При будівництві заміського будинку або котеджу монтуються основні і необхідні інженерні комунікації, які створюють комфортні умови для повноцінного проживання. Такими комунікаціями можна назвати – електрику, опалення і водопостачання. Без них будинок не буде комфортним. Монтаж цих систем складний, безпосередньо залежить від раціональних площ приміщення, якості використовуваних матеріалів, побажань замовника і професіоналізму монтажників. Комунікацій дуже багато, але серед них є і такі, без яких проживання в будинку обійтися дуже складно.
Приклади встановлення бойлера непрямого нагріву
Однією з таких систем вважається водопостачання будинку. Звичайно ж ми вже звикли до квартирних центральних систем і зрозуміло, що завжди є бажання, щоб і в своєму будинку так само була і холодна і гаряча вода, а так само і ванна і душ і теплий туалет. Всі розуміють, що і для будь-яких побутових потреб потрібна вода не тільки холодна, а й бажано гаряча. Для забезпечення будинку гарячим водопостачанням можна скористатися газовою калонкою, двоконтурнит котлом опалення, але можна встановити і бойлер, газовий, електричний або непрямого нагріву. За принципом роботи бойлери поділяються на прямого і непрямого нагріву. Ось про бойлери непрямого нагріву ми і поговоримо.
Конструкція бойлера нагадує термос і конструкцію електричного водонагрівача, тільки в електричному в ємності для води встановлені електротени, а в нашому випадку встановлюється теплообмінник. Так ось вода потрапляючи в бак нагрівається теплообмінником, по якому циркулює нагрітий теплоносій. Бойлер має п’ять виходів і входів. Зазвичай вхід холодної води, обов’язково потрібно оснастити його зворотним клапаном, вхід і вихід під систему опалення для подачі теплоносія в теплообмінник і вихід гарячої води з рециркуляцією. Зазвичай на рециркуляцію встановлюють малопотужний циркуляційний насос для підтримки температури води по всій магістралі гарячого водопостачання. Так само на лінії гарячого водопостачання бажано встановити гідроакумулятор, він ставиться для поглинання надлишкового тиску, яке може виникнути в бойлері при нагріванні та вітсутності водорозбору. Бойлер непрямого нагріву безперечно хороша альтернатива двоконтурним котлам опалення. Зазначимо, що в двоконтурних котлах при переході в режим розбору гарячої води контур опалення просто не працює, так для тих хто любить поніжитися у ванній або зважаючі на численісті сім’ї постійно використовують гаряче водопостачання – котел буде працювати в режимі опалення з постійними перебоями. Виходом з такої ситуації може стати монтаж бойлера непрямого нагріву. Причому за багатьма показниками такі бойлери в сукупності з одноконтурним котлом опалення дуже практичні.
У багатьох випадках цей варіант гарячого водопостачання більш економічний і доступний. В даний момент в віддалених сільських районах мало де є централізоване гаряче водопостачання. З газифікованими селищами і селами ситуація така ж. А якщо брати до уваги тарифи на електрику, то оптимальним виходом буде установка бойлера непрямого нагріву. Практичністю можна назвати і те, що водонагрівач можна встановлювати в будь-яку систему опалення, і з газовим, і з твердопаливним, електричним або дизельним котлом опалення. Для його роботи потрібен тільки гарячий теплоносій. Підключення проводять шляхом окремих виходів з розподільного колектора системи опалення або шляхом врізок в магістралі системи опалення. На трубопровід подачі теплоносія встановлюють циркуляційний насос, що з’єднується з температурним датчиком бойлера, так в разі досягнення необхідної температури води всередині бойлера датчик відключає подачу нагрітого теплоносія в теплообмінник бойлера, тим самим припиняючи нагрівати воду. При розборі гарячої води температура падає і датчик дає сигнал на включення насосу, теплоносій подається на теплообмінник і знову відбувається нагрів води.
Що потрібно враховувати при покупці бойлера непрямого нагріву. По-перше приблизну витрату гарячої води, з цього можна приблизно вивести обсяг придбаного водонагрівача, потрібно врахувати потужність приладу, яка буде накладатися на потужність опалювального приміщення, з цього випливає правильний розрахунок опалювального котла. Потім доступні габарити і спосіб встановлення водонагрівача, на стіну або на підлогу. Більш об’ємні моделі встановлюються на підготовлені подіуми. На ринках можна придбати комбіновані моделі водонагрівачів, які оснащені і теплообмінниками і тенами, що робить їх універсальними для всіх випадків підключення. Встановлення бойлера непрямого нагріву в основному проводитися в заздалегідь спланованому порядку, при монтажі котельні. Розрахунок опалювального котла вже виробляють виходячи з параметрів приміщення і водонагрівача, але є моменти коли його можна підключити і в існуючу систему опалення при наявності запасу потужності котла опалення. Завдання для монтажу складне, але здійсненне. Довіряйте професійним сантехнікам нашої компанії.