У виставкових залах будівельних супермаркетів і магазинів по продажу сантехніки з’являються все нові і нові види умивальників, один іншого краще, на будь-який розмір гаманця, під будь-який рівень обробки. Якщо навіть в будинку стоїть ще цілком собі хороший мойдодир, все одно виникає спокуса замінити його на представника більш молодого покоління. Ну а якщо термін служби шафки з умивальником вийшов, то треба приступати до його заміни. Перш за все, треба озброїтися рулеткою і тримати її при собі аж до закінчення заміни умивальника Львів. Непогано також мати під рукою записну книжку і ручку, щоб скласти план дій і план покупок. Спочатку треба оцінити, чи не потрібна заодно і заміна змішувача.

Як правильно вибрати умивальник для ванної кімнати

Для початку треба підібрати нову раковину на заміну старої. У магазинах сотні варіацій умивальників різних фірм і моделей. Тому перед покупкою ви повинні чітко знати розміри зони під рукомийник, як проходять водопровідні труби (по верху або під обробкою), де злив і якої він висоти, інформацію про матеріал стін. Також не забуваємо про те, що раковини бувають з отвором під змішувач і без (для настінного крану). Як доповнення до умивальника, вам обов’язково запропонують тумбу під нього або п’єдестал (тюльпан або “ногу”).

  • П’єдестал відмінно підійде для зовнішньої системи водопровідних труб (що йдуть поверх обробки / плитки) і внутрішньої каналізації. Вертикальні труби і водовідведення будуть приховані за п’єдесталом під раковиною.
  • Тумба – це дуже зручно і практично, якщо у вас всі труби під обробкою. В цьому випадку задня стінка тумби щільно, без зазорів прилягає до стіни ванної кімнати. Якщо труби все-таки заважають, необхідно зробити виріз під них за допомогою інструменту. При підлоговому розташуванні каналізаційних труб доведеться ще й перекручувати задні ніжки тумби трохи вперед (порівнянно діаметру труби, наприклад 50 мм).

Корисна порада

Перед покупкою добре огляньте раковину на наявність дефектів: тріщин, сколів, подряпин. Попросіть продавця приміряти змішувач до умивальника, адже кран може бути занадто коротким / довгим, а це буде дуже незручно при експлуатації. Виберіть кріплення для раковини, виходячи з матеріалу стін, оскільки стандартний набір кріплень – дюбель / гвинт-кронштейн розрахований на тверду стіну (цегла, бетон, камінь) і не підійде для стін з газобетону, саману, дерева.

Як зняти стару раковину

Перед тим як почати демонтаж старої раковини, не забудьте перекрити подачу води на трубах (якщо встановлені локальні крани під тією ж раковиною, наприклад) або загальну на весь будинок / стояк / квартиру. Щоб вода, що залишилася в трубах, втекла зі змішувача, відкручуємо обидва вентилі змішувача (гарячу і холодну).

Знімаємо стару раковину

Далі вам знадобиться ганчірка і миска / відро, які потрібно підставити під сифон.

Відгвинчуємо бічну гайку і знімаємо гнучкий зливний патрубок. Потім згвинчуємо резервуар для води / сміття (півсфера внизу сифона). Тут буде трохи води і (швидше за все) багато бруду.

Пластмасова гайка під самою раковиною (муфта) відкручується голою рукою або обмотавши її ганчіркою (щоб не тиснуло в руку). Тепер знімайте весь сифон.

Як зняти сифон під умивальником

Відкручуємо гайковим ключем / газовим ключем гнучкі шланги / патрубки подачі води від водопровідних труб. Відкручуємо притискну гайку змішувача і знімаємо його.

Умивальник може бути прикріплений до стіни анкерними болтами, дюбелями, або не кріпитися нічим, а лежати тільки на будь-якої опори.

Якщо це старий емальований умивальник, швидше за все він спирається на П-подібне металеве кріплення до стіни. Керамічні раковини встановлювалися на чавунні або товсті залізні утримувачі, хоча може зустрічатися кріплення у вигляді звичайної металевої труби, профтруби або арматури. У будь-якому випадку все це необхідно зняти / зрізати / витягнути, щоб звільнити місце для нового умивальника і його кріплення.

Встановлення нового умивальника

Встановлення раковини у ванній легко виконується в 5 етапів.

