Сучасними виробниками представлений широкий асортимент труб з різних матеріалів.  Найбільшою популярністю у споживачів користуються полімерні трубопроводи:

 • поліпропіленові
 • металопластикові або металополімерні
 • РЕХ (з шитого поліетилену).

Металеві труби для влаштування систем опалення, водопостачання використовуються все рідше.

Оцинкований матеріал поступається полімерному в довговічності, володіє гіршими  експлуатаційними характеристиками.

Мідні труби програють досить високою вартістю.  Але при цьому вони вважаються ідеальними для роботи в надскладних умовах.  Саме тому мідь використовують в конструкції теплообмінників.

Метал є стійким до неякісної води, агресивних середовищ.  Для всього трубопроводу системи опалення довговічна, міцна мідь використовується рідко через високу ціну.

Розглянемо найпопулярніші матеріали для трубопроводів:

Поліпропілен

Поліпропіленові труби виробляються з екологічної сировини, поставляються в точки продажів, як правило, відрізками по 4 метри.  Однією з головних переваг матеріалу після щільності, міцності є відносно невисока вартість.  Трубопровід з поліпропілену монтується методом термічного зварювання.  Професійне встановлення труб в котеджі, приватному будинку, міській квартирі, на промисловому об’єкті – гарантія коректності роботи системи.  Вибір на користь поліпропіленових труб – можливість оптимізувати витрати на улаштування мережі водовідведення, водопостачання.

Металополімер – металлопласт

Металополімерними називаються знайомі багатьом металопластикові труби.  Вони відносяться до багатошарових конструкцій.  Стандартна труба даного типу складається з зовнішнього шару поліетилену класу РЕ-Х або PE-RT, що клеїть з’єднання, шару алюмінію, внутрішнього поліетиленового корпусу.  Можливість використання різних матеріалів дозволила виробникам представити такі елементи трубопроводів у всіх цінових сегментах.

Фахівці рекомендують вибирати для систем водопостачання, опалення труби відомих торгових марок.  Дешеві товари, представлені в асортименті на будівельних ринках, не відрізняються бездоганною якістю.  Слабке місце таких труб – багатошаровість.  При використанні у виробництві дешевої сировини, клею, корпус виробу розшаровується при згинанні, а також в процесі тривалої експлуатації.  Це позначається на коректності роботи системи опалення, водопостачання.  Відомі виробники труб використовують запаси міцності шарів, що склеюються, перевіряють якість товару на кожному технологічному етапі.  Це дозволяє гарантувати міцність конструкції, довговічність трубопроводу, ефективність його експлуатації в приватних, багатоповерхових будинках, на промислових об’єктах.

Металопластикові труби відрізняються від поліпропіленових не тільки багатошаровістю.  Вони з’єднуються іншим способом.  Більшість виробників рекомендує методи радіального, аксіального запресовування.  Трубопроводи з таким з’єднанням є нерозбірними.  Їх можна заливати в стяжку, бетон.  Для розбірних конструкцій передбачені цангові затиски.  З’єднання монтується за допомогою рунного інструменту, потребує періодичної підтяжки.  Такий вид монтажу трубопроводу використовується локально (наприклад, при необхідності підключення посудомийної, пральної машини до вже наявної, захованої в стіни, проводки).

Металопластикові труби різних цінових сегментів відрізняються типом, якістю ущільнювачів в місцях з’єднань.  Бюджетні моделі радіальної запресовки і з затискним кріпленням комплектуються гумовими ущільнювачами.  Аксіальна запресовка характерна для труб дорогого цінового сегменту.  Цей спосіб з’єднання не передбачає встановлення гумових ущільнювачів, іноді дають тріщини і течі.

Зшитий поліетилен

Труби з цього матеріалу представлені з маркуванням РЕ-Х.  Трубопроводи такого типу поширені в середовищі професійного будівництва.  Найчастіше вони використовуються у висотних будівлях, котеджних селищах, при монтажі опалення, водопостачання в адміністративних і торгових (торгово-розважальних) комплексах.  Головна відмінність зшитих труб від інших поліетиленових і поліпропіленових в структурі.  В ході певних технологічних процесів лінійні зв’язки матеріалу перебудовуються в сітчасті.  В результаті поліетилен змінює властивості.  Матеріал виходить надміцним, стійким до перепадів тиску і високих температур.

Якщо труби, то REHAU

Найвідомішим виробником металопластикових і РЕ-Х труб є REHAU.  Ця марка – символ надійності, функціональності трубопроводів.  REHAU вибирають споживачі, орієнтовані на якість.

Брендові системи різного типу і призначення мають санітарно-епідеміологічний висновок щодо безпечності та сертифікат відповідності.  Труби Рехау перед надходженням у продаж проходять випробування у власному інституті полімерів всесвітньо відомої компанії.

Інженерні системи на основі елементів даної торгової марки мають ряд експлуатаційних переваг.  Зшиті труби REHAU, найбільш поширені в середньому і високому ціновому сегменті, відрізняються:

 • Корозійною стійкістю. Вони виготовляються з матеріалу, який не піддається появі іржі, що не тріскається при значній напрузі.
 • Відсутністю відкладень. Внутрішня поверхня труб не сприяє утворенню твердих мінеральних відкладень.  В процесі експлуатації в трубопроводі не народжуються сольовий наліт і накип.
 • Низькою звукопроводностью. У поліетиленових трубах швидкість поширення звуку менше, ніж в металевих.  При встановленні такого водопроводу рівень шуму в санітарних кімнатах значно знижується.
 • Пам’яттю форми. Цей ефект має важливе значення для якісного з’єднання конструкцій.  При монтажі трубопроводу розвальцьована труба через час починає відновлювати первинну форму.  Вона досить щільно охоплює фітінг до насування ковзної гільзи.  В результаті істотно підвищується міцність з’єднання.  Унаслідок пам’яті форми поліетиленові труби необхідно в обов’язковому порядку закріплювати в місцях прогибів.
 • Низькою теплопровідністю. Це особливо важливо для трубопроводів систем опалення.  Поліетилен і поліпропілен зберігають температуру теплоносія при транспортуванні.
 • Гнучкістю. Труби до 32 мм в діаметрі легко гнуться без застосування спеціального інструменту.

 • Стійкістю до високої температури, тиску.
 • Стійкістю до абразивного зносу.
 • Високою ударною в’язкістю при низьких температурах.
 • Фізіологічною, токсикологічною безпекою.
 • Малою питомою вагою, що істотно спрощує, прискорює і здешевлює монтаж.
 • Довговічністю. Термін експлуатації поліетиленових труб становить понад 50 років.

При виборі труб для системи опалення, водопостачання в будинку, квартирі, на підприємстві необхідно враховувати рентабельність, енергоефективність майбутнього трубопроводу, орієнтуватися на надійність, якість матеріалів.

В інтернет-магазині нашої компанії представлені труби всього торгового ряду.