У виставкових залах будівельних супермаркетів і магазинів по продажу сантехніки з’являються все нові і нові види умивальників, один іншого краще, на будь-який розмір гаманця, під будь-який рівень обробки. Якщо навіть в будинку стоїть ще цілком собі хороший мойдодир, все одно виникає спокуса замінити його на представника більш молодого покоління. Ну а якщо термін служби шафки з умивальником вийшов, то треба приступати до його заміни. Перш за все, треба озброїтися рулеткою і тримати її при собі аж до закінчення заміни умивальника Львів. Непогано також мати під рукою записну книжку і ручку, щоб скласти план дій і план покупок. Спочатку треба оцінити, чи не потрібна заодно і заміна змішувача.

Як правильно вибрати умивальник для ванної кімнати

Для початку треба підібрати нову раковину на заміну старої. У магазинах сотні варіацій умивальників різних фірм і моделей. Тому перед покупкою ви повинні чітко знати розміри зони під рукомийник, як проходять водопровідні труби (по верху або під обробкою), де злив і якої він висоти, інформацію про матеріал стін. Також не забуваємо про те, що раковини бувають з отвором під змішувач і без (для настінного крану). Як доповнення до умивальника, вам обов’язково запропонують тумбу під нього або п’єдестал (тюльпан або “ногу”).

  • П’єдестал відмінно підійде для зовнішньої системи водопровідних труб (що йдуть поверх обробки / плитки) і внутрішньої каналізації. Вертикальні труби і водовідведення будуть приховані за п’єдесталом під раковиною.
  • Тумба – це дуже зручно і практично, якщо у вас всі труби під обробкою. В цьому випадку задня стінка тумби щільно, без зазорів прилягає до стіни ванної кімнати. Якщо труби все-таки заважають, необхідно зробити виріз під них за допомогою інструменту. При підлоговому розташуванні каналізаційних труб доведеться ще й перекручувати задні ніжки тумби трохи вперед (порівнянно діаметру труби, наприклад 50 мм).

Корисна порада

Перед покупкою добре огляньте раковину на наявність дефектів: тріщин, сколів, подряпин. Попросіть продавця приміряти змішувач до умивальника, адже кран може бути занадто коротким / довгим, а це буде дуже незручно при експлуатації. Виберіть кріплення для раковини, виходячи з матеріалу стін, оскільки стандартний набір кріплень – дюбель / гвинт-кронштейн розрахований на тверду стіну (цегла, бетон, камінь) і не підійде для стін з газобетону, саману, дерева.

Як зняти стару раковину

Перед тим як почати демонтаж старої раковини, не забудьте перекрити подачу води на трубах (якщо встановлені локальні крани під тією ж раковиною, наприклад) або загальну на весь будинок / стояк / квартиру. Щоб вода, що залишилася в трубах, втекла зі змішувача, відкручуємо обидва вентилі змішувача (гарячу і холодну).

Знімаємо стару раковину

Далі вам знадобиться ганчірка і миска / відро, які потрібно підставити під сифон.

Відгвинчуємо бічну гайку і знімаємо гнучкий зливний патрубок. Потім згвинчуємо резервуар для води / сміття (півсфера внизу сифона). Тут буде трохи води і (швидше за все) багато бруду.

Пластмасова гайка під самою раковиною (муфта) відкручується голою рукою або обмотавши її ганчіркою (щоб не тиснуло в руку). Тепер знімайте весь сифон.

Як зняти сифон під умивальником

Відкручуємо гайковим ключем / газовим ключем гнучкі шланги / патрубки подачі води від водопровідних труб. Відкручуємо притискну гайку змішувача і знімаємо його.

Умивальник може бути прикріплений до стіни анкерними болтами, дюбелями, або не кріпитися нічим, а лежати тільки на будь-якої опори.

Якщо це старий емальований умивальник, швидше за все він спирається на П-подібне металеве кріплення до стіни. Керамічні раковини встановлювалися на чавунні або товсті залізні утримувачі, хоча може зустрічатися кріплення у вигляді звичайної металевої труби, профтруби або арматури. У будь-якому випадку все це необхідно зняти / зрізати / витягнути, щоб звільнити місце для нового умивальника і його кріплення.

Встановлення нового умивальника

Встановлення раковини у ванній легко виконується в 5 етапів.

  • Розмітка. Будівельним олівцем або відбивним шнуром відзначаємо на стіні горизонталь – тут буде верх раковини. Робимо позначки її країв і центру. Також необхідно визначити і розмітити місця кріплення раковини до стіни і утримувачів для умивальника (за потребою).
  • Встановлення кріплень і п’єдесталу / тумби. Перфоратором або ударним дрилем необхідно виконати отвори для кріплення раковини до стіни. Вставляємо в отвори дюбелі і гвинти / кронштейни.