  • Розмітка. Будівельним олівцем або відбивним шнуром відзначаємо на стіні горизонталь – тут буде верх раковини. Робимо позначки її країв і центру. Також необхідно визначити і розмітити місця кріплення раковини до стіни і утримувачів для умивальника (за потребою).
  • Встановлення кріплень і п’єдесталу / тумби. Перфоратором або ударним дрилем необхідно виконати отвори для кріплення раковини до стіни. Вставляємо в отвори дюбелі і гвинти / кронштейни.

Тримачі під умивальник прикріплюються на дюбелях або анкерних болтах.

П’єдестал – це опора для умивальника, тому його встановлюють після закінчення всіх робіт без жорсткої фіксації, а просто сперши на нього раковину.

Тумба встановлюється відразу, так як на неї спирається раковина, а після притискається кріпленнями до стіни. Тумби під рукомийник збирати не треба. Вони продаються в готовому вигляді і єдине, що вам належить – це переставити ручки з внутрішньої сторони дверки / ящика на зовнішню за допомогою хрестової викрутки.

  • Встановлення раковини. На заздалегідь встановлені кріплення одягаємо раковину. На притискні гвинти (кронштейни) накручуємо пластмасові / металеві гайки-ексцентрики з гумовою прокладкою. Ексцентриками регулюється горизонт раковини.

Бувають і просто пластикові гайки, без можливості регулювання горизонту. Коли умивальник виставлений за рівнем, накручують ще одну пару гайок (контрагаек). Далі встановлюють декоративні заглушки (якщо є в наборі).

Як встановити умивальник

  • Встановлення сифону. У зливний отвір в раковині укладаємо прокладки з двох сторін (або метелика) або тільки знизу раковини (залежить від різновиду системи). Далі укладається сітка зверху і відвідний патрубок знизу, які потім стягуються між собою болтом під плоску викрутку.

Збираємо і накручуємо основну частину сифонної системи на відвідний патрубок. Не забуваємо про прокладки, які повинні бути на всіх з’єднаннях.

  • Підключення змішувача. Спочатку в змішувач необхідно вкрутити гнучкі металеві шланги під гарячу і холодну воду. Встановлюємо змішувач з прокладкою і фіксуємо його притискною гайкою. Гнучкі шланги з змішувача прикручуються до труб розведення води.

Для надійності з’єднання краще намотати на різьблення ФУМ-стрічку або використовувати для цих цілей клоччя з Уніпак (солідолом).

Встановлення раковини

Перевіряємо і користуємося!

Останній, хвилюючий момент – відкриття подачі води. Після того, як змішувач і з’єднання під тиском, уважно огляньте всі з’єднання на наявність витоків, користуючись світлодіодним (яскравим) ліхтариком. Ну, ось, все готово!

Довіряючи своїм рукам і законам логіки, заміна умивальника Львів вам дасться легко. Просто не потрібно боятися роботи, нехай вона боїться вас!

Послуги нашої компанії по заміні умивальника у Львові

Підключити умивальник – складна і трудомістка задача. Переклавши турботи про всіх етапах монтування на підготовлених і високопрофесійних сантехніків, ви всього за кілька годин зможете отримати функціональний і надійний прилад. Вартість робіт по монтажу раковини буде залежати від обсягу необхідних послуг, від складності кріпильної системи і необхідності заміни підвідних шлангів, сифона.

Фахівці нашої компанії допоможуть визначитися з необхідними матеріалами, комплектуючими, особливостями демонтажу старого «Мойдодира» без шкоди для інтер’єру ванної кімнати. Вартість установки умивальника в нашій службі і норми розміщення відповідають міжнародному рівню вимог для сантехнічного обслуговування. Монтаж проводиться за сучасними технологіями і стандартам безпеки.

Майстри нашої компанії добре знають як замінити умивальник у Львові недорого, якісно і швидко, так як мають величезний досвід проведення сантехнічних робіт різної складності, від установки змішувача до заміни труб водопостачання. Кожен день наші працівники надають висококваліфікований сервіс послуги сантехніка і вивчили особливості проблем і прихованих недоліків. Перед проведенням будь-яких робіт наші фахівці обов’язково проводять діагностику неполадок санвузла.

Звертаючись в нашу компанію, ви отримаєте необхідні послуги в зручний час і за досить демократичними розцінками на сантехнічні роботи.