з тим неприємностей можна уникнути, якщо вчасно і з повною відповідальністю підійти до облаштування джерела води і всієї системи водопостачання в цілому.

Найчастіше господарі купують водяний насос і навіть не думають заглянути в інструкцію з його монтажу та експлуатації.  Не дивно, що незабаром їх осягає глибоке розчарування.  Поодинці подібна техніка не працює.  За винятком хіба що вібраційних насосів типу «Малюк», так як у них продуктивність не перевищує 10 л / хв.  що можна порівняти з забором води звичайним відром.

Серйозні ж глибинні насоси потребують відповідного оточення: оснащення, реле тиску, гидроаккумулятор.  Більш того, облаштування джерела автономного водопостачання, будь то колодязь або свердловина, виконується відповідно до технічних умов, складеними з урахуванням конкретної ситуації і заснованими на діючих нормах.

Якщо все робити правильно, насосна техніка прослужить довгі роки, не доставляючи своїм власникам незапланованих клопотів.  Правда, при цьому важливо забезпечити її нормальну експлуатацію.  Крім усього іншого, бажано встановити стабілізатор напруги.  Не секрет, що в сільських районах якість електричної енергії залишає бажати кращого.  А при дуже низькій напрузі насос може не запуститися.  У просунутих агрегатах з електронним обладнанням помітні скачки напруги призводять до пошкодження конденсаторів.  Усунення такої поломки не складає великих труднощів.  Але щоб зробити ремонт, потрібно спочатку підняти насос зі свердловини, а це зовсім не просто.  Словом, економія при влаштуванні системи водопостачання може в подальшому обернутися неабиякими неприємностями.

Водяні насоси. Типові помилки монтажу і використання

Господарі часом ставляться до насосної техніки з вражаючою легковажністю.  Скажімо, пробурили свердловину, а її облаштування відклали на невизначений термін.  Коли ж, нарешті, зібралися налагоджувати водопостачання, з’ясувалося, що технічний паспорт на свердловину втрачений.  В результаті насос набувають на вічко, а монтаж доручають випадковим людям.  І потім ще дивуються, чому агрегат так швидко перегорів!  В результаті одним ремонтом насоса, як правило, справа не обмежується.  Навчені гірким досвідом домовласники укладають із спеціалізованою організацією договір на кваліфікований розрахунок і комплектацію обладнання, а також на професійний монтаж насосної техніки, облаштування утепленого кесона, прокладку зовнішнього і внутрішнього водопроводу і т. ін. До речі, фірми, в тому числі і наша компанія, надають гарантію на весь комплекс робіт.

Водяні насоси. Типові помилки монтажу і використанняЦей погружний насос вже ніколи не повернеться в свердловину.  Він виробив свій ресурс, прослуживши вірою і правдою понад 15 років.  До того ж в колодязь, де він був встановлений, вдарила блискавка.  В результаті насос позбувся конденсатора.

Водяні насоси. Типові помилки монтажу і використання

Перед вами насосна станція – жертва немилосердної експлуатації.  Взимку техніку час від часу включали і залишали в холодному приміщенні.  В результаті двигун згорів

Водяні насоси. Типові помилки монтажу і використання При оснащенні насосу помилилися з діаметром штуцера – елемента, що з’єднує вихідний отвір агрегату з відвідної трубою (шлангом).  Мабуть, господарі спочатку придбали перший-ліпший шланг, а потім пристосували до нього насос.  Дійсно, не викидати ж хорошу річ.  Але, як то кажуть, скупий платить двічі.  Насосу довелося прокачувати воду через звужений вихід.  Електродвигун не витримав підвищеного навантаження і перегорів.  Тепер господарям доведеться розщедритися і на ремонт насосу (движок – найдорожча його частина), і на новий шланг
Водяні насоси. Типові помилки монтажу і використання Історія замовчує, якими міркуваннями керувалися господарі або найняті ними умільці, коли встановлювали на всмоктуючому патрубку фільтр механічного очищення перед отвором, що входить, насосної станції.  Достовірно відомо лише одне: двигун агрегату не витримав зрослого опору і перегорів

Водяні насоси. Типові помилки монтажу і використання Цей погружний насос працював в сильно запісоченій свердловині.  Вода з великим вмістом домішок насосній техніці протипоказана.  Для прокачування пробурених свердловин використовують агрегати, які добре «переварюють» пісок та й коштують недорого.  До такої техніки відноситься і наш знайомий – насос «водомет».  Воду з піском він качав справно, поки його не відключили.  При повторному включенні насос не запустився – лопаті заклинило.  Досвідчені буровики зупиняють агрегат, коли зі свердловини починає йти чиста вода.  Інакше джерело буде непридатне для використання – кому потрібна пісочна жижа?

Водяні насоси. Типові помилки монтажу і використання Дренажні насоси вартістю 400 – 1200 грн.  призначені для періодичного використання: відкачали воду, підняли агрегат і поставили на поличку.  Якщо таку техніку надовго залишають в дренажному приймачі, то відволожується торцеве ущільнення, і двигун виходить з ладу.  Ремонт обійдеться майже в ту ж суму, що і покупка нового насоса

Водяні насоси. Типові помилки монтажу і використання У всмоктувальну магістраль цієї насосної станції потрапило повітря.  В результаті агрегат працював по сухому ходу, що призвело до його поломки.  Найпростіше пояснення – розгерметизація магістралі.  Також підсмоктування повітря могло бути викликане зниженням рівня води в джерелі.  Часто подібна ситуація виникає в разі, коли насосні станції використовують для підвищення тиску в сільському або селищному водопроводі.  Вода надходить нестабільно, що призводить до підсосу повітря.
Водяні насоси. Типові помилки монтажу і використання Господарі залишили насосну станцію зимувати, забувши злити з неї воду.  У морози вода замерзла і розірвала корпус пристрою.  До речі, це найпоширеніша помилка.  Восени користувачі від’єднують станцію від водопровідної труби або шлангу, бачать, як із вхідного патрубку витікає вода, і вважають, що все в порядку.  Їм навіть не спадає на думку, що потрібно зняти корпус і осушити агрегат і гідроакумулятор.  А навесні забудькуваті користувачі несуть свої покалічені насосні станції в ремонт.  Інакше відкривати літній сезон на дачі не має сенсу
Водяні насоси. Типові помилки монтажу і використання А ця насосна станція залишилася без електронного блоку управління.  Пристрій вийшов з ладу після чергового аномального стрибка напруги електромережі.  В результаті просунутий агрегат виявився не при справах.  Щоб повернути насосну станцію в робочий стан, господарям доведеться розщедритися на новий «командний пункт» і оплатити ремонтні роботи.

Поширені запитання

📚 Які типові помилки при монтажі водяних насосів?

Типові помилки при монтажі водяних насосів включають неправильний вибір місця установки, підключення насоса до неякісних труб, відсутність відсіку для насоса, неправильна установка чи регулювання тиску насоса, забруднення або засмічення насосного фільтра та інші. Ці помилки можуть призвести до нестабільної роботи насоса, підвищеного споживання електроенергії, зниження терміну служби та інших проблем.

🌎 Які рекомендації стосовно використання водяних насосів можуть допомогти забезпечити їх ефективну роботу?

Для забезпечення ефективної роботи водяних насосів рекомендується дотримуватися деяких простих правил. Наприклад, слід встановлювати насос у відповідному відсіку, підключати до якісних труб та забезпечувати їх герметичність, регулювати тиск насоса відповідно до потреб системи, періодично очищувати насосний фільтр від забруднень, дотримуватися правильної температури та вологості у приміщенні. Додатково, варто перевіряти стан насоса та його елементів періодично та вчасно проводити профілактичний огляд та ремонт, якщо це необхідно.