Тримачі під умивальник прикріплюються на дюбелях або анкерних болтах.

П’єдестал – це опора для умивальника, тому його встановлюють після закінчення всіх робіт без жорсткої фіксації, а просто сперши на нього раковину.

Тумба встановлюється відразу, так як на неї спирається раковина, а після притискається кріпленнями до стіни. Тумби під рукомийник збирати не треба. Вони продаються в готовому вигляді і єдине, що вам належить – це переставити ручки з внутрішньої сторони дверки / ящика на зовнішню за допомогою хрестової викрутки.

  • Встановлення раковини. На заздалегідь встановлені кріплення одягаємо раковину. На притискні гвинти (кронштейни) накручуємо пластмасові / металеві гайки-ексцентрики з гумовою прокладкою. Ексцентриками регулюється горизонт раковини.

Бувають і просто пластикові гайки, без можливості регулювання горизонту. Коли умивальник виставлений за рівнем, накручують ще одну пару гайок (контрагаек). Далі встановлюють декоративні заглушки (якщо є в наборі).

Як встановити умивальник

  • Встановлення сифону. У зливний отвір в раковині укладаємо прокладки з двох сторін (або метелика) або тільки знизу раковини (залежить від різновиду системи). Далі укладається сітка зверху і відвідний патрубок знизу, які потім стягуються між собою болтом під плоску викрутку.

Збираємо і накручуємо основну частину сифонної системи на відвідний патрубок. Не забуваємо про прокладки, які повинні бути на всіх з’єднаннях.

  • Підключення змішувача. Спочатку в змішувач необхідно вкрутити гнучкі металеві шланги під гарячу і холодну воду. Встановлюємо змішувач з прокладкою і фіксуємо його притискною гайкою. Гнучкі шланги з змішувача прикручуються до труб розведення води.

Для надійності з’єднання краще намотати на різьблення ФУМ-стрічку або використовувати для цих цілей клоччя з Уніпак (солідолом).

Встановлення раковини

Перевіряємо і користуємося!

Останній, хвилюючий момент – відкриття подачі води. Після того, як змішувач і з’єднання під тиском, уважно огляньте всі з’єднання на наявність витоків, користуючись світлодіодним (яскравим) ліхтариком. Ну, ось, все готово!

Довіряючи своїм рукам і законам логіки, заміна умивальника Львів вам дасться легко. Просто не потрібно боятися роботи, нехай вона боїться вас!

Послуги нашої компанії по заміні умивальника у Львові

Підключити умивальник – складна і трудомістка задача. Переклавши турботи про всіх етапах монтування на підготовлених і високопрофесійних сантехніків, ви всього за кілька годин зможете отримати функціональний і надійний прилад. Вартість робіт по монтажу раковини буде залежати від обсягу необхідних послуг, від складності кріпильної системи і необхідності заміни підвідних шлангів, сифона.

Фахівці нашої компанії допоможуть визначитися з необхідними матеріалами, комплектуючими, особливостями демонтажу старого «Мойдодира» без шкоди для інтер’єру ванної кімнати. Вартість установки умивальника в нашій службі і норми розміщення відповідають міжнародному рівню вимог для сантехнічного обслуговування. Монтаж проводиться за сучасними технологіями і стандартам безпеки.

Майстри нашої компанії добре знають як замінити умивальник у Львові недорого, якісно і швидко, так як мають величезний досвід проведення сантехнічних робіт різної складності, від установки змішувача до заміни труб водопостачання. Кожен день наші працівники надають висококваліфікований сервіс послуги сантехніка і вивчили особливості проблем і прихованих недоліків. Перед проведенням будь-яких робіт наші фахівці обов’язково проводять діагностику неполадок санвузла.

Звертаючись в нашу компанію, ви отримаєте необхідні послуги в зручний час і за досить демократичними розцінками на сантехнічні роботи.

Поширені запитання

📚 Які є основні кроки заміни умивальника?

Основні кроки заміни умивальника включають вимкнення подачі води, зняття старого умивальника та очищення місця під нього, підключення нового умивальника до водопроводу та каналізації, закріплення умивальника та перевірку його роботи.

🌎 Які є типові проблеми з умивальниками та коли потрібна їх заміна?

Типові проблеми з умивальниками можуть включати витік води, засмічення вентиляційних отворів, пошкодження поверхні та ін. Якщо проблема не може бути вирішена ремонтом або умивальник вже дуже застарілий, то може знадобитися його заміна.