Сантехнічний сифон являє собою з’єднувальний елемент між каналізаційним стоком і кухонною мийкою, раковиною або ванною, а також деякими видами побутової техніки (пральної або посудомийної машиною). Крім водовідведення з ванною або раковини, гідрозатворів виконується санітарна функція: запобігання проникнення в квартиру неприємних запахів з каналізаційного отвору завдяки його конструкції, в якій утворюється клапан з води.

Види сифонів:: Заміна і монтаж сифону

Незважаючи на те, що єдиною конструктивною особливістю сифона є зігнутість його трубки, по призначенню розрізняють гідрозатвори для ванної, душової кабіни, умивальника, кухонної мийки, а також для посудомийних і пральних машин. Більш велика класифікація гідрозатворів дозволить вибрати відповідний для облаштування ванної кімнати, кухні або душа. При цьому вони класифікуються за такими ознаками:

1.     Конструкція пристрою
  • Трубний

Являє собою конструкцію з труби, вигнутою U- або S-образно, вигин при цьому створює водяний затвор. Верхня частина сифону приєднується до раковини (ванни) за допомогою спеціального болта, нижня з’єднує його з каналізаційним отвором. Середня частина, на яку припадає вигин, зазвичай є знімною для зручності прочищення гідрозатвору. Трубний тип найчастіше монтується у ванній кімнаті. Плюсами цього типу є естетичний вигляд і функціональність, але трубка має недостатній вигин для того, щоб вода довго не випаровувалася, тому якщо тривалий час пристрій не використовується, перешкода для неприємних запахів зникає. Ще одним недоліком трубного сифону є потреба точного розрахунку відстані між зливним отвором раковини і каналізацією при монтажі.

  • Гофрований

Гідрозатвор з пластикового гофрованого шланга. Простий в установці, дозволяє змонтувати відведення води незалежно від вільного простору під раковиною. Злив застрахований від протікання, оскільки гофрована трубка має тільки один з’єднувальний вузол. Недоліком є ​​недовговічність матеріалу сифону, а також небажаність використання для кухонного миття, оскільки стінки гофрованого шланга збиратимуть багато жиру і бруду.

  • Пляшковий

Цей тип найбільш часто використовується для мийок та умивальників. Складається з жорсткої конструкції у вигляді колби або пляшки, обладнаної переливом, завдяки якому вода не піднімається вище певної межі. Пляшкова конструкція надійно утримує запахи, легко прочищається, має тривалий термін служби і простоту монтажу.

  • Плоский сифон для підключення душових кабін і іншої сантехніки в обмеженому просторі.

2.     Матеріал виготовлення

Сифони виготовляються з металу (латуні, міді, бронзи) і пластику. Металевий сифон має велике естетичне значення, особливо при монтажі в відкритих умивальниках для ванних кімнат. Такі сифони дуже практичні, але вимагають спеціального догляду і мають високу вартість. Тому, більш поширеним матеріалом для сполучних пристроїв є пластик завдяки простоті в монтажі та догляді, доступною ціною, легкій вазі, зручній конструкції.

3.     Особливості роботи
  • Ручні сифони, обладнані окремою заглушкою для зливу;
  • Напівавтоматичні з запахозапірающім пристроєм;
  • Автоматичні з ручкою для відкриття пробки або кришкою, яка закривається і відкривається одним натисканням.
4.     Додаткові функції

Ванни та мийки можуть бути оснащені додатковими пристроями для захисту від переповнення водою, званими системою переливу, а також відводами для можливості одночасного під’єднання кількох предметів сантехнічної або побутової техніки. Також можуть використовуватися приховані сифони, здатні декоруватися відповідно до інтер’єру кухні або ванни.

Встановлення сифону

Монтаж сантехнічного сифону Львів на умивальник, на кухні, або у ванній практично не має відмінностей. При цьому немає необхідності вдаватися до допомоги фахівців, встановлення сифону досить просто проводиться своїми руками. Перш, ніж приступити до монтажу, слід скористатися наступними порадами:

  1. Обов’язково перевірити наявність повної комплектації при покупці пристрою і вивчити інструкцію, що додається з його складання;
  2. Всі комплектуючі повинні бути сухими і чистими, щоб уникнути виникнення протікання через потрапляння на різьблення або прокладку бруду і піску;
  3. При монтажі сифона на ванну з акрилу або сталі рекомендується обробити зливний отвір наждачним папером для кращого прилягання прокладок;
  4. При затягуванні сифона потрібно стежити за жорсткою фіксацією прокладок;
  5. Перед покупкою сифону необхідно заміряти діаметр зливного отвору, який повинен становити не менше 5 см, відстань між трубою каналізації і раковиною, а також діаметр отвору каналізації. Чим більше приладів планується підключити до сифону, тим більше повинен бути його розмір і кількість відводів.

Процес складання сифону для подальшої установки в ванну. Перед монтажем знімаються ковпаки зі зливних отворів. Після монтажу гофрованої трубки решітки для зливних отворів з товстими кільцями ущільнювачів вставляються на місце.

Трубку сифону з меншим діаметром, ніж у каналізаційного отвору, можна під’єднати за допомогою перехідника, чого не можна зробити з великим діаметром.

  1. Вибір сифону повинен бути проведений з урахуванням призначення і особливостей монтажу: при відхиленні розташування каналізаційного отвору від зливного у раковини в ту чи іншу сторону слід зробити вибір на користь гофрованого або пляшкового пристрою, а встановлення плоского сифону виробляти тільки в душі, але не на кухні.

Встановлення сифону в кухні

Перед заміною і монтажем сифону Львів буде потрібно демонтувати старий гідрозатвор, який потрібно зняти разом з підведенням каналізації. Злив і розтруб слід очистити від бруду, а каналізаційну трубу на час заткнути пакетом або ганчіркою.

Кухонний сифон необхідно збирати вручну для контролю ступеня притиску і щоб уникнути пошкодження його інструментом.

Далі дотримується послідовність дій:

  1. Якщо сифон, що встановлюється, приєднується до труби з чавуну, на неї обов’язково встановлюється прокладка. При з’єднанні з пластиковою або поліпропіленовою, трубу необхідно вивести на рівень до 0,4 м від підлоги з встановленням спеціального перехідника;
  2. Далі, основна частина гідрозатвору з’єднується з трубою під раковиною;
  3. У зливний отвір вставляється решітка, що захищає від засмічень, і фіксується гвинтом;
  4. В каналізаційний отвір вставляється розтруб гофротруби, яка, в свою чергу, вставляється в зливний розтруб і затягується смушевою гайкою. На цьому етапі можна перевірити систему на наявність протікань. Якщо все в порядку, можна приєднувати додаткові відводи для побутової техніки. Зливні шланги при цьому закріплюються хомутами.

На гумові прокладки наноситься герметик, який слід негайно фіксувати щоб уникнути зсуву, який може спричинити подальшу протікання.

Встановлення сифону у ванній

Перед початком монтажу сифону Львів під ванну, необхідно перевірити герметичність з’єднання каналізаційної труби, стан прокладок і гумових ущільнювачів. Якщо прокладки пошкоджені, їх слід замінити на нові.

Порядок монтажу наступний:

  1. Встановлення гофрованої системи переливу. Якщо переливна труба жорстка, це зажадає більш ретельного припасування;
  2. Встановлюється решітка зливного отвору ванни і приймальна труба сифону. Їх кріплення повинно проводитися на очищену поверхню, яку при необхідності можна обробити механічним або хімічним способом;
  3. Фланець приймальної труби обробляється герметиком, потім на нього укладається гумова прокладка. На прокладку також наноситься шар герметика, і, не чекаючи його висихання, трубу необхідно приєднати до нижньої частини ванни;
  4. Зібрана відповідно до інструкції, гофрована труба з ущільнювачами і гайками, монтується в отвір, в якому поєднуються переливна труба і прийомна частина сифону;

Процес установки гофрованого сифону на раковину у ванній кімнаті. Всередину раковини встановлюється решітка на прокладку з герметиком. З нижньої частини приєднується труба з використанням гумових ущільнювачів.

На цьому етапі робіт важливо, щоб конусні прокладки були розташовані правильно в суворій відповідності зі схемою, інакше не буде герметичності з’єднань.

  1. Далі з’єднується інша частина труби гідрозатвору з каналізаційною. Частини, що’єднуються, змащуються спеціальним складом для монтажу пластикового водопроводу;
  2. Після закінчення робіт система перевіряється на наявність або відсутність протікання в місцях з’єднань і установки прокладок.

Встановлення сифону на умивальник

Для монтажу сифону Львів на умивальник у ванній кімнаті підійде будь-який тип – пляшковий, гофрований, трубний. Часто встановлюється сифон з системою зливу-переливу і з додатковими відводами для приєднання пральної машини.

При монтажі сифона під умивальником необхідно мінімізувати кількість горизонтальних ділянок, щоб уникнути їх подальшого провисання.

Процес монтажу аналогічний установці для мийки на кухні. Спочатку пристрій приміряють під раковиною, підганяючи при необхідності його деталі. На приймальний патрубок впритул до обмежувача накладається гумова шайба-ущільнювач. Вона вставляється знизу умивальника, патрубок при цьому повинен перебувати у вертикальному положенні.

Зсередини раковини надягається решітка від засмічень з прокладкою, фіксується гвинтом.

Каналізаційне отвір, в який щільно вставляється трубка сифону, попередньо герметизується за допомогою перехідної манжети з гуми.

На приймальний патрубок на умивальнику одягається фіксуюча гайка, потім прокладка, і після цього монтується сифон з гідрозатвором. Коли всі елементи будуть встановлені, необхідно перевірити працездатність системи, при необхідності підтягнути різьбові з’єднання і ущільнювачі.

Таким чином, сифон виконує сполучну і санітарну функції, перешкоджаючи інфільтрації неприємних запахів з каналізаційного отвору в квартиру. Різноманіття видів цього пристрою допомагає легко визначитися з вибором відповідного як для ванни, раковини, кухонної мийки, так і для під’єднання побутової техніки. Монтаж сифону Львів досить простий, його можна виконати без допомоги фахівця, дотримуючись інструкції, яка додається до кожного пристрою.

Корисні поради щодо заміни і монтажу сифону у Львові

В ході виконання робіт по заміні сифону зливу води з раковини ванної кімнати або кухні, рекомендується враховувати кілька важливих моментів:

  • Обов’язкова умова монтажу – симетричне положення зливної решітки і отвору в раковині;
  • Для очищення сифону використовується гаряча вода, яка добре розчиняє жир, що накопичується всередині. Альтернативний варіант – використання вантуза;
  • При виявленні протікання необхідно розібрати сифон, перевірити цілісність прокладок, при необхідності замінити їх і повторити збірку, діючи точно за інструкцією. Для виключення протікання доцільно додатково обробити стики герметиком.

Наша компанія готова допомогти в підборі сифона для вашої раковини, ванни і ін., Щоб він на 100% підійшов вам, при цьому не заважав іншим інструментам сантехніки в місці монтажу. Звертайтесь до нас, обов’язково допоможемо!

Поширені запитання

📚 Які ознаки свідчать про несправність сифона?

Ознаки несправності сифона можуть бути наступними: протікання води з під раковини, затруднене стікання води, неприємний запах з раковини, накопичення води в сифоні. Якщо ви помітили подібні ознаки, то варто розглянути можливість заміни сифона.

🌎 Як правильно встановити новий сифон?

Для встановлення нового сифона необхідно спочатку вимкнути водопостачання та викрутити гвинти, які утримують старий сифон. Потім потрібно очистити поверхню раковини від залишків силіконової прокладки та встановити новий сифон зі своїми комплектуючими. Прикріпити новий сифон гвинтами, щільно затягнувши їх, а потім під’єднати трубу до каналізаційного отвору. Не забудьте перевірити, чи всі деталі правильно під’єднані та чи немає протікань, перед тим, як відкривати водопостачання